XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиНовостиЗа Xmkd.comEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
 

 

  

денеска е:
-
СЕ НАОЃАТЕ ВО АРХИВАТА НА XMKD
XMKD.com Who's got the Crack?
video clip
_________________________________________
XMKD.comFucking pisskids trailer

Еве ги бе:) fucking pisskids! Со кликање на сликата ќе видите едно трејлерче шо само шо го измонтиравме за вас драги мои:) И тоа ви викам... видеото е во изработка. Ај сеа кликајте на сликата и уживајте! video coming soon...

Ajt pozdrav
_________________________________________
XMKD.comDUSTIN DOLLIN

О ПОЗДРАВИНЕЛА!
_____________________________________________________
XMKD.com BAKER 3

"This is the most anticipated video of 2005! We were at the premier and trust us this video WILL NOT LET YOU DOWN!" - вика еден дечко шо само шо присуствувал на премиерата!

Сите се премногу задоволни од деловите на Reynolds и Greco.
Наскоро очекувајте комплетна рецензија за ова видео. Ќе има soundtrack, trailer и шо уше не!

BAKER тимот се: Andrew Reynolds, Jim Greco, Erik Ellington, Dustin Dollin, Jeff Lenoce, Spanky, Bryan Herman, Terry Kennedy, Brandon Szafranski & more.

О поздравинела!
________________________________
XMKD.com Dave Mirra Profile 

DAVE MIRRA

Nickname: Miracle boy
Hometown: Chittenango, NY
Lives: Greenville, NC
Years Riding: 20
Years Pro: 8
Height: 5'9"
Weight: 155 lbs.
Birthdate: April 4, 1974
Known For: winning
Injuries: lost spleen, broken shoulder
Hobbies: Golfing
Quote: "Stay strong."
Favourite Tricks: No handed 540, Flair
Favourite Terrain: Anything and everything
Best Ride Spot: Westwood Ramp Park
Sponsors: Haro Bikes, Fox Racing, Adidas,
Arnette,Slim Jim, Famoust Fixins,
Miracle Boy and Nyquist, Ac claim,
Troy Lee Desings

Interview: 01, 02 Images: 01

_______________________________________________
XMKD.com Transworld - First Love

Видеово е ептен ново. Трае околу 30 мин. али дечкиве растураат ептен! Возат Omar Salazar, Ryan Gallant... Како и да е, ви спремивме трејлер и неколку screenshot-ови. Клик на сликата за даунлоуд на трејлерот или доле на линкот. Исто така ви пишавме и soundtrack:) ПОВЕЌЕ

DOWNLOAD TRAILER!
___________________________________

XMKD.com Ново видео во најава!

Покрај СКИРОЛ на македонската скејтброд сцена наскоро доаѓа и видеото од тимот PISSKIDS кои летово активно возеа и се снимаа на најразлични локации. Видеото ќе се вика FUCKING PISSKIDS!
______________________________________
XMKD.com СЕ ЗБРАТИМИВМЕ!!!
plagij.at

plagij.at е новиот сајт на македонската интернет калакурница и пуштен е во погон пред само два-три дена. Тоа ви е сајт за хммм, мммм, како да кажам, отприлика за тоа! Содржината на неговите страници верувам дека ќе ви се допадне и ќе ви донесе многу интересни моменти во иднина. А покрај тоа, ќе ве наполни со позитивна енергија, ќе ве сврти наопачки и ќе ве тресне од земја! Идејата за сајтот постои многу поодамна од самиот сајт, што е сосема логично и согласно со законот за причинско последичните врски, нели? Е сеа, кога сме веќе кај врските, каква врска има тоа со XMKD? Епа другарска, односно дружбена повеќевалентна врска, на поголема или помала група другарчиња, која се базира на долгогодишнa online и offline дружба и на која повремено и следи повеќечасовна пивопијанка во некои од локалните пабови или други затворени простории - кафани, како и на отворено, на журка, на поминување, на заминување, на интернет, на фестивали, а некогаш и било каде, нормално уз релативно добра музика. Па така неизбежно беше да овие два сајта се збратимет, и покрај своите, имаат и заеднички будалаштини.

