XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиНовостиЗа Xmkd.comEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
 

 

  
Jeeee!
Испрати Новост
денеска е:
- СЕГА СТЕ ВО АРХИВАТА 1 ЗА ЈУНИ 2005
XMKD.com XMKd StREEt iNLiNE SKAtE CONtESt vo SKOPjE
Jeee!

Бугарите доаѓаат утре во одличен состав.
Збирно место е на кеј во Сабота во 17:00ч. После се оди на првото место за возење позади о.у. Коле Неделковски, второто место е позади Млечен во Капиштец, а третото кинеска амбасада.

____________________________
XMKD.com GYROball
click to play
Заебана игрица....
________________________
XMKD.com Фотки и клипови...

Еве по некоја нова фотка од Игор и две видео клипчиња 04, 05. Клик тука или на сликата да ги погледнете останатите фотки од неговиот profile.
ПозXдрав
__________________________
XMKD.com U sabota u Life u 20:00h

Ou jeeee!

Проекции на најновите видеа на ZERO "NEW BLOOD" и SANTA CRUZ "GUARTE". + krux "Blown Out", Bootleg, итн... колку ќе дозволи времето. + Доделување на наградите од наградната игра. После тоа се знае, на вожња! Се гледаме у сабота.
____________________________
XMKD.com Denny Te Chuva на Машински, 17.06.2005
da da te chuva!
По повод (ова сега го препишувам од флаерот) завршувањето на првата година студии по европски кредит трансфер систем на паркингот на Машинскиот факултет беше организирана журка. За добро расположение на публиката беа задолжени Juke Joint Express, Denny Te Chuva, Dedicated For Life, како и DJ-ите Midichlorion и Fluid.
Искрено, нас најмногу не интересираше настапот на нашите пријатели Denny Te Chuva. Па така тоа беше и единствениот дел од журката на кој присуствуваме. Повеќе...
Pozdrav, Filip!
_________________________
XMKD.com Ајмо фотки ајмооо...
ajmo...

Во саботата бевме да возиме во Маџари. Локалните скејтери имаа направено две шипки, не многу високи, но ни го направија меракот:) Сликнавме и по некоја слика, за да ги видите, кликнете тука или на сликата за влез во галеријата.

____________________________
XMKD.com Music Non Stop - Kraftwerk во Скопје, 16.06.2005
ou jeee!
Звучи толку нереално! Звучи толку неверојатно! Звучи како првоаприлска шега! Но, и тоа ни се случи! Легендарните Kraftwerk, пионерите на електронската музика настапија во Скопје! И не само што настапија, туку со својот незаборавен настап ги оставија посетителите од Скопје и од цела Македонија уште долго да ја прераскажуваат оваа јунска вечер. Слободно, уште од сега настапот на Kraftwerk можеме да го прогласиме за концерт на годината. Нема да згрешиме и ако го прогласиме за најдобар концерт во поновата македонска историја. Литиумци со организирањето на овој концерт дефинитивно ги поместија стандардите во концертниот живот во нашиот град. Веќе ништо не е како порано. Повеќе...
Pozdrav, Filip!
_________________________
XMKD.com Video Klip od Inline Natprevarot u Plovdiv!
Jeeeeeee!

Klik na slikata ko i uvek samo ovoj pat klipot tezi 50 i kusur mega ali toa e zaso trae 20min. sepak mislam deka toa nema da vi prestavuva problem:) Pozdrav!

____________________________
XMKD.com 21 juni - Go skateboarding day!

IASC GO, GO, gogogogo!Лани беше првпат, оваа година се очекува да биде уште по масовен. Се работи за празник на скејтерите. Значи утре (21.06.2005 Вторник), остајте се, земете даската во рака и цел ден на скејт. 20 и кусур милиони скејтери ќе возат во исто време. На првиот ден од летото скејтери од целиот свет организираат настани, сесии, натпревари, во двор, во скејтпарк, на улица кој каде стигне. Скејтери од целиот свет обединететесе:)!

