XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиЗа Xmkd.comEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
Skopje WiFi
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
       

 

   Испрати Новост
денеска е:
- СЕГА СТЕ ВО АРХИВАТА ЗА МАРТ2 2006
xmkd Best trick contest '06 videoclip
DOWNLOAD
Поздрав!
__________________________________
xmkd el kontest gallery by don@ & mrmo
go, go, go
Поздрав!
____________________________________
xmkd Isekotina
____________________________
xmkd Best trick contest '06 review by Vikend!
Клик на сликата за поголема читлива слика.
Поздрав!
________________________________________
xmkd Extreme firefighting у аеродром сабајлево... рокна Попе!
Денес во 08:30 часот на булеварот Јане Сандански избувна пожар во сендвичарата Попе. Од пожарот изгоре целата опрема во киоскот остана само надворешната конструкција. Пожарот ги оштети и другите две трафики што се до сендвичарата. Пожарникарните екипи пристигнаа на време така да огнот на време беше локализиран и не дозволија да се прошири на другите објекти. Причините за избувнувањето на пожарот се непознати. Материјалната штета накнадно ќе се утврдува. Ова е втор пожар на оваа локација, првиот беше пред некоја година каде што изгоре сенвичарата од другата страна на булеварот. Клик на сликата горе за да ги видите останатите слики сликнати сабајлево.
Димитар Лазаревски – Џими
________________________________
_______
xmkd el kontest gallery by dejan panovski
go go go
Go, go, go...
Поздрав!
___________________________
xmkd Нуркач од Прилеп - Оливер Б.
oliverb 
oliverb
Уште еден наш македонец кој се заразил со овој подводен спорт што лесно влегува под кожа.. Добивме емаил од него така да понатаму се надеваме дека тука ќе може да се најдат негови текстови и новости. Сега за сега неколку слики кои ни ги испрати од Грција. oliverb
Поздрав!
________________________________
xmkd EUROPA SNOWBOARD CUP 2006 - El Gallery by Dejan Panovski

Go, go, go!
__________________________________________
xmkd plagijat Летeчки пекинезери
osta
Џез-квартетот “Летeчки пекинезери” е еден од најинтересните музички појави во последнава година. Постојат речиси шест месеци, и имаат настапувано во “Медиум” (Мала станица), “Лудница”, “Ескејп”, “Баба” (Велес), “Лектира” (Битола), како и на една од вечерите на “Таксират 007”. Секои среда и петок свират во кафулето “Чакра”.
“Летечки пекинезери” се Бојан-Шамба (гитара), Киро (бас), Иво (кларинет), Милан (тапани). Повеќе...
________________________________________
xmkd Хакер - 270 BS Full Torque To Royale
Мадафака еј... сликава уствари треба да ја глеате од доле па нагоре:) Малце е тешко за следење али ќе сфатите... клик тука ако сакате да ја видите сликата у поголемо издание!
ПОЗДРАВ!
________________________________
xmkd Еј види, фотка!
Еден од најдобрите трикови на контестот...
Поздрав!
____________________
xmkd Urban Trial Attack - Skopje
get in the game! videoclip
Возат Вики, Даниел и Бојан. Монтажа бај Бојан или Вештер како сакаш :). Клик овде за фотки, а овде за видео клип, или на сликата соодветно, како сакаш! :)
_____________________________
xmkd Miami Heat!
Marty Murawski, Torey Pudwill, Bobby Worrest, Lamare Hemmings, and Gabriel De La Mora took a trip down to
the MIA after Tampa Am
ВИДЕОКЛИП!
Клик за даунлоуд...Позајмено од TWS.
Поздрав!
_____________________________
xmkd Fuck... Cripple again!
Istegnati ligamenti i dva meseci pauza!
______________________________
xmkd plagijat Уф... Nulla Osta....
osta
Недела, ден после фестивалот на канал 103, ден кој добро ќе биде измемориран. Веќе сите знаевте за свирката, и тие што решија да дојдат, а ве немаше во голем број, воопшто не згрешија. Ќе си речете, абе бев во мкц претходната вечер... абе да, ама многу пропушти затоа во неделата вечер :) Но да почнам од почеток. Повеќе...
________________________________________
xmkd sk8 kонтест галерија нумеро уно
klik
Еве една фото галерија за почеток која излезе од апаратот со кој сликаа марко и ана. Прво место зема Перо, второ место зема Пуци, а трето место Виктор. Одлучувачка според судиите беше последната рунда. За најдобар трик на контестот беше прогласен флипот на Перо преку точак. Имаше 9 учесници и тоа: Рилинд Хоџа, Иле Стефановски, Виктор Василевски, Никола Василевски, Сефедин Азаири, Риат Азири, Филип Василевски, Петар Младеновиќ и Ермин Дупљак. Еве ги и листите како што ги пополнија судиите: Мате, Мики, Мало. Повеќе информации за контестот со видео клип, вкупно хмкд бодови по натпреварувач и уште фотки од други апарати ќе објавиме за ден-два.
Поздрав!
________________________
xmkd plagijat Суперхикс со лајф албум
Драги читатели и љубители на Суперхикс :) Нашата банда инструментале го доби мастерот во свои раце. Ги одбраа следниве 19 песни од нивниот, нели оној ноемврискиот 2004.татататататаа година на Скопски Саем хала бр. 5. Епа за 15 дена трк во вашата најблиска трафика и викајте му/и на продавачот/чката дека сакате да го купите списанието со цд-то од Суперхикс!!! Ова убаво нешто ќе ги содржи следниве песнички:

Tracklist:
1. Happy End
2. Машенка
3. Нова Каледонија
4. Љубезни Луѓе
5. Freaks
6. Заминување
7. Знам дека љуби
8. Rascal King
9. Сосем сам
10. Големото НЕ / Не си ти
11. Колку време
12. Неважни нешта
13. Чудна Состојба
14. SMS - Sport Muzika Sport(by Atanas Kostovski)
15. Оптими-Ска
16. Раде
17. Едно лето
18. Falling down
19. Глупави песни
________________________________________
xmkd Кацар во Викенд!

Kacar

Клик на сликата за поголема читлива слика...
________________________________________
xmkd XMKD Sk8 Best Trick Contest 2006 Final Notice
Генерален спонзор:
Спонзори:
XMKD Bodovna Lista - klik za pogolema verzija
Вака сеа, ова горе што го гледата е бодовна листа каква што ќе си добие секој од судиите за пополнување на натпреварот. Кога сме кај судиите официјално потврдија дека на овој натпревар тоа ќе бидат Филип Матевски, Андреј Трајковски и Микаел Дуганов - сите тројца скејтери со тапија кои одлично знаат како да го оценат секој трик. Како што може да видите од листата, по барање на скејтерите направивме мали измени во бројот на обиди по рунда па така сега во втората рунда имаме 5 обиди а во третата 7, што е и логично пошто како што се ближи крајот учесниците пробуваат се потешки трикови па добро би им дошле и повеќе обиди. Се бодува секој успеан трик со бодови од 1 до 10. Вкупните бодови на секој натпреварувач идат во Официјалната XMKD Бодовна Листа во која кумулативно се собираат бодови од сите натпревари (што ќе ги организираме во иднина) и се прави ранглиста која ќе биде постојано достапна онлајн и според неа во иднина учесниците ќе добиваат разни поволности и подршка за учество на натпревари во странство и слично.

Сеа за наградите:
Генерален спонзор на натпреварот е UNITY Скејтшоп кој доделува еден комплет скејтборд за прво место и две маички за второ и за трето место, втор спонзор е ACID WEAR кој доделува еден пар панталони за второ место, трет спозор е КАНДИТ кој доделува по една чоколада Тути Фрути од 500гр. за прво, второ и трето место, како и Канди Екстра 30гр. чоколатца на учесниците и публиката, и последен но не и најнезначаен eXtreme Sports клубот од Скопје заедно со XMKD.com, кои се појавуваат и како организатори на натпреварот, доделуваат маички за прво, второ и трето место како и налепници разбира се!