И за на крај, еве го тазе слоганот на plagijat:

we хоуп ју лајк ет енд јул инџои ет! - www.plagij.at

________________________________
Xfm Online Presents the X-Fest
Who's Got The Crack
Како што се приближува крајот на летото така и фестивалите згаснуваат. Се помалце концерти на отворено! Бендовите се селат во затворени простории и клубови! Некои од нив се селат и он - лајн!!! Така на пример Xfm, the English "alternative" radio station организира и ви го претставува X-Fest фестивалот, каде што виртуелно т.е. на вашиот компјутер имате три бини на кои настапуваат прекрасни бендови!!!!

Stage 1: The Libertines, Jane's Addiction, Jet, Biffy Clyro

Stage 2: Athlete, Belle & Sebastian, Turin Brakes, Willy Mason

Stage 3: Kasabian, Kings of Leon, Graham Coxon, The Magic Numbers

Мене фаворити ми се секако прекрасните мммммм Belle & Sebastian, The Magic Numbers како и моите најомилени гитароши Juanes Adiccion. Исто така погледнете ги момците од Libertines и Kasabain хау деј рок д стејџ!!! Епа драги мои многу пиво, мочајте низ прозор и уживајте! Оние што се на 56к ...факет!!!! заборавете на тоа и ќе се потрудиме да ви обезбедиме нешто за download!!
civ
______________________________________
XMKD.com ПОЕЗИЈА:: **Какиче**

Какичено раснит,
се истават смело од земјана,
погледвит нервозно кон сонцено
и велит:
Кај ојш мор кај ојш Сончко,
палав низаеден?
Не се смеј ќе те опра,
светлинана ќе ти ја сопра!
Ќе те иставам од небоно веќе да не греиш,
не туку ми се смеиш.
Авазмажи малу место за облакон весел,
да иставит малку појќе дожд.
Не туку ми свети сиот,
не биди лиот.
Цела природа те молет,
да ни пуштиш малу пролет.
Сончко се подзамисли малу,
со носо одмавна луто,
и на какичено му се обрати круто:
Кај ојш бе, кај ојш лиот,
што туку ми се контиш сиот?
Сега ќе ти пушта малу ултравиолетов сноп,
ќе те оштета мор, ќе те прата в гроб!
Сончко се вцрви сиот
во лицено се вџаши,
истаде сноп јак,
какичено го спраши.

Јули 2005, Ахрид

________________________________
http://www.lithiumrecords.com.mk Taksirat 007 - promo punk-rock tour

Pocituvani, Se naogame pred startnite podgotovki na Taksirat 7 ili mozebi podobro izgleda vaka: TAKSIRAT 007 !!! Bendovite se dogovaraat,dizajnite se shkrabaat, strukturata na festivalot, isto taka. Kako uvertira ili dobar trening za natprevarite sho sledat nie se odlucivme da vi ponudime: BLACKFIRE (USA) NAVAHO punk rock. Grupa od USA koja sviri angaziran punk – rock, a ja vodat 2 brata i sestra po poteklo od indijanskoto pleme NAVAHO. Albumot od 2001 “One Nation Under” go produciral Don Fleming, covekot koj vo 80-te godini stana vazen bastion na sovremenata underground rok scena(clen na grupata Velvet Monkeys; pomegu ostanatoto gi produciral i Alice Cooper I Sonic Youth), a na istiot album 2 pesni otpea i slavniot pejac na Ramones – Joey Ramone. Promo koncertite na Taksirat 007 ke se odrzat: 01.09.2005 – Veles,Amfiteatar
02.09.2005 – Tetovo,Rock Caffe
03.09.2005 – Life Radio Club(otvaranje) .Vlez– 100 denari.

Support band:odlicnite ska-pankeri Taratur (www.taratur.cjb.net)
Pocetok: 20 casot i 30 minuti.
Ova ke ni bide nasha navika i vo idnina...se do TAKSIRAT
007 pa i ponatamu.
________________________________
XMKD.com Нашите СНОУБОРДЕРИ на ОЛИМПИЈАДА?
Абе ви текнува на нашиве дечки што праат крш у сноуборд? Епа еве ги пак свежи и одморени од летово, се спремаат да стартуваат со уште една сезона и да направат годинава уште подобри резултати од лани..

Направивме комуникација со Александар Кацарски и ни даде извештај околу распоредов за сезонава. Интересно е дека оваа година има зимска олимпијада која ќе се одржи во Торино, Италија. Целта оваа сезона е да се фати А норма за да може да улетаат нашиве дечки на олимпијада и да напраат крш!

