XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиНаградна ИграEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
 

 

 
Испрати Новост

 денеска е: - СЕГА СТЕ ВО АРХИВАТА ЗА ФЕВРУАРИ 2005

XMKD.com Foundation - That's Life

Видеово е издадено некаде во 2004 год. Возат скејтери као Correy Duffel, Ethan Fowler и уше многу други лудаци. Има многу паѓања... да да гадни паѓања у кои може да се види како се крши врат ако го утнеш хендриалот:) Дел од паѓањата можете да ги видите на ова клипче кое воедно е и како треилер за ова видео. Klik ovde

Download Trailer!
Pozdrav, Joci ______________________

XMKD.com SKI - FRONT FLIP-от на Оли од сесијата во Маврово
клик на плеј за гледање или даунлоад..
На крајот од денот, на сиодење дома под столбовите на двоседот налетавме на еден огромен природен скок од една карпа. Тука после некоја минута концентрација, Оли му кажа трик на скокот.. Резултат: клип со тежина од 4МБ односно 30сек. ВРЕДИ!
________________________
XMKD.com SNOW SESSION MAVROVO 19.02.2005
Click to download video clip! Click to enter photo gallery!

"Вака, денот беше супер, времето беше многу убаво, да многу убаво, иии, ние бевме така сите на маврово заедно отидени, да и сите се снимавме и беше многу убаво и бевме како едно семејство ме разбираш?"
- Пеџо _ 19.02.2005

Видео клип од целата приказна имате овде: snow_session_19_02_2005.wmv (10:59мин. или 11.35мб)
Фото галерии овде:
(01/02/03)
Сликаа:
Џими, Марко и Иво
Снимаа:
Иво, Марко, Филип, Бојан, Пеџа...
Скокот го среди:
Шуки со помош на другарот со ратракот.
Се кршеа:
Пеџа, Бојан, Марко, Раде, Томи, Љубе, Нино, Пол - од Холандија со другар му, Оливер, и многу други на кои за жал не им ги знаеме имињата.
Монолози, Дијалози и Стереолози:
Пеџа и Бојан

Поздрав до следната сесија...
________________________________
XMKD.com Охрид сеш'н
Еве неколку нови фотки од Охрид. Сликнати се во саботата.... мислам:) Овде за инлине, а овде за нуредин и ардијан.
________________________
XMKD.com Zdravo Junaci:)
Procitav na vasiot sajt I otidov za kitzbuehel ( vcera se vrativ I odma da vi pisam) , svarno nesto najdobro, vospalenie na muskuli sekoj den, Odlicno skijanje, se vooduseviv koga eden decko se povredi I dojde hilihopter po nego . go imam snimeno kako video I vi go prakjam Samivcinja i alat na sekoj ski lift, ekstra dobro. Ekstra ekstra.
Kazete nekoe drugo mesto podobro od kitzbuehel.
klik ovde za download na videoto

Vekje ne ni pomisluvam na mavrovo so 5700metri ski stazi.

Slednata godina idam pak ,
pozdrav
ljupco
___________________
XMKD.com ROLL FOREVER... - ново видео на "REAL SKATEBOARDS"

ROLL FOREVER...

Ја го излегна новото видејце на ријал скејтбордс. Карактеристично е што се дели бесплатно по скејтшоповите низ светот, но нас тоа многу не не засега пошо и така сите видеа ги вадиме од мулето :-D _____ клик на сликата за треилер и уживајте!

п.с. јоци стаи го одма на листа.:)
Поздрав!
_______________________
XMKD.com Влае сесија!

Во понеделникот одржавме една мала сесиичка во Влае. Сликнавме неколку добри сликички, и снимивме одлични клипови. Возевме негде од кај 13h до кај 16h. Воедно ова е првата сесија за 2005 година. Е сеа... клик на следниве два линка за да видите сликички од сесијата 00, 01 . И клик тука за клипче, кое трае 2 минути и тежи 6 мега.