____________________________
XMKD.com Almost - Round 3 (Rodney Mullen vs. Daewon Song)

round 3

Еве... браќава Rodney и Daewon се истепаа и по трети пут. До кога ли ќе се тепаат.. никој не знае. Anyway видеово е закон. Ептен добро е измонтирано и многу добри трикчиња летаат на сите страни. А да...и soundtrackot е доста добар. Ви спремивме трејлер и неколку фотки подоле.

DOWNLOAD TRAILER!! КЛИК ТУКА ЗА ПОВЕЌЕ

Поздрав!
___________________________________________
XMKD.com Нај фраерски сајт у мк!

Гугл, гугл, оооо ГУГЛ! Да не се праиме многу шизици али тоа е.. пишете у гугл, односно google.com на кирилица тоа горе што сме го туриле ко наслов и да виите кој сајт ќе искочи!

Шизиците од Џмкд.цом
___________________________________________

Еј абе шо не кажуете дека овие од сорос организираат „екстрим„ конкурси за веб страни? Нема што многу многу да се дроби, кликнете тука на линков за да видите за што зборувам. Ајде графиката и дизајнот, ама содржината..

Извадоци: клик тука за сите

Ајде слушај, слушај калеш бре Анѓо
(Listen, listen to me, ye beautiful darkhaired Andjo)

Ако умрам ил загинам
(If I die or if they kill me)

Ете така, ајде сеа клик тука за оргиналната страна и тука за превземената содржина кај нас на серверPozdrav, Искра
___________________________________________
XMKD.com R.I.P. - Norman Lausch
Norman
Eve i edna losa vest, megjutoa za zal i toa se slucuva ponekogas.
Norman Lausch pogina na 15.06.2005 pri prelet vo Svajcarija.

Moeto socuvstvo do rodninite i prijatelite.

http://www.gingliders.com/
http://www.dhv.de/typo/index.php? id=498&backPID=2&tt_news=826
http://paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=2797

Pozdrav,
Bojan i Toni
___________________________________________

eXMKD.comtreme - Paris Hilton flashing her ..obs


Еј овие двајцава се гениални, после мушките биле посилниот пол! наравно! глеј со праиме со ова речиго шо го иаме...


Ко шо си пишува на насловот де, горе тој со црвено :)

Птицава незнам на шо е, али е сигурно нешто многу јако и хај, Мајкл Џексон може да и носи вода у џеб

Нервозно девојче!

Девојчево на сликана имат играно у филмој на Џемс Бонд.. мал проблем со хаљината на Кански ф. фестивал

Рекламава ја барав подолго време за да ја стаам на Xмкд и еве ја на крај. ИКЕА рулз!
Hai!
_________________________
XMKD.com XMKD на: La Bienalle di Venezia!

Екипата на XMKD присуствување на еден многу значаен настан пред неколку дена кој се одржа во Венеција, Италија. И тоа 51 биенале на уметности кое на секој две години ги собира нај актуелните артисти од целиот свет на едно место.

Отварањето беше на 12 jуни а изложбата ќе трае до 6 nоември 2005 година. Проф. Антони Мазневски, еден од нашите најголеми уметници на нашата актуелна ликовна сцена заедно со кураторот Соња Абаџиева, во центарот на Венеција ја представија Македонија со проектот на Мазневски „Бродот на Моцарт„ ....
читај понатаму / комплет фото сторија >

„Бродот на Моцарт„ Антони Мазневски
Salute!
_________________________
XMKD.com - OFFEST 2005 na plostad
klik
Интересна беше идејата на организаторот на Off Fest, последната фестивалска вечер да се одржи на градскиот плоштад. Музика + ефтино пиво (во околните продавници) = добра забава. Дефинитивно ова е потег кој мора да се поздрави. Да се надеваме дека тоа ќе стане традиција и за наредните изданија на фестивалот. По настапите на Danyel Waro од Реунион, португалската фадо пеачка Mariza и одличниот американски рок состав Mercury Rev, честа да го затворат фестивалот ја имаа Бразилците Nacao Zumbi и британскиот бенд Transglobal Underground.
Клик на сликата за целата строија со фотки!