клик тука за:
Официјалната програма за сезона 2005/06 на нашата репрезентација во сноубордКацарски Александар
________________________________
XMKD.com СУПЕРХИКС во Грац, Австрија / 26.08.2005


Има еден куп фотки, ајде тука на фотосешн:
страна 1, страна 2, страна 3


Епа другарчиња ова се славните суперхикс а овој горе на сликава е никој друг него нивниот нов член Зубер Шабани кој за специјална прилика го облековме во наша мајца.. нее бе Пеце е па вие па! Само има џигер ѕвер и е многу расположен после свирката.

Ова е дел од нивната европска турнеја која опфати еден куп градови низ Австрија, Швицарска, Чешка итн.. Ние од XMKD се најдовме со нив во Грац во еден клуб каде што свиреа и си поминавме драма! Праевме краудсурфинг ова она пијана работа. И таман излезе можност да испосликаме и ви ставиме тука на сајт да видите и вие као демек :)

Има бааги слики така да слободно листајте, ИДЕМО!

фотосешн: страна 1, страна 2, страна 3

Иво
________________________________
XMKD.com Petar Mladenovich - nov video klip!

Pero

Денес излеговме со Перо на сонцето околу 5 саат и снимивме неколку одлични трикови и линии. Клик на сликата за да ги погледнете... ми се здосади више да го пишувам ова последново. Отсега ќе се подразбира штом станува збор за видео клип дека треба да кликнете на сликата. Ај така и бидете весели!
________________________________
XMKD.com pedja na skalite kaj goce... Xmkd videoclip
Klik na slikata za daunloud. Enjoy!!
______________________________________
XMKD.com Macedonia Open 2005 Report
Full Report >>> клик овде!

Brought to you by:
TEXT: Bobo; Pictures: Ari - FIN, Karlo - HRV, Bobo - MKD; Results: Kerol, Djoka, Vlade; Web Design: Kerol;
______________________________________________
XMKD.com Panonnian Report

И ете уште еднаш се заебавме што не отидовме. И што да кажеме сеа. Еве овде имате слики зипувани да си ги гледате а повеќе читајте на официјалниот сајт www.pannonian.org или па на www.letva.net! Има и видео клипче таму само моментално нешто не се пушта. Ќе го средат наскоро сигурно. Еве и директен линк да не се замарате многу :) (high res / low res)
______________________________________
XMKD.com For my Family - Miki Krsteski MK TOUR 2005

mk tour

Fotki i video klip ovde!
ПозXдрав!
__________________________________
XMKD.com Change is Good -- Globe signs Jake Duncombe

Duncombe

Globe го освежува својот тим во кој од неодамна се најде и Jake Duncombe. Задно со него сеа во тимот на Globe се Mark Appleyard, Rodney Mullen, Paul Machnau, Chet Tomas и Matt Mumford. Епа се вие мислете му ја што ќе се дешава на нивното следно видео... Клик на сликата за повеќе инфо!
ПозXдрав!
__________________________________
Kaj Joci na Intenzivna
predpotoa
- ovde za poveke sliki i video klipce >>>>
__________________
XMKD.com Pjevajte nesto ljubavno... (Saljske Uzance 2005)
Сали е местенце со околу 500 жители кое се наоѓа на островот Дуги Оток во Хрватска. За да се стигне до тамо потребно е да се фати траект во Задар. По еден саат и дваесет минути возење со траектот се стигнува на Дуги Оток, ама не во Сали туку во Брбињ. До Сали има уште 30тина километри возење со кола. Или да поедноставиме.. Хрватите би рекле дека Сали е една обична вукојебина.
Поздрав,
Филип
___________________________
XMKD.com Памела Андерсон

Pam
Децата на Памела Андерсон се скејтери и она редовно ги носи во скејтпаркот во Тампа. Иначе пред Памела, мама број еден таму била мама му на Рајан Шеклер, но сеа Памела ја презема таа позиција! И сеа шо? :)

________________________________
XMKD.com H-Street was the shit!

________________________________
XMKD.com Going Mad - skateboarding video clip!

going mad

Ko i uvek, klik na slikata za daunloud. :-) enjoi skateboarding.
______________________________
XMKD.com Нови фотки од Виктор!