Download Clip

Поздрав, Хак!
_____________________________________
XMKD.com XMKD SNOW SESSION 02/2005
jeijea
Утре на маврово во дупката до плавиот на еден од поголемите скокови кој што го направи екипата на чело со Кацарски Александар минатиот викенд. Ратрак е права ствар!
Поздрав и се гледаме утре на маврово!
__________________________
XMKD.com Zdravo!
Mora da ve pofalam deka stranicava vi e stvarno SUPER.I resiv da vi pratam edna fotka od Bansko slikana ovoj vikend.Ako e vo moznost da ja stavite na sajtot ke vi bidam blagodaren i ke mi bide drago da vi prakam i ponatamu.I da gi sledam vasite novosti :-))

POZDRAV

Cale :-)

_______________________
XMKD.com Miss Reef 2005 - Life is a beach!
Veke ste kliknale. da, da....
Here we are at the Miss Reef elections for the year 2005 in Chile. Click to enter!
_______________________
XMKD.com Нови клипови од Нуредин!!

Klik!

Нови видео клипчиња од Нуредин. Ви препорачувам одма да ги ѕирнете. Инаку браво за Нуредин, се подновил со нови трикчиња :)

Клик на линковите за download: 1, 2, 3

Поздрав!
_____________________
XMKD.com GUARTE Trailer

GUARTE Trailer

Izleze trailerot na dolgoocekuvanoto video na "SANTA CRUZ" Skateboards. Dolgoocekuvano poradi toa sto poslednoto video na SANTA CRUZ (UPRISING) bese izdadeno pred duri 4 godini! Premierata na GUARTE ke bide nekade vo APRIL. Klik na slikata za da go gledas trailerot. (ke ti treba quicktime) Pozdrav. ________________________
XMKD.com eXtreme video projections 12.02.2005
klik
Клик на сликата за галерија, а овде за видео клип.
________________________
Superhiks news
Pocituvani konzumenti na masovnata kultura,

So osobena cest i zadovolstvo ve izvestuvame deka najdobrata makedonska grupa SUPERHIKS so gordost ke go podrzhi nezavisniot kandidat za gradonacalnik na grad STIP, g-dinot RADE ROGOZHAROV.Dokolku se sozdadat uslovi Superhiks vo Stip ke odrzhat i golem besplaten koncert za negova podrshka slicen na Skopskiot od minatata godina. Covekot koj e poznat kako glumec, voditel, folk pejac, a posebno kako covek so iskreno srce i golemi vizii ja ima i bezrezervnata podrska na nashata skromna izdavacka kuka LITHIUM RECORDS, kako blagodarnost za se sto dosega Rade stori za nas.

Vo momentov Superhiks vo studioto PROFUNDUS go sreduvaaat materijalot od koncertot na Skopskiot Saem za live albumot koj e planirano da se pojavi i na DVD vo mesec april.
Za maj/juni se priprema golemata evropska turneja koja zasega gi ima slednive dogovoreni nastapi.

fr 13.5. pilsen / pod lampou / CZ
sat 14.5. annaberg bucholz /D
sun 15.5. berlin / cerneval der kulturen
mon 16.5. poland
tue 17.5. poland
wed 18.5. poland
thr 19.5. cottbus
frid 20.5. goerlitz /CZ
sat 21.5. dresden
sun 22.5 leipzig / chemnitz
mon 23.5. halle
tue 24.5. jena
wed 25.5. prague
thur 26.5. ostrava
fri 27.5. brno
sat 28.5. vienna
sun 29.5. munich
mon 30.5. swiss
tue 31.5. swiss
wed 1.6. swiss
thr 2.6. nurnberg
fri 3.6. berlin, kaffe burger
sat 4.6. day off in berlin for interviews etc
sun 5.6. trutnov.

Ovoj spisok se uste ne e konecen zatoa sto na nego ocekuvame da se dodadat i datumite od Ex-Yu (Bosna,Srbija,Hrvatska,Slovenija).Poveke informacii naskoro!!!
__________________________

XMKD.com Mysti-то на Маруш!
download video clip
Клик на сликата за видео клип!
__________________________
XMKD.com LIFE RADIO CLUB - Сабота од 18:00 до 21:00 часот!

поздрав ! ________________________
XMKD.com Скејт сесијата е одложена!
Поради известувањето на VLAE SK8 CREW дека во влае покрај ѕитчињата има лед, и условите за вожња се еднакви на 0, сесијата е одложена за некое подобро време. Во секој случај ќе има вожња на некое друго место а кој е заинтересиран нека се јави кај хак околу 11-11:30.
Pozdrav -Xak
___________________________
XMKD.com Sto vikate za ovoj dizajn.