(фото бај Џими, текст бај Филип)
Pozdrav, Filip!
_________________________
XMKD.com Нови фотки... Лептокарија 12.06.2005

p3dz0

Во неделата возевме во Лептокарија и во гимназијата Никола Карев. Од Карев не избркаа за брзо време така да поише се возеше на шипките во Лептокарија.
Сликнавме доста фотки, ги средивме, ги напраивме специјално за вас:)
Значи клик на сликата да влезете во галеријата и да видите што се дешаваше во неделата.

ГАЛЕРИЈА

ПОЗДРАВ!
______________________________________________
XMKD.com KRAFTWERK URGENT - info
Pocituvani,

Pratejki gi site vremenski prognozi (web-sajtovi,domasna meterloshka prognoza,kontrola na letanje) za utresniot den 16.06. vo Skopje,Makedonija. se ocekuva malo nevreme proprateno so grmotevici i dozhd. Nesakajki da eksperimentirame premnogu, koncertot definitivno se premestuva vo prvata hala na Skopskiot Saem(zatvorena varijanta). Spored site utrinski zaednicki premerki na prvata alternativa Skopsko Kale zaedno so grupata Kraftwerk (koja veke e pristignata vo Skopje), konstatirano e deka toj prostor ne e so kapacitet ocekuvan za ovoj koncert - 4000.

Vratite na Skopskiot Saem se otvaraat vo 19 casot, a koncertot e zakazhan so pocetok vo 20 i 30 casot.

Ve molime da go objavite ova vo ramkite na vashite mozhnosti ili sto bi rekla nashata reklama"Zemete Gorsko i so Ozon zboruvajte za ova so poln zdiv".


So pocit,

Lithium Records
_____________________________________
XMKD.com World MTB Gallery
klik
Klik na slikata...
Pozdrav, Dame!
_________________________
XMKD.com EASY RiDERS MOTO FE(A)ST 2005
klik
Скопје 10 – 11 – јуни 2005 г.
Локација: авто кампот до хотелот Белви на патот Скопје – Куманово.
Организатор:
EASY RIDERS
Гости од: Македонија, Бугарија, Србија и Црна Гора и Грција

Атмосвера
: е тоа е друга приказна J
/ клик на гумата за повеќе... а за аудио доживување клик овде!
Pozdrav, Djimmy!
_________________________
Нови фотки од Мартин - Велес
unity spin
Клик на неговиот Profile за повеќе фотки...
____________________________
LITHIUM RECORDS NEWSLETTER broj.5
1.Na samo 4 dena do koncertot na KRAFTWERK vo Skopje, vo slobodna prodazba se ostanati USTE SAMO 1.000 vleznici !!!! sto bi se reklo, uste 250 vleznici dnevno. Dali i Skopje ke proglasi SOLD OUT, ostanuva da se vidi.

2.A, eden drug koncert na KRAFTWERK, onoj vo Belgrad (13.06.2005), vo sabotata (11.06.2005), bese proglasen za SOLD OUT. Prevedeno vo matematicki brojki toa bi znacelo, circa 10.000 luge ?!?!?!?

3.Slednava informacija zemete ja so rezerva, vistinskata potvrda za istata sleduva vo sreda. Povedeni od losite vremenski uslovi Lithium Records se resi za rezervna prostorna varijanta na koncertot na KRAFTWERK . Toa bi bila Sportskata Sala: KALE.
No!!! Da pocekame do sreda (15.06.2005 -9 casot nautro) definitivno ke ve informirame za nasata odluka za mesto na odrzuvanje na koncertot na KRAFTWERK.