viktor

Клик на фотката за да ги видиш останатите:-)
ПозXдрав!
_____________________________________
XMKD.com David LACHAPELLE
Death by Hamburger
Eden od najdobrite fotografi. Klik na slikata za da se iznagledas interesni fotki... a i drugi raboti.
___________________________
Журка Август 2005

Se spremavme use od damna da praime zurka kaj Divi u Katlanovo, i se dogovorivme da bide na 8mi, pa gi viknavme bitolchanite i Viktor od Veles da ne druzat.. Ali belja rabota se rasipa vremeto pa morase kaj mene doma da se sobereme...
I sto da kazam, tolku pienje koga ima mora da bide veselo :) Viktor shetase po keramidi, Slatkar se soblece gol, Bitola ke se stepase so eden tip od 150 kila, Bushav beshe u koma na sred zurka, a ja edna nedela posle toa bev pod kazna, ali ne e bitno, uglavno zakon si pominavme... Sega im e red na bitolchani da primaat gosti ;)
Pozdraf,
aLIENKa
____________________________________

XMKD.com Macedonia Open 2005
mk open 2005
Еве баш сеа, моментално во градот на илинденската република се одржуе 11-тото, тоооооооо првенство во параглајдинг. Има околу 60 фраери и фраерки од МК и ЕУР кои летаат од мечкин камен каде пред стотина години Питу Гули фрлаше бомби на турците и направи така погоден терен за летање што од идната година може таму че имаме и светско првенство, а летниот туризам во Крушево ќе пркне. Гледате ли како една ситуација води кон друга! :) Дисциплината се вика Cross Country, а наградите се 500, 300 и 200 евра за прво, второ и трето место респективно. Уствари што да ви кажувам поише кога моѓе да прочитате на официјалната страна на организаторот „Делта“ клубот од Прилеп. Минатата година беше екстра, сеа би требало да биде уште боље. Па кој сака викендов Крушево е одлична дестинација за идење. Еве овде на >>> http://www.deltaparagliding.com.mk
______________________________________
XMKD.com „ЏЕЗ ПОД ОТВОРЕНО НЕБО„
клик на постерот за поголема верзија

Епа пријателчиња дозволете да ве поканиме во петок, 19 Август 2005 во дворот на ресторан ИМЕС (види постер за објаснување каде е) во организација на XMKD, JAZZ FM i Life RADIO на голем џез проект каде ТОНИ КИТАНОВСКИ ќе праи музика заедно со DJ Димитри од Чаир и плус ќе настапи триото Георги Шарески со свои композиции..

Значи екстра вечер со наши џезери во комбинација со диџејство... Башка ќе има пиво зезање ова она.... Влез ќе се плаќа 100че!

ПозXдрав!
________________________________________
XMKD.com MTBMKD Fotka

Pozdrav! Spawn.
___________________________
XMKD.com Daskanje po nivi :)

Daskanje po nivi :) gaga e tret del

Pozdrav! Tomi Jordanovski
___________________________
http://www.lithiumrecords.com.mk *LORD OF THE DANCE* ....Skopje....13/14/15 Septemvri
2005-ta....Univerzalna Sala.
Centralniot nastan za sledniot mesec!!!

- Performansot LOTD, kako shto napomenavme i vo nashiot
prethoden newsletter, e odamna zakazan nastan vo Skopje no sega so
novi i potvrdeni datumi: 13/14/15 Septemvri.