Pozdrav,
Baze_________________

XMKD.com Mysti-то на Диви!
krkenzi.
Клик на сликата за видео клип!
____________________________
XMKD.com Летање во зима!
Потребно е само малку подобро да сте облечени, а другото е исто!
________________________
XMKD.com Нови клипови и слики од последната ВЛАЕ - сесија.
+ 3 нови клипчинја од гого >>> 01, 02, 03
Pozdrav Gogo!
________________________________
XMKD.com Кацига со закон за скејтерите во New York

Од 1 јануари 2005 година на сила стапува закон кој е донесен во месец ноември во државата New York, USA. Станува збор за вклучување на скејтот во опасни првозни средства или играчки заедно со ролерите и велосипедите! Значи секоја особа која е до 14 години стара се обврзува со закон да носи заштитен шлем или такозвана кацига при упражњавање на спортот наречен skateboarding.

Според градските татковци децата на овие опасни направи имитирајќи stunts од видео игри, скокале преку градски мебел, се лизгале по гелендери итн.. со што си го загрозувале животот. Исто така со оваа законска регулатива се забранува секакво прифаќање на автомобили во движење и користење на рaботи кои го намалуваат видното поле на детето-скејтер :)

Така да ако патувате во државата New York, возите скејт и имате испод 14 години, носете заштитен шлем бидејќи ќе ви збрцаат казна од $50 па ќе се чудите.

поздрав ! ________________________
XMKD.com Малку да ве REFRESH-уваме со SKATE клипчиња..

Ова клипче е нешо демек промотивно хардкор а-у на DC shoes. Danny Way вози „одма„ после операцијата. У ствари сакаат да ни кажат: no pain no game.. Видете си сами, шо го коментирам (флеш формат околу 2 мега)

-десен клик тука и: save target as >>>

Додека овој клип е реклама за DC shoes, некој модел од некој си патики нивни :) Добра реклама, се надевам сите наши скејтери ќе ја имаат оваа среќа некогаш.. (флеш формат околу 4 мега)

- десен клик тука и: save target as >>>


поздрав ! ________________________

 
XMKD.com SKATE сесија во ВЛАЕ во САБОТА!
Prva street sesija za 2005!
Pozdrav -Xak
___________________________
XMKD.com Тркалца, тркалца... мноооогу тркалца.
Рецензии на еден куп тркалца за ролери.

4x4, 9mm, nihilist, zealot, chimera, eulogy, genre, mindgame.

Клик на соодветниот бренд за да ги видиш тркалцата...

Pozdrav Haker!
___________________________
RANDOM STUFF - Photoshopping
klik za pogolema slika klik klik
______________________
Barbados_   <log>
Session Start: Wed Jan 26 20:54:50 2005
Session Ident: Barbados_
[22:35] <Barbados_> ete
[22:35] <X> uhhhh bad boy
[22:36] <X> imas ubava usta
[22:36] <Barbados_> mmmm
[22:36] <Barbados_> ke ja osetis
[22:36] <X> mmm edvaj cekam
[22:37] <Barbados_> na site mesta po teloto
[22:37] <Barbados_> i na najnedostapnite
[22:37] <X> tie se najsocnite
[22:38] <Barbados_> kako pcela ke bidam
[22:38] <Barbados_> ke ti go iscicam celiot nektar
[22:38] <Barbados_> a najskrisnite cvetovi najslatki se sekogas
[22:38] <Barbados_> ama ke gi najdam
[22:40] <X> lele dosta nema da mozam da spijam
[22:40] <Barbados_> moras da spies, za da me sonuvas
[22:40] <Barbados_> posle edvaj ke cekas pak da si legnes
[22:40] <Barbados_> se do denot koga ke legnes so mene
[22:41] <X> SEGA edvaj cekam da legnam
[22:41] <Barbados_> e od togas son ne ke ti bide potreben
[22:41] <X> ni tebe
[22:41] <Barbados_> ja mu se spremam na krevetov...te zamisljam tebe u nego...
[22:41] <Barbados_> koga ke mu se ispruzam segaaaa
[22:42] <X> zamisli me mene na nego legnata
[22:42] <Barbados_> tamu si veke
[22:42] <Barbados_> polu razgolena
[22:42] <Barbados_> cekas da te dorazgolam

_____________Poveke>>>

_ your virtual heritage...