4.Vakvo Skopje odamna go nemame videno. Koncerti, koncerti, koncerti...od den na den.
Prosto da ne ti se veruva. Skopje Sounds Good, CECA, Off fest, Bike festival,
Carl Cox, Vitamin X, Sanja Ilik & Balkanika, i verojatno uste mal
milion pomali klupski svirki. Mozeme li se da vidime? Se obiduvame. Veruvam i
vie. Poslednoto nesto na koe vistinski uzivavme bese bajkerskiot festival koj od 10 do 12 Juni se odrza na prostorot na hotel BELVI. Neverojatna koliicina na
pozitivna energija, rockenroll, pivo i sloboden duh. Kako od najdobrite romani na
Keruak, Bukovski ili Ginsberg. Neka gi ima uste poveke i uste pocesto. Pozdrav do
organizatorot EASY RIDERS od Skopje.
Rockenroll-ot go vraka udarot...


5.EMI najavuva skoresno objavuvanje na DVD na KRAFTWERK. Snimeno e na minatogodisnata svetska turneja na KRAFTWERK. Istata onaa na koja sto bese snimen i dupliot live album. Spored toa i imeto na ova DVD ke bide isto kako i na dvojniot CD: Minimum – Maximum.
____________________________
Email
Kako ste tipcinja dobro li odi mnogu sme zagreani da vozime so vas ama ne znaeme kade da ve najdime.Nie sme od Radovis ako sakate dojdete vo Radovis. I napisete kako da se najdeme vo Skopje.
Od Simon T _R _ P _K _ A i Bojan S H E M A
____________________________
filmce
klik
Sto sve nema da im tekne! klik na slikata.
gjorgegvd

Поздрав! ________________________
Sk8park Aerodrom :)

Znam dek zvuci glupo i sramota e ali dlaboko navlegovme u praenje sk8park u Aerodrom. Ne be se salam , ne sk8park ke bide nesto malcena edno top mesto ke turime edna sipka, tamu ima skali i eden mnogu top hand-rail.na sk8erite ne bi trebalo da im se sviga ali za in-lineri toa e stvarno top mestence.
Vase, Alek & Simon
.

____________________________
John Rattray - Gap to crooked grind

ПОЗДРАВ! XMKD
____________________________
OHSK8CREW Bails!

click to download

ПОЗДРАВ!!
________________________
НАГРАДНА задача !!

Еј вака сеа, иаме тука еден флеш фајл и сите брзо да си го даунлодирате. Се работи за откривање на 3 разлики од еден цртеж до друг. КОЈ НАЈБРЗО ЌЕ ГИ ПРОНАЈДЕ добија специјална награда од xmkd, односно нас :) Ние одма ќе знаеме кој бил најбрз, се иде тоа преку нет итн...

АЈДЕ СЕА БРЗО НА БАРАЊЕ РАЗЛИКИ! (клик на сликата и ви треба флеш)

Hijaa!
_________________________________
Viдeo klipчe

skateboarding

Klik na slikata za daunloud!
ПОЗДРАВ!! Јоци.
_________________________________
Najlepsi turbo-folk stihovi :-))))))
Eve nesto posabajlina :)))))))
1) Varao me dragi, nek je zdrav i ziv, kad ga zene vole nije, nije kriv!
2) Moja mala nosi suknju mini, ispod mini napisala skini, moja mala nosi suknju maksi ispod maksi napisala taksi!
3) Ja sam seljak veseljak, a u dusi tugu skrivam, sta cu jadan kraj Morave kad ne znam da plivam!
4) Uz vetar sam uvek iso i nikoga nisam siso, od malena radim tako ja sam rodjen naopako!
5) Sto na kafu zoves mene kada nemas samlevene!
6) Nemoj da places na mom kucnom pragu, da mi nova vrata ne povuku vlagu!
7) O kako je lep, o kako je fin, kao da je, kao da je carobnjakov sin!
Poveke...>>>>>>>
Dimitar Lazarevski - Jimmy
Skopje, Macedonia
____________________________
Sticker/T-Shirt Design  
click for the big shit
By .... shoe.
__________________
Sto pravat blejderite u slobodno vreme? 
Tango!
Igra
Go bodat pedga u jajca so noz :)) Klik na slikite za dounloud na dve klipcijna.
Pozdraf
___________________
XMKD.com Miki Krsteski - Video Flick
klik za daunloud
mal wieder ein video zum videoen.....
viel spa_______________
XMKD.com X КЛИП Сешн... ајде сите да се даунлодаме!