Kuriozitet za celata turnejata e shto od celata Balkanska turneja, edinstveno vo Skopje tie ke imaat posledovatelni 3 nastapi. Za zal seushte sme daleku od moznostite na edna Wembley Arena koja ovoj spektakl uspea da go ispolni duri 21 pat posledovatelno. Vleznicite za dopolniteleniot tret datum (15 Septemvri) se pushteni vo prodazba od 10.08.2005. Toa znaci deka prethodnite dva dena 13 i 14 Septemvri se blizu do proglasuvanje na sold out situacija ili matematicki toa bi izgledalo vaka:
13.09.2005 – prodadeni – 931 karta - prodadeni
14.09.2005 - prodadeni - 819 karti – prodadeni
15.09.2005 – prodadeni - 186 karti – prodadeni (za 3 rabotni dena)
TOTAL: 1936.
I oficijalno e potvrdeno deka Lord Of The Dance doagaat so kompletna svoja oprema: ozvucuvanje,osvetluvanje,rampa,masini za perenje,kostimografija,scenografija…SUMA SUMARUM: 6 kamiona
Vo fazata na podgotovki za ovoj nastan, bi sakale da gi
informirame mediumite deka propagandnite materijali se veke
pristignati kaj nas i po vashe baranje ke vi gi dostavuvame.
Radio stanicite ke mozat da dobijat audio CD, zainteresiranite TV stanici ke mozat da dobijat video spotovi(so regulirani prava za emituvanje na teritorijata na R. Makedonija), a pecatenite mediumi ke dobijat informacii i fotografii koi ke mozat da gi iskoristat vo svoite glasila.
Naskoro ke ve izvestime i za datumot za press konferencija na koja shto ke vi dostavime i dopolnitelni
informativni materijali, kako i novosti za nacinot na akreditiranje za
ovoj golem spektakl.

P.S. Edno e sigurno,Univerzalna Sala i pokraj najavata ne se renovira, sto znaci nema da mozhe da smetame na najavenite dopolnitelni 200 mesta za sedenje(vkupno 600)
Lithium Records PR Team
_________________________

XMKD.com Нов скејтер на XMKD - ИЛЕ!!!

Илија Стефановски - ИЛЕ! :) Епа клик на сликата да го зирнете профајлот на Иле... закон фотки!!
ПозXдрав!
_____________________
XMKD.com Нови ФОТКИ на ск8мкд!
viktor
pero
Еве... конечно по толку многу време ги освеживме профилите на Виктор и Перо! Епа сеа вака... ги глеате Виктор и Перо на сликите? Епа сеа вака... клик горе на сликата на Виктор за неговите слики, и истото ќе го напраите за Перо. It's simple! :-) Аааа да... исто така има и нови фотки во галеријата. Клик тука за влез во ГАЛЕРИЈАТА!
ПозXдрав!
_____________________________
XMKD.com НЕВИДЕН WEB HOSTING!

Знам дека многу од вас се плеткаат со правење веб страни ова она а најголемиот проблем е како тие да стигнат ко шо треба на нет. И ние, XMKD, имавме проблем да најдеме ѕверски хостинг кој шо нема да ни ги собира само парите туку ќе напраи страната да работи 24/7 и плус ќе даде 5 гига простор, миљарда поп емаил акаунти, 10 гига дневен трансфер!!! И што уште не за некоја багателна цена. Како им се исплти никој незнае али додека не се предомислиле со ценава на кој му треба хостинг нека клика на сликава горе!!

Ааа.. плус даваат домаин име гага и плус 6 месеци гага хостинг за купување годишен односно 14 месеци гага за 2 годишен хостинг план! Па сеа видете :)

573()&)(‘„__)„’Р“’’‘!
_______________________________________

XMKD.com BANK of the WEST - BEACH GAMES

Еве како се забављаат дечките во јужна калифорнија.. инаку ова се вика bank of the west beach games и се одржуваат секое лето на Huntingtton Beach Pier-от и како што може да се види кај нив на официјалниот сајт е права драма.

Се дешава од се по нешто, музика зезање сурфање скејт bmx и што се не.. кликнете тука за да видите фотки у живо и да прочитате по некоја сторија > http://www.bankofthewestbeachgames.com

Едно од најфраерските ствари што се дешава тука е таканаречениот soul bowl натпреварот во скејт и bmx... рампата е драма, напраена од дрво цела и е класичен базен кој е ептен погоден и за скејтерите и за бајкерите..

Епа бидете ми така другарчиња мои, кој може нека скубне до калифорнија а за другите ќе се задоволиме со по некое зидче низ улиците низ Македонија

поздрав!
_______________________________________

XMKD.com GREENFIELD!
Eve vi neso material od greenfield festivalot vo interlaken, svajcaria (23/27 juni). Bev specialno za Nine Inch Nails da gi gledam, ali poradi vremenski uslovi (vrnese grad kolku fudbalski topki) ne svirea i oni i Queens of the stone age... Barem gi vidov Greenday, System of a down, the Faint i Jimmy eat world ako ne za drugo... A da, i kiltovite se nazad vo moda... Sekoe vtoro masko bese so karirana suknjicka :D pozdraf