How am i driving? - inspired t-shirts!
/maica remz/>>
klik za pogolema slika
/hak 2/>>
klik za pogolema slika
/crna1/>>
klik za pogolema slika
/crna2/>>
klik za pogolema slika
/crna5/>>
klik za pogolema slika
Pozdrav_____________

* Sk8g1rL changes topic to
'...samo za 10 juni ziveam!!!'
* Set by Sk8g1rL on Mon Feb 01 23:56:02
___________________

Namesto voved:
Verojatno se prasuvate zosto go izbravme imeto vazelin...
...
ne prasujte zasto :)

_________________________
VAZELIN - brought to you by>>>

<aLIENKa>, <CyberWorm> & <CyberWild>
_________________________

XMKD.com Палец! - civ
Плускавец од ладно. Ова го неаме видено до сеа кај нас. :)
__________________________
XMKD.com Мало потсетување на летните X-Games 2004, LA

Поздрав ______________________
XMKD.com WINTER X - GAMES - Aspen, CO.

На годинашните X-Games 9 кои се одржија во Аспен, Колорадо USA од 29 Јан. до 1 Феб. 2005 учествуваа најдобрите X snow спортисти во светот. Оваа сторија е запознавање со тоа што се се случуваше таму. Значи имаше натпревари во следните категории: Moto X, Ski, Snowboard, and Snowmobile. Со околу 230 натпреварувачи од целата земјина топка ова е најголемата масовна дешавка во светот на X случувањата.

Ова е 9 по ред годишно одржување на X - Games по ред и според Transworld Snowboarding списанието од ноември 2004 е изгласано за top priority event! Така да пазете се :)

>>> Kлик тука за да видите сјалдшоу со фотки од Men's Snowboard SuperPIPE Finals

>>> Клик тука за сладшоу со фотки од Men's Ski SuperPipe Finals

По детално, спортовите во кои се натпреваруваа овие будали на Аспен викендов беа:

MotoX
Best Trick
Ski
Men's Skier X
Women's Skier X
Slopestyle
SuperPipe
Snowboard
Men's Slopestyle
Men's Snowboarder X
Men's SuperPipe
Women's Slopestyle
Women's Snowboarder X
Women's SuperPipe
Snowmobile
SnoCross
UltraCross
Top 16 Men's Skier X and Men's Snowboarder X athletes


Поздрав _______________________
XMKD.com Yo yo yo check this out!
Klik za pogolema slika!
Клик на сликата за да ја видиш поголема!
Поздрав - Гелс. _______________________
XMKD.com Blagoj Cilakov
himself
Pozdrav, _____________________
XMKD.com Danny Way ќе го скока Кинески Ѕид! (со скејт нормално)

Ветеранот на скејт бордингот (види слика 1) можеби се извлече годинава од Globe World Cup наградите поради повреда, но сепак не се предава. Во 2004 година ја креираше првата mega ramp и натпреварот во big air skate каде што и самиот беше победник. Потоа истата година во декември ја доби по втор пат (тој е единствен скејтер кој ја добва таа награда два пати) Thrasher’s Skater of the Year наградата.


слика 1

Сега ни припрема нешто сосема друго, сака да го скокне Кинески Ѕид (во ширина нормално :)) Тој со ова ќе биде првиот скејтер кој се обидел да гo изведе овој потег. Нормално не е првата будала која ќе го скока ѕидот.. Во 1992 година тајванскиот моторџија Kor Shou-liang го скокнал ѕидот а година подоцна Eddie Kidd од Лондон го извел истото со помош на 500cc крос мотор. Најскоро, извесен тип по име Michelle Yeoh, го скокнал ѕидот за некоја си амбициозна сцена во филмот „Silver Hawk„. (види слика 2)


слика 2

Во секој случај кинеската атракција број еден* би требало да е лесен залак за Дени Веј бидејќи е само 18 фита (6 метри) широк. Но не смееме да ги заборавиме жртвите кои паднале во честта на Кинексиот Ѕид. Еден милион загинати околу неговата изградба во својата 2000 годишна историја и најскоро, Wang Jiaxiong кој во 2002 се обидел да го скокне со маунтајнбајк и погинал од здобиените повреди по главата откога ја изгубил контролата над точакот во лет. (види слика 3)

*Мал додаток. Прочитајте овде за да ви се разјаснат сите тие кафански муабети дека Кинескио Ѕид се гледа од вселена >>>
слика 3

Поздрав!
________________________________
XMKD.com LANDING PRIMO!!! Првото видео на Sugar Sports!

