XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиНовостиЗа Xmkd.comEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
 

 

  
XMKD Shop!

денеска е:
-
СЕ НАОЃАТЕ ВО АРХИВАТА НА XMKD
XMKD.com Pokana za koncert
Na 23-Juli-Sabota vo klubot Arena vo Ohrid ke nastapat Skopjanite SMUT, Ohriganite HARDFACED, a kako nivni gosti ke nastapat LAST HOPE od Bugarija koi ja zavrsuvaat nivnata treta Evropska turneja so koncertot vo Ohrid. Moknite Ohrigani Hardfaced pocnaa so snimanjeto na svojot debi album. SMUT rabotat na materijalot za tretiot album, a na 5,6,7-Avgust ke nastapat na letniot festival vo Varna/Bugarija. Novostite od Bugarija se deka i vtoriot tiraz od albumot na SMUT e rasprodaden. Ako ste raspolozeni za dobar koncert ve pokanuvame da prisustvuvate na ovoj Ohridski hard-core praznik!
________________________
XMKD.com Владимир Јордановски
- си отиде дома со нови патики, чоколади, двд...
__________________
XMKD.com Danny Does China!
Еј вака сеа ние тука се запивме со Намештај (кој незнае шо е намештај нека иде на Матка у ресторан и нека нарача намештај) А уствари што ми беше муабетот, за клипоиве на Дени Веј како рипа преку к. ѕид, ако сакате да ѓи видите кликнете тука и на нив десен клик и сејв ес... А еве и фотки тука!
Danny Does China
Danny е луууд, погледнете го залетот од мегарампата у кина! Крејзи ман!
Danny, ne te Chuva tuku WAY :), денес го рипна кинески ѕид и уште еднаш влезе во светската историја. Live пренос имаше во 11 ипол а за тие што го пропуштија ќе има видео клипови за некој саат. Oфицијалниот сајт e: http://www.dannydoeschina.com/
А нас ни останува да видиме што ли ќе рипа следно?

________________________
MMMM  LOL!
klik za dounloud na video klip
Еве еден заостанат клип. Лудница! Се изгазив од смеење. Клик за даунлоуд! Е да, у DiviX e :)
Pozdraf, aLIENKa!
__________________
XMKD.com Inline videoclip by XMKD video
divi,hak&roko praat na sipka! :)
На клипчево возат Диви, Хакер и Роко. Трае околу 2 мин. а тежи околу 9 мега. Ако не кликнете на сликата....гадно ќе се заебете:) DOWNLOAD!!!
ДА! Гадно ќе се заебете:). Јоци, браво за клипов, најбољи до сеа!
POZDRAV!
____________________________
XMKD.com Video klipce od svirkata na Denny Te Chuva na Masinski
Yo yo, check this out!
Click to enter!
________________________

Оваа наградна игра ја организира тимот на Xmkd.com и 091 скејтшоп!

Луѓе, имаше стварно многу одговри (највеќе до сега) и многу од нив беа добри. Да не се лажеме дека доделувањето на наградата закасни еден месец поради тоа што не можевме да одлучиме кого да избереме, пошто уствари не фати мрза периодов а и искочија уште доста други работи за праење. Како и да е, одговоров на Владимир ептен не изнасмеја и затоа се одлучивме за него.
Значи добитник на наградите за овие три месеци е:
Vladimir Jordanovski од КУМАНОВО со одговорот:

113. "da vu stavi sipku i da se utepa ona ili da gu puca sas pistolj i posle da gu stavi u expres lonac i da gu svari i da gu izede. I da ostavi nesto za mene."


Епа Владимир ај наздравје, наградите треба да идеш да си ги подигнеш од 091 скејтшоп од задутре (Четврток 07 Јули 2005 па натака некој ден кога можеш). Значи добиваш DC ПАТИКИ, HTC DVD VIDEO, ДВЕ КАНДИТ ЧОКОЛАДИ ОД ПО 500 ГРАМА И ЕДНО КУТИВЧЕ CONTROL СО 6 БАЛОНЧИЊА ВНАТРЕ. За секој случај ке ти се јавиме утре за подетални информации а и да ни кажеш кога ќе доаѓаш за да те сликнеме со наградите насмеан до уши :)!

Останатите одговри можете да ги прочитате тука!>>>>
Поздрав до следната наградна игра на XMKD.com!

____________________________
XMKD.com Поздрав од Словенија

klik za pogolema

Една од патарините низ Словенија. Има и Песница, Раздрто, Лом, Зима... Оваа некако нај мирољубива ми се виде :)

ПозXдрав
_______________________
XMKD.com Ray Barbee... f**kin' huge nosegrind

ПозXдрав
_______________________
XMKD.com pwc - Sicevo
Vo momentov se odrzuva tretiot svetski kup vo paraglajderstvo vo Sicevo blizu Nis www.pwca.org Tamu e svetskata elita i mnogu letaci od Makedonija. Pravo na ucestvo vo zvanicna konkurencija za bodovi ima samo Goran Dimiskovski. Se nadevam deka dobro kje izleta.

Prvite dva dena vrnese pa nemase natprevar. Se nadevam deka od utre vremeto kje bide podobro. Jas odam vo cetvrtok i edvaj cekam da ja vidam svetskata elita i toa od blisku i vo vozduh :).