кој не ја знае рекламава пишуем минус одма у тефтер со пенкало! брзо десен клик на сликата и сејв target ес...!

Не сум знаел дека понежниот пол уствари е тежок агресивец.. дел 01

дел 02, текстот од погоре убаво ја опишува и оваа сцена што ќе ја видите ако напраите десен клик врз сликава и знаете више што

Кајтбординг и другар со камера кој сака да ве снима. АКо го здрвите со пуна по глава, ќе се деси ова..
џмкд.цом односно xmkd.com!
__________________________________________
XMKD.com Novi fotki i video klip od Hak, Roko, Zifi i Riat!

wtf?

Novi fotki od Hak, Roko, Zifi i Riat vo nivnite profiles, a video klip ovde!
ПОЗДРАВ!!
__________________________________________
XMKD.com ZERO - NEW BLOOD!

new blood

 

Еве конечно траилер од најновото, долгоочекувано и насекаде барано видео на ZERO со наслов "NEW BLOOD". За неговата содржина нема муабет, има само клик на сликата и даунлоуд. Траилерот го најде Нуредин, а наскоро ќе пишеме и поопширна рецензија.

ПОЗДРАВ!! OHSK8CREW!
__________________________________________
XMKD.com Late Nite MTB sesione!

galerija video klip

brbrb.
_________________________________
XMKD.com Darko Petkovski & Friends!!!

INTO MACEDONIAN:

Здраво XMKD.COM најпрвин сакам да ви го пофалам сајтот и дечките од сноубордингот во Македонија одлични се EXTREME!!!

Тука инаку е Дарко, ви испраќам некоимои клипчиња и слики од последнава сезона 26/03/2005 во Маврово тоа е инаку мој 6ти пат возење даска на снег кои би сакал да ги публицирате. Основата за бордингот ја имам во главно од SURF на бранови кој го практикував за 9те години живеење во Бразил од што исто така ви испраќам некои мои слики на бранови.

ГОЛЕМ ПОЗДРАВ XMKD.COM, И ДО СЛЕДНАТА СЕЗОНА... ALOHA!!!


Surfer: Darko – Brazil

Maresias Beach - Shaolin Aloha!!!
INTO ENGLISH:

Hi XMKD.COM at first I want to praise your web site and the guys of the snowboarding in Macedonia, they are excellent, EXTREME!!!

Darko is here, I am sending some of my clips and pictures of the lest season 26/03/2005 in Mavrovo. That is my 6th time riding a snowboard, which I would like you to publicize. The base for the snowboarding I have got from the SURF on waves which I have practiced for the 9 years living in Brazil, of what I am also sending some of my pictures on waves.

GREETINGS XMKD.COM , AND TILL THE NEXT SEASON... ALOHA!!!
INTO BRAZILIAN PORTUGUESE:

E ai XMKD.COM primeiramente gostaria de complementar o vosso saite e a galera do snowboaring da Macedonia sao exelentes EXTREME!!!

Aqui e o Darko, Estou enviando alguns dos meus clipes e fotos da ultima temporada 26/03/2005 de Mavrovo, esta e a minha sexta vez no snowboarding quais gostaria que os publicassem. A base para o snowboard eu thenho a principio do Surfe qual o praticava durante os nove anos vivendo no Brasil. Do que tambem estou enviando algumas das minhas fotos nas ondas.