LANDING PRIMO

Само што го симнав новото видео на Sugar Sports: Landing Primo и ме остаи без зборови! Видеово е лудница. Ново е, излезено во 2004 год. Возат: Pablo Favela, Billy Roper, Ricky Fox, DJ Fort, Chris Blazek и Marko Jazbinsek кој ми остаи најголем впечаток. Епа како вози типот да видите вие драги мои!! Кој го сака видеово, нека си купи празно CD и нека се обрати кај Јоци на мобилен 070 825 836 или на mail [email protected]. Толку од мене, идам да го глеам пак.

LANDING PRIMOLANDING PRIMO
Поздрав! Јоци
________________________________
XMKD.com NOKIA SNOWPARK TOUR 2005
NOKIA SNOWPARK TOUR
Eпа кој знае германски нека кликне на стрелката...:)
_______________________
XMKD.com SNOW 01 - 2005
download
Еден ден на снегот... snow 01 2005
Видео клип во видео галерија а слики во фото галерија. Повелете.
_______________________
XMKD.com Мапа на скијачкиот центар ПОПОВА ШАПКА!


Вака изгледа Шапка зимово! Кој не бил нека иде и нека види! Сликиве што ќе ги видите на сајтов од Шапка ни ги испрати Снеже и затоа сме и многу благодарни..

Наскоро повеќе информации за стазите, условите за скијање и другите благодети кои ги нуди овој скијачки центар.

Поздрав!
__________________

XMKD.com Мали промени на XMKD!

Драги мои, како што гледате малку ја разонадивме односно променивме главната страна. Го олеснивме пристапот за емаил.. Ставивме snow box на кој што примената е многу јасна :), ја подраздолживме целата страна за да не биде премала на поголеми монитор резолуции итн.. ОК, коментари коментари..

поздрав! __________________

XMKD.com SNOW 01/2005
SNOW

Сесијата помина одлично. Имаше скокови, freestyle riding... на галички и белички... наскоро видео клипче.
Поздрав!
__________________

XMKD.com Ајде малце да се гадиме! Филмче во живо од операцијата на коленото на Danny Way...

клик на ЛОУ или на ХАЈ за да го гледате клипчето у соодветна резолуција.
/ ЛОУ резолушн - големо оклу еден зарез два мегабајти
/ ХАЈ резолушн - големо околу три зарез осум мегабајти


..така да мислете му ја. Башка двата филма се у флеш варијанта, па така да за тие кои се без флеш плагин, треба да идат > тука и да си го онадат. Како и да е, ќе ви притреба кад тад..

Поздрав!
__________________________
SNOESESSION
________________________
XMKD.com Скатер оф 'д и'р за 2004! Кој друг ако не Danny Boy!

Klikni za download!
Зошто Danny Way е првиот скејтер што по втор пат ја добива S.O.T.Y. (skater of the year) наградата, која ја доделува магазинот TRASHER и е една од најелитните награди во светот на скејтерите!

Епа клик на сликата да видите зошто!

RYAN DEVINE Исто така видете кој што гледа кога се шета поRYAN улица, од двете најнови DC реклами кои моментално се вртат на ESPN, ESPN2 и SDFBSAWGAEDS. Клик на соодветната сликичка за RYAN SMITH и DEVINE CALLOWAY.
Поздрав!
__________________________
XMKD.com Ново видеоклипче од Ана!

Klikni za download!

Погледнете го новото видеоклипче од Ана снимено во Влае денеска. Клипчето тежи околу 2 мега, така да тие што имаат Dial-up конекција, би требало да го симнат клипчево за кратко време :)

Клик тука за download.

Поздрав!
_______________________

XMKD.com Александар Кацарски освои 52 место во паралелен слалом на светското сноуборд првенство во Канада!


На трката одржана на 19.01.2005 во паралелен слалом, Александар Кацарски се пласираше на 52 место додека Симеоновски Драган на 54 место!

> PDF листа на стартни позиции
download it!

> PDF листа на финишот од кфалификациите
download it!

> PDF листа на финишот од финалето
download it!

поздрав! _______________________

dis is djast a komrshal
___________________

XMKD.com Лошо изгледа за нашите сноубордери во КАНАДА!
Резултати од (PGS) parallel G slalom тркатa во сноуборд..

Од информациите што ги добивме од FIS, Александар Кацарски и Симеоновски Драган за жал не ја завршија PGS трката вчера, 18 Јануари 05!
резултати тука:

> PDF листа на стартни позиции
download it!

> PDF листа на финишот од кфалификациите
download it!

> PDF листа на финишот од финалето
download it!