Да сумираме:
1. Прво место зима - комплет скејтборд од Unity, две маички и Кандит чоколадо Тути Фрути 500гр.
2. Второ место зима - панталони од Acid Wear, две маички и Кандит чоколадо Тути Фрути 500гр.
3. Трето место зима - две маички и Кандит чоколадо Тути Фрути 500гр.

Ако во случај на виша сила (читај дожд и слично) натпреварот биде откажан или прекинат, истиот ќе продолжи наредната недела.

12:30 - Недела - скалите на пошта (позади накај Вардар што гледаат)
Поздрав!
______________________________________
xmkd EUROPA SNOWBOARD CUP 2006 - El Gallery by Marko

Go, go, go!
__________________________________________
xmkd plagijat Јубилејно - 25ти Рок фест!
Јубилејното, 25то издание на најстарата организирана рокенрол-манифестација Рок-фест годинава ќе се одржи во Младинскиот културен центар во Скопје. По неколкугодишното отстапување од МКЦ, тимот на Рок фест, кој годинава е во соработка и со Баги мјузик, успеа да најде заеднички јазик со новите луѓе од МКЦ и повторно да го врати фестивалот во ова култно место, каде што се одржуваше повеќе од десет години. Иако првично беа одредени и најавени, поради едномесечното затворање на Денсинг салата од страна на инспекциските служби (просторот не бил погоден за концерти без седишта во партерот?!), конечно се потврдени датумите на одржувањето на манифестацијата - 30, 31 март, потоа 7, 8, 13 и 14 април. Како и во изминатите години, Рок фест ќе содржи натпреварувачки дел, и тоа првите три вечери, една финална (13 април) и две ревијални (8 и 14 април).
Повеќе...
_____________________________
xmkd EUROPA SNOWBOARD CUP 2006 - El Gallery by Jimmy

Go, go, go!
__________________________________________
xmkd plagijat Хардкор во Вулкан
Оваа недела концертните настани ќе завршат со настапот на неколку хардкор/панк бендови во клубот Вулкан. Имено оваа недела со почеток во 21:00 часот за вас ќе свират Nulla Osta, Drek V Pesk и This Home Is Prepared.
Повеќе...
_____________________________
xmkd Kajgana.com Го гази кола. Буквално!
klik to danlod!
Наравоучение: Ако грицкаш нокти пред да напраиш некој трик, ќе те згази кола!
_____________________________
xmkd plagijat Флукс во Лајф радио
Од Лајф радио ни стигна соопштение дека програмата на мартовскиот музички десант е дополнета со уште еден концерт. Па така, покрај настапот на Beneventan Trio во сабота (25.03.), во петок ќе настапи одличниот скопски панк состав Флукс. Марко, Чоле, Зајо, Мишко и Данко по настапот во МКЦ минатиот месец, повторно ќе се качат на бината, но овојпат во клубот на Лајф Радио. Ова е уште еден концерт кој не би требале да го пропуштите.
_____________________________
xmkd Shut_the_fuck_up_already videoclip
Клик на сликата за download на видеоклипот... трае 4 мин а тежи 17мб...
Поздрав!
______________________________________________
xmkd XMKD Technical Info
Email Upgrade has taken longer than expected. Please visit  http://forum.powweb.com/showthread.php?threadid=63432 to check out the process
Thanks, Tom S.
PowWeb Staff
___________________________________
xmkd EUROPA SNOWBOARD CUP 2006 - Big Air, Mavrovo - video clip

click to download

+ Pedzo & Divi after session. Hey, watch the scenery!

Превземи!
__________________________________________
xmkd Нова слика од Дац!
Клик на сликата за поголема...
Поздрав!
__________________________________________
xmkd XMKD Technical Report: Mail Upgrade
On Monday March 20, 2006 10pm pacific time zone.
We are upgrading Mail02 and during that time, access to old mail will not be avaliable. You will still be able to recieve new emails. Estimated time to copy your old mails to the new mail server will be about 5 hours.

