skateboarding
English VersionCan't read those crazy Macedonian letters?
skateboarding

Форум

Бесплатна е-пошта [email protected]:

Корисничко име:

Лозинка:


Нов Корисник?

Зачлени се!

#Sk8MKD on UNDERNET!
Анкета
Кое ви е омилено место за возење ролери во Скопје?

Кеј под камениот мост.
Спменикот на мајка Тереза.
Влае.
Пошта.
Споменик „Гоце Делчев“.
Г.Т.Ц.
М.Н.Т.
Гелендарот на Машински.
Аеродром.
Кај полицијата.
На кинеска.
Google

 

skateboarding

skateboarding

skateboarding

vertigo

NVO INFO CENTAR

AEGEE

>> Рецензии: Ролери | Кондури | Шини | Тркалца | Игри | Видеа
skateboarding
>> Рецензии >> Тркалца: 4x4 / 9mm / Chimera / Eulogy / Genre / Mindgame / Nihilist / Zealot
skateboarding

Abdiel Colberg

Eulogy се познати по правењето на добри тркалца, а нив ги возат и ептен добри скејтери како на пример Abdiel Colberg по кого е направен моделов на тркалца. Тркалцево е супер flat-rocker, а е наменето и за street и за park возење. Големо е 55мм а тврдо 90А.

Pozdrav Haker!

Asmodeus

Па не знам баш за тркалцево али чим од Eulogy гарант е добро. Големо е 53мм и е 89А тврдо.

Pozdrav Haker!

Eric Schrijn

Па сите гарант го знаат Eric Schrijn и знаат дека вози ненормално па тркалцево му припаѓа баш на него. Една работа ме чуди а тоа е што го нема ставено на ролерката што тој ја има дизајнирано. Тркалцето е 55мм големо и 89А тврдо.

Pozdrav Haker!

INL Scream

Ретко кога се слуша некои тркала да вриштат али јебига еве и такви. Тркалцата 53мм големи и 89А тврди.

Pozdrav Haker!

Jaren Grob

Овие Eulogy тркалцa ми се најомилени затоа и ги купив. Овие тркалца припаѓаат на Jaren Grob и можам за нив да кажам дека се супер пошто се многу издржливи, перфектна големина се, супер се и за street и за park и имаат многу лудо лого на нив. Големи се 56мм а тврди се 88А.

Pozdrav Haker!

Labyrinth

Па еве го и Eulogy anti-rocker тркалцето кое е прилично добро направено. Големо е 47мм, а тврдо е 101А.

Pozdrav Haker!

>> Рецензии >> Тркалца: 4x4 / 9mm / Chimera / Eulogy / Genre / Mindgame / Nihilist / Zealot
skateboarding
>> Рецензии: Ролери | Кондури | Шини | Тркалца | Игри | Видеа
skateboarding

copyright © INLINE.XMKD.com 2003-2008
a division of XMKD.com