_______________________

XMKD.com Видеоклипче :)
Klik

Ново видеоклипче од Јоци и Жоро. Тежи околу 7000 кила, а трае две и пол минути.:)

Клик тука за download.
Поздрав!
________________________________

XMKD.com Канада, светско првенство во snowboard
Резултати од (SBX) snowbordcross трката


Александар Кацарски за жал не ги помина квалификациите на трката вчера, 16 Јануари 05!

Следниве денови до кај 23 јануари ќе се трудиме секојдневно да ви пласираме тазе новости од дешавките во Вистлер, Канада. Што и како се случува таму, кој е прв а кој е последен. Но најважно ќе биде што ќе направат Драган и Кацар, нашите представници на светското првенство!

Од информациите што ги добивме од FIS, Кацар не ги помина кфалификациите и не стартуваше меѓу првите 61.

за резултати кликајте на следниве линкови:

> PDF листа на стартни позиции
download it!

> PDF листа на финишот од кфалификациите
download it!

> PDF листа на финишот од финалето
download it!

_______________________

XMKD.com Рангот на МАКЕДОНСКИТЕ сноубордери во светот
>> клинк тука за целосен преглед на FIS бодовната состојба на нашите најдобри бордери...

На овој линк можете да ја следите официјалната кариера на секој макеоднски сноуборд репрезентативец. Значи на страна од сите кафански муабети што се вртат низ Скопје, кој наш момак бил најдобар или кое место освоил на светското во Канада или на европсото во Италија, тука можете да се информирате од прва рака :) За сега лидер меѓу македонските даскаџии е Александар Кацарски - Кацар кој заедно со Драган и уште двајца представници од МКД сноуборд федерација се наоѓаат во Вистлер - Канада на светското првентство во сноуборд како официјални представници на Македонија

>> клук тука за целосната програма на првенството

Утре на снег ќе биде Кацар кој ќе вози во дисциплината snowbordercross (SBX). Му пожелуваме многу успех и му држиме среќа!!

>> клинк тука за целосен преглед на FIS бодовната состојба на нашите најдобри бордери...

_______________________

XMKD.com Рецензија: Скијачки центар Кицбил (Kitzbuehel), Австрија

Дел од xmkd тимот беше зимава на скијање во Кицбил, Австрија и направи една кратка рецензија со мала фото-сторија околу тоа што, како и зашто се случува таму. Кликнете на сликите за целосна сторија...
клик за цела сторија >>>


Поздрав!
п.с. клик на сликите за целата сторија...
________________

XMKD.com Се случи уште еден Таксират. (Шеста година по ред)
Организациски најдобар до сега, што е и нормално. Со озвучување и лајт какви што прилегаат на најголемиот македонски музички фестивал. Многу рано, веќе дваесетина минути по отварањето на вратите, халата речиси беше полна. Во првите редови беа металците кои нетрпеливо го чекаа почетокот на настапот на легендарните Kreator.
Поздрав!
п.с. клик на сликата за целата сторија...
________________
KANDIT Ќе јадеме чоколади:)!!!
Од сега на наградната игра на XMKD со секоја награда добивате и пола кило чоколада од новиот спонзор на XMKD! А за екстра сила во моментите кога на скијање ви откажуваат нозете од замор, секогаш во џеб имајте пар KANDI EXTRA/LESNIK. Епа ај наздравје!
_____________________
http://www.xmkd.com Lithium Records најавува: Michael Flatley's - LORD OF THE DANCE


Univerzalna Sala 02.04. i 03.04. 2005

Lithium Records,so dosega nezapamteno zadovolstvo vi ja najavuva najgolemata svetska tancuvacka/dance atrakcija,gospodarot na tancuvackiot podium Michael Flatley,i negovite «Lord of the Dance». Atrakcijata sozdadena od magicniot spoj na irska tradicija, moderna koreografija, preubava muzika i sovr?ena produkcija ke imate prilika da ja poglednete vo Univerzalna Sala na 2 i 3 april 2005. Kartite ke bidat vo prodazba od 1 fevruari po cena od 1000,1200 i 1500 denari, a preku sajtot www.lithiumrecords.com.mk ke mozhe sekoj da rezervira i izbere sam mesto,a nie da vi gi dostavime besplatno(napomena:site mesta se za sedenje. Повеќе..

Pozdrav

Lithium Records
_______________________________

АРХИВА

муабети box
Chat Forum
email box

usernamepassword
snow box