ABRACOS XMKD.COM, E ATE A TEMPORADA SEGUINTE… ALOHA
kli k za video klip
Boarder: Darko - Brazil
26/03/2005 Mavrovo, Bistra Mountain… Aloha brothers!!!
__________________________
XMKD.com Shpaolin::.. udruga za promicanje ulicne umjetnosti!

klikenzi

Видеово ми го даде прееска Тате. Го оставиле дечките од SHPAOLIN кои беа тука заедно со Vitamin X на свирката. А SHPAOLIN се уствари група скејтери, графити мејкери односно промотери на стреет културата во Хрватска (од кај што се) а и пошироко. На видеото можете да ги видите Гаро, Мишкец, Штиц, Шевич, Дукс, Фичо, Пан и пријателите. Трае околу 40 минути и покрај вожња има и претставување на графитите кои они ги имаат направено. Најинтересни се тразнициите од еден на друг скејтер каде дечките покажале доста креативен дух, хумор или по нашки кажано заебанција:). Видеото го нема кај нас да се набави официјално па така да кој сака да го глеа може да се обрати кај xmkd да му го изрежеме. Што точно значи SHPAOLIN неможев да најдам на нивниот сајт кој сеуште не е целосен но ветува добри содржини. Сајтот им е: http://www.shpaolin.org/ и изработен е во Flash технологија. Со кликање на сликата, као и обично, можете да симнете трајлер од филмот и да ѕирнете што се дешава.
ПОЗДРАВ!! XMKD
_________________________________
XMKD.com Скок во Нијагара? Шо да му кажеш на шизиков...


Robert Overacker, легендарниот будала кој праел глупости цел живот. Ова е последната слика од Роберт. 1995 се улетал со скутер и скокнал преку ивицата на водопадите Нијагара. Носел падобран, али не му се отворил и брада.. респект за Роберт!

Е сеа тука има некој си полемики,односно што значи да си будала и колку тоа успева у бркање женски. Некој си научници седнале и го пресметале. Искочило следново:
На универзитетот во Мејн, САД испитале 100 жени и мажи и излегло дека жениве ич не се палеле на bungee jumping и слични блесави спортови туку повеќе сакале мажи кои не упаѓаат во големи ризици.

Уствари жениве сакале машки кои имаат повисок статус во друштво и се доминантни но не и големи шизици кои одат на ризик! Така да другари мои еXтремни нека ви биде за памет, возете од ќеф а жени бркајте на друг начин!
489њре09иф0њ!!
_________________________________
XMKD.com Chris Farmer na nenormalen kink-rail
chris
Klik na slikata za pogolema!
Pozdrav!
_________________________________
XMKD.com BMX X Games 2005
BMX X GAMES 2005
Klik na slikata za poveke sliki i video klipovi od ovogodinesnite bmx X GAMES!
ПОЗДРАВ!! XMKD
__________________________________
XMKD.com LITHIUM RECORDS NEWSLETTER broj.3
Pocituvani Dami i Gospoda,
Zemete
GORSKO so merak i so OZON zboruvajte za ova so poln zdiv !!!!

1.
TV reklama; Radio reklama; TV i Radio gostuvanja; Izjavi na fanovi na  KRAFTWERK; Newsletter; Plakati; Bilbordi; City lights; Flaeri; Bedzovi; Maici; Nalepnici;...se samo del od propagandniot materijal sto ke bide upotreben za ovaa kampanja.

2. 06.06.2005, na ist den so celiot normalen svet, i vo Makedonija ke bide pusten vo prodazba, noviot 2CD ili 4LP album (vo germanska i internacionalna verzija) na KRAFTWERK, narecen MINIMUM-MAXIMUM.  Po toj povod, Lithium Records ke ja organizira promocijata na albumot, na 06.06.2005 ta, vo BLUE URBAN CAFE (kaj elektrostopanstvo) so pocetok vo 12:00 casot.  Na ovaa promocija ke bide preslusuvan noviot album i ke bidat prezentirani nekoi video materijali od KRAFTWERK. Vo momentot dodeka ja pisuvam ovaa informacija, mi se navrakaat sekavanjata na nekoi momenti od krajot na osumdesetite godini od minatiot vek, koga nie “mladi rockenroll kopiljaci” so golema vozbuda preraskazuvavme na svoite prijateli deka vo muzickite spisanija (RITAM, HEROINA...) sme procitale deka tamu nekade vo “dezhelata” go ima vo prodabba noviot album na Nick Cave ili neznam U2 ili Residents…, vo ist den kako i celiot normalen svet !!! Pa, uste organiziraat i promocija na istite !!! Wow, golema vozbuda bese toa za nas, mladi popaleni rock’n’roll klinci... “dezelata” ni bese vetenata zemja... Denes, ete go docekavme i toj moment da i kaj nas, vo R. Makedonija, se organizira takov vid na nastan. Pa, so gordost i nie da mozeme da zboruvame: “…Da, go imame i promovirame noviot album na KRAFTWERK. Vo Jugoton, vo Skopje. Istiot den koga i oficijalno ke bide promoviran i pusten vo prodazba sekade vo svetot. I toa na ORIGINAL...”