Video klipcijna: 01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06
Fotki: ovde!
_______________________________________
XMKD.com Superhiks & BllaBllaBlla
Pocituvani nashi,
nema da zamarame samo ke informirame:

Na 4.08.2005 vo ramkite na proektot OTVOREN PLOSTAD 2005
vo organizacija na Mladinski Sojuz - Krusevo ke nastapi nashata najgolema izvozna atrakcija posle Tanec i Vladata na Republika Makedonija - ska pankerite SUPERHIKS..
Koncertot ke se odrzhi vo centarot na gradot, a pokraj Superhiks ke ima i kratka agenda na slucuvanja koja odi vaka:
- 18:00 Ulicen teatar
-19:00 Video Beam Proekcija - proekcii na kultni koncerti (u2, Pink
Floyd..), fotografii od poznati evropski gradbi i lokacii;
- 20:30 Nastap na DJ i Nastap na jongleri so pirotehnika
- 21:30 predgrupa Pampers(Bitola)
- 22:15 Nastap na SUPERHIKS
- Nastap na DJ

Istiot den najludata makedonska rok ekspedicija BLLA,BLLA,BLLA ke nastapi vo Tirana, vo klubot Frenki.
Koga sme kaj Blla,Blla,Blla sakame da ve izvestime deka nivniot prv video/audio singl od noviot album(izleguva vo septemvri za L.R.) beshe 10 nedeli na prvo mesto na Kosovskata Nacionalna Radio/Televizija(RTK),kako i na site muzicki emisii vo Albanija i Kosovo(satelitski Top Chanel/My Music/RTK). Na zalost spotot i pesnata vo Makedonija ne gi sobira tie plodovi na popularnost, no toa veruvame ke se popravi otkako celiot album ke go imate vo vashi race.

Na 5.08.2005. Superhiks vo 9 sabajle se cekaat so grupata Blla,Blla,Blla vo Elbasan, otkade zaednicki ke go prodolzhat patuvajeto do najgolemiot i najpoznatiot rok festival vo Albanija koj se odrzhuva vo gradot Valona(na plazha pokraj Jonsko More)

Nashite grupi tamu se headlineri, a nisto pomal ne e i statusot na makedonskite DJ-i koi zemaat ucestvo(Robotek i Mirko Popov).
Vo attacment e i flaerot od festivalot.
P.S. "Dom na Mladi" za 40 evra organizira prevoz(vkluchena viza,idenje i
vrakanje), a poveke informacii mozhete da dobiete vo Jugoton.

P.P.S. Ako nesto znaci: do krajot na mesec avgust Superhiks ke ja stignat brojkata od 40 koncerti vo stranstvo(samo vo 2005), so sto ke bide 3 meseci porano srushen minatogodishniot bilans. Koncertite se odraboteni vo 8 drzhavi...Albanija, Srbija, Hrvatska, Slovenija, Avstrija,Ceska, Germanija,Svajcarija....
Za izdvojuvanje dosega ke bidat minatonedelenite nastapi na festivalot Dirty Old Festival i Sombor kade sto se slucil prviot bis posle 10 godini(izjava na organizatorot)...plus Festival de Kulturen(Berlin)....

Lesni letni i ubavi patriotski denovi vi poskauva
grupata
Lithium Records
_______________________________________
XMKD.com OHRID 2005
Се вративме од Охрид пред некој ден, и еве одма се зафативме за сликите и ги средивме некако:) Одморов беше за кого како... некој си помина супер, некој не:) У секој случај ни се дешаваа многу интересни работи ко на пример тоа што Хак и Сања ги касна змија:) Се изнарипавме од карпи, некои се плашеа, некои поради повредите не рипаа ( Јоци еднаш рипна од карпа и доле му се измести рамото, и Виктор рипна и го спаси.... Фала Викторе! ) Тоа е тоа... ви припремивме околу 130 слики (мислам) шо можете да ги видите со кликање на сликата за да влезете во галеријата. Исто така наскоро очекувајте и долгометражен видео клип, да видите уствари шо све се дешааше у Охрида града:) Ај сеа клик на сликата горе и уживајте:)
PozXdraF!
_____________________________________
муабети box
Chat Forum
EMAIL box

usernamepassword

анкета boX
Од каде дознавте за XMKD?