Pozdrav
Bojan
PG Vertigo
_________________________________
XMKD.com Резултати од HERE THEY COME AGAIN натпреварот!
HERE THEY COME AGAIN
____________________________
XMKD.com 8400 m - wow!
yeah!
И словенциве се швркнале. Еве еден видео клип од минатогодишниот рекорд во скок со параглајдер од височина. И тоа drop од балон на 8400м. кој го изведоа словенците Миха Реповиж и Примож Лајавец со својот тим. Скокот е изведен близу до Љубљана. Просечната височина на која летаат авионите е од 8 до 10000 метри, овие боинзиве:). Епа да видите како се тоа изглеа клик на сликата и даунлоуд.
wow!
А ве и една ептен импресивна фотогалерија од она што би можело да се нарече природа. клик овде за повеќе слики...
_________________________________________
XMKD.com XMKd StREEt iNLiNE SKAtE CONtESt vo SKOPjE

Денес летаа трикови на сите страни на ново поставената шипка позади КОЛЕ и на кеј. Финалето остана за утре и ќе се вози на кинеска. Значи утре повторно збирно место на кеј во 17:00, па од таму се иде на кинеска за последниот дел од натпреварот.

____________________________
XMKD.com XMKd StREEt iNLiNE SKAtE CONtESt vo SKOPjE
КОНТЕСТОТ ЌЕ СЕ ОДРЖИ ДЕНЕС!
Значи сепак ќе се одржи. После повеќе часовно трескање глава од ѕид сонцето изгреа! Земајќи го во предвид фактот дека и за утре се очекува исто вакво време, а бугарите си идат у понеделник, одлучивме сепак контестот да се одржи денес како што беше планирано со надеж дека нема пак да заврне до вечер, а ако заврне тогаш контестот ќе продолжи утре. Местата за возење се проверени и се во возна состојба. По некоја бара нема да праи проблем.
Jeee!

Збирно место е на кеј во Сабота во 17:00ч. После се оди на првото место за возење позади о.у. Коле Неделковски, второто место е позади Млечен во Капиштец, а третото кинеска амбасада.

____________________________
XMKD.com szilard

-in mov03554 i hit my friend (robert) in the **** w/ a skateboard,i sent in this video because i thought dat it was funny
-in mov03552 we were at a parking lot and i jumped over my friend (robert) from the 4th floor of the parking lot to the 3rd floor
-in mov0550 its just a simple jump(i did not have time to put any music on these videos, i will sendin some more videos later w/ better tricks and music)(aleksandra was taping the videos, i will probably send insome videos of her too, she skateboards and she is from Makedonia)
-i started skating this year
-i am 15-first name: szilard last name: janko
-my skates: trs downtown
-location: Hallandale Florida United States

>>>>> video clip
____________________________
XMKD.com GYROball
click to play
Заебана игрица....
________________________
XMKD.com Фотки и клипови...

Еве по некоја нова фотка од Игор и две видео клипчиња 04, 05. Клик тука или на сликата да ги погледнете останатите фотки од неговиот profile.
ПозXдрав
__________________________
XMKD.com U sabota u Life u 20:00h

Ou jeeee!

Проекции на најновите видеа на ZERO "NEW BLOOD" и SANTA CRUZ "GUARTE". + krux "Blown Out", Bootleg, итн... колку ќе дозволи времето. + Доделување на наградите од наградната игра. После тоа се знае, на вожња! Се гледаме у сабота.
____________________________
XMKD.com Denny Te Chuva на Машински, 17.06.2005
da da te chuva!
По повод (ова сега го препишувам од флаерот) завршувањето на првата година студии по европски кредит трансфер систем на паркингот на Машинскиот факултет беше организирана журка. За добро расположение на публиката беа задолжени Juke Joint Express, Denny Te Chuva, Dedicated For Life, како и DJ-ите Midichlorion и Fluid.
Искрено, нас најмногу не интересираше настапот на нашите пријатели Denny Te Chuva. Па така тоа беше и единствениот дел од журката на кој присуствуваме. Повеќе...
Pozdrav, Filip!
_________________________
XMKD.com Ајмо фотки ајмооо...
ajmo...

Во саботата бевме да возиме во Маџари. Локалните скејтери имаа направено две шипки, не многу високи, но ни го направија меракот:) Сликнавме и по некоја слика, за да ги видите, кликнете тука или на сликата за влез во галеријата.

____________________________
XMKD.com Music Non Stop - Kraftwerk во Скопје, 16.06.2005
ou jeee!
Звучи толку нереално! Звучи толку неверојатно! Звучи како првоаприлска шега! Но, и тоа ни се случи! Легендарните Kraftwerk, пионерите на електронската музика настапија во Скопје! И не само што настапија, туку со својот незаборавен настап ги оставија посетителите од Скопје и од цела Македонија уште долго да ја прераскажуваат оваа јунска вечер. Слободно, уште од сега настапот на Kraftwerk можеме да го прогласиме за концерт на годината. Нема да згрешиме и ако го прогласиме за најдобар концерт во поновата македонска историја. Литиумци со организирањето на овој концерт дефинитивно ги поместија стандардите во концертниот живот во нашиот град. Веќе ништо не е како порано. Повеќе...
Pozdrav, Filip!
_________________________
XMKD.com Video Klip od Inline Natprevarot u Plovdiv!
Jeeeeeee!

Klik na slikata ko i uvek samo ovoj pat klipot tezi 50 i kusur mega ali toa e zaso trae 20min. sepak mislam deka toa nema da vi prestavuva problem:) Pozdrav!

____________________________
муабети box
Chat Forum
email box

usernamepassword

награди box

Наградно прашање:
Што мислите дека е идеалната ствар што треба да ја направи којотот за да ја фати брзата птица итрица? клик овде