3.
Promocijata na noviot album na KRAFTWERK e izvonredna moznost za mala pres konferencija na dvata tima, Lithium Records i Balkan Idea, na koja podetalno ke ve zapoznaeme so site poedinosti vo vrska so koncertot na KRAFTWERK i prestojniot EXIT festival. Pocetokot na presot koincidira so pocetokot na promocijata na noviot album na KRAFTWERK, 12:00 casot, 06.06.2005-ta;

4. 
Denovive, niz skopskite muzicki i maalski krugovi prostrui edna interesna informacija: Carl Cox pobaral VIP akreditacija za nastapot na nekojsi KRAFTWERK !!! Nie, Lithium Records, bi sakale odlucno da ja demantirame ovaa informacija, bidejki dosega NIKOJ se nema obrateno do nas so vakvo ili slicno baranje. Od druga strana, ja koristime ovaa prilika da mu se obratime na organizatorot na ovoj nastan da, dokolku navistina ima edno vakvo pobaruvanje od Carl Cox, ne kontaktiraat i nie veruvame deka menadzmentot na KRAFTWERK so zadovolstvo ke go odobri prisustvoto na Carl Cox kako VIP gostin na ovoj koncert. Inaku, edno vakvo baranje, nikogo ne bi trebalo da go zacuduva, bidejki na zapadot ova e sosema normalna praktika na poseti na golemi zvezdi na koncerti na svoite idoli. A tokmu takov e slucajot so Carl Cox i KRAFTWERK. Vo prilog na ova procitajte go samo izvadokot od edno postaro intervju na Carl Cox:
...koga bi trebalo da ja definiram elektronikata, definitivno bi rekol deka  KRAFTWERK se lugeto koi sto dadoa potpolno novo viduvanje na ona sto denes go slusameCarl Cox - 2004

5.
Mnogu nasi prijateli, so koi sme vo redovna e-mail komunikacija, inspirirani od naseto prvicno istrazuvanje za KRAFTWERK, sekojdnevno ni dostavuvaat novi i novi interesni informacii za nivnata segagna i minata rabota. Nie, vo izminative dva newsletter-a i vo cirkularnite pisma pred toa, vi gi distribuiravme ovie informacii, no za zal, ubeden sum deka mnogumina voopsto i ne gi procitaa istite, a uste pomalku od toa se objavi. No, nase e da istrazuvame, a vase da objavuvate i preraskazuvate. Vakvata situacija me potseti na edna damnesna izlozba vo Skopje (galerija MESTO) na nasite prijateli od umetnickata trupa od Belgrad, CKART:
Vase govno, vasa odgovornost !!!

 6. I posledna informacija za denesniot NEWSLETTER – br.3, e najavata za dva koncerti na skopskite benodvi TWO SIDES i POINT BLANK. Prviot koncert e zakazan za 05.06.2005 vo stip, a vtoriot veke prethodniot den, 04.06.2005 vo Prilep.

 Srekno !!!
So pocit,
Timot na Lithium Records
________________________
муабети box
Chat Forum
email box

usernamepassword
награди box
Наградно прашање:
Што мислите дека е идеалната ствар што треба да ја направи којотот за да ја фати брзата птица итрица? клик овде