Thanks
Song

___________________________________
xmkd Диви во Викенд!
Divi vo Vikend
Клик на сликата за поголема читлива слика...
_________________________________________
xmkd XMKD Sk8 Best Trick Contest 2006
Значи во недела во 12:30ч праиме контест на скалите кај пошта. Натпреварот е кој ќе направи најдобар трик и тоа според следниве правила:
Се возат три рунди по три обиди, значи прво има загревање и после у прва рунда секој има право да го проба својот трик или повеќе трикови 3 пати од кои му се оценуваат сите три трикови по тежина на изведба, стил и стабилно и чисто слетување. После секоја рунда отпаѓаат 1/3 од пријавените скејтери. Значи ако има 6 пријавени по првата рунда отпаѓаат двајца, по втората уште двајца и во финале остануваат уште 2.
Наградниот фонд вклучува скејт даска, осовини, нешто облека и слично. Спонзори на натпреварот за сега се Јунити скејтшоп и Acid Wear, но се преговара и со други како би се зголемил наградниот фонд. Подетално и точно што добиваат прво, второ и трето место ќе објавиме накнадно.

Нормално, натпреварот ќе се снима и слика од што покасно ќе се направи видео клип и галерија.

Пријавување за натпреварот на лице место пред почетокот.

Епа толку за сеа и вежбајте до Недела!
Поздрав!
_______________________________________

xmkd Europa Snowboard Cup 2006 спонзориран од Cosmofon
СЛОВЕНЦИТЕ НАЈДОБРИ НА BIG AIR НАТПРЕВАРОТ ВО МАВРОВО

cosmofon press release
all photos by Gjorgji Klincarov, New Moment

Денеска, на 18 март Маврово беше домакин на 4-от европски куп во сноубоард на кој земаа учество натпреварувачи од Македонија, Србија и Црна Гора, Бугарија и Словенија. Благодарение на Ски Федерацијата од Македонија кои беа организатори на овој настан, како и на поддршката од Cosmofon, љубителите на спортот, а особено оние на екстремните спортови, имаа можност да ги проследат во живо храбрите скокови на натпреварувачите во овој сноуборд куп.

Повеќе...

_____________________________
xmkd Newsday
>>>A Time To Shine Trailer: Chris Roberts
Ви го презентираме Chris Roberts. Видеово ќе излезе во јуни.
>>>Tampa Pro 06 Best Trick
Billy Marks го зема првото место.

>>>enjoi Bag Of Suck Premiere
На 11 март 2006 Enjoi skateboards го презентираа нивното ново видео Bag of suck.
• Stefan on Nike

• Birdhouse signing, Am Getting Paid, BK's new site, etc.

• Silas on Earth, Flip Announces

• Black Label Site, The Firm Done, Dustin
Dollin Married


• Tuesday Newsday (March 14)
Поздрав!
_____________________________________
xmkd FUDBAL Kajgana.com v.s. XMKD.com 9:2
Се докажавме дека не не бива за фудбал:) почнавме да играме негде накај 1 саат... Диви на гол, Хакер и Јоци одбрана а Марко, Тако и Иле средина и напад. и ете у прва минута примивме гол:) и не само еден гол... у наредните 10 минути примивме уше 6 гола:) бидна шо бидна, не бевме уиграни доволно, поише изглеаше као да играме балет... и тука некаде при крајот на првото полувреме, Јоци го даде првиот гол за хмкд и ги поттикна и другите да се размрдаат малце. заврши полувремето, почна второто и примивме негде уше 3 гола и губевме 9:1. после тоа дојдоа Роко и Кекуле и тука напраивме по некоја акција иако не знаевме каде шутираме:) и при крајот на утакмицата Хакер и Јоци ја почнаа негде последната акција и му ја додадоа топката на Марко кој изгледаше како да е изнервиран шо губиме со 100 разлика и ги издрибла сите... му легна на пуна и неможеше да и одолее... шутна.. и даде гол! и така тоа беше последниот наш гол, се чудам како успеавме дури два да дадеме:) слики од утакмицата имате ТУКА или клик горе на сликата за да ги видите... се глеаме на следната утакмица!
поздрав
________________________________
xmkd Роко на цевка!
_________________________________________
муабети box
Chat Forum
email box

username


password

сакам XMKD email!

Проблеми со логирање?
Пробај од овде!
radio box
snow box де
срч box


xmkd