XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиЗа Xmkd.comEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
 
       

 

   Испрати Новост
денеска е:
- СЕ НАОЃАТЕ ВО АРХИВАТА НА XMKD
ПРВ CUSTOM PUB ВО СКОПЈЕ!
Мото Клубот Потфат во четврток 29-ти декември го отвораат првиот Клабхаус во Македонија. Лондон ги има Хот Род Кафе и познатото Ејс Кафе, а Скопје од сега ќе може да се пофали со единствениот Кастом Пуб. Идејата на членовите на Потфат МЦ со отворањето на овој простор и негово пуштање во погон е да се популаризира Кастом Бајк Културата во Републикава и во исто време да се создаде амбиент за дружба, разговори и рокенрол моменти. Во клубот во наредните месеци ќе се случува и често гостување на бајкери од регионот и надвор од него. Повеќе...
За повеќе информации повелете на: www.potfatmc.com
Бранка Бугариска
___________________________________________
xmkd plagijat За вас само земјотрес #1
Нова година е за два дена, а за уште 3 дена од тогаш се случува многу интересна дешавка. Добро познатите организатори и добро познатото место ќе бидат здомилиште на 3 супер домашни бендови и уште еден ненормално добар странски бенд. Станува збор за првата свирка во 2006 година која ќе се случува на 03.01.2006 во вулкан од 20:00 часот. Појќе на њњњ.плагиј.ат...
_____________________________________
Одамна работеше едно многу добро дуќанче што продаваше интересни дискови и плочи кое за жал пред извесно време испушти душа, па за да може мирно да почива моравме да му одадеме почит нему, а воедно и на двајцата чичковци кои работеа таму. Ден сабота, добар ден за свирка, а уште подобар просторот каде што се одржува. Појќе на њњњ.плагиј.ат...
_____________________________________
Proudly hosted by POWWEB! Ве поздрави PowWeb! - а таман мислевме дека ќе успееме да го попуниме.
Effective Immediately, we have increased everyone's allotted disk space from 5GB to 12GB. This increase is effective immediately for new and current customers. Enjoy and thank you for choosing PowWeb!

Joshua McGinnis
_____________________________________
xmkd Skate Events-oi u Amerika - malce ligi da na ni tecat...
Поздрав!
_________________________
xmkd EQUIPOIZE CREATIONS НА УЛИЦА МАКЕДОНИЈА
Во последните три дена од годината што изминува, скопјани ќе имаат можност да ја почувствуваат новогодишната магија на златно-сината улица „Македонија”. На 29, 30 и 31 декември Cosmofon подготви новогодишна програма на улица „Македонија” каде што сите минувачи ќе ги забавуваат професионални музичари и акробати, приредувајќи претстави и забава за сите генерации. Една од главните ѕвезди кои ќе не забавуваат на улицата во текот на овие три дена се EquipoiZe Creations, група од Грција која професионално се занимава со виртуелни театарски композиции. Нивната уметност и перформанс се совршена комбинација од жонглирање, музика, танц, уличен театар, акробации, анимации и циркуски вештини. Грчките медиуми ги опишаа како “авантура со циркуска уметност која раѓа возбуда”, кога настапија на Олимпијадата во Атина минатата година. Групата е составена од 6 професионални забавувачи (Xristos, Marion, Alexandros, Gianna, Stella и Axileas), кои изведуваат соло точки, дуети и групни жонглирања, пантомима, театарски перформанси и акробации. Појќе ...
_____________________________________
xmkd Skateboarder mag.
Излезе најновиот број на Skateboarder списанието. Епа клик на сликичката горе да прочитате нешто повеќе за вечерта помината во затвор на Dylan Rieder, 15 работи за прерипувањето на Кинескиот Ѕид итн...
Поздрав!
_________________________________
xmkd plagijat Еве го и Mile од Hladno Pivo!
Според моето мислење, моментално се најпопуларен бенд на просторите на бившата ни земја. Каде и да свират.. за нивните концерти се бара карта повеќе. Минатата година го издадоа Samar, еден од најдобрите албуми во минативе десетина години. Се викаат Hladno Pivo, а нивниот суперзабавен фронтмен, а воедно и професор по германски јазик.. Mile Kekin е гостин на plagij.at. Уживајте! Појќе на њњњ.плагиј.ат...
_____________________________________
xmkd plagijat AcouSunStic кога повторно?!?
Интимна атмосфера, во кино-салата на МКЦ се на се накај стотина луѓе, многу познати лица, мал шанк и штанд со актуелни маици и CD-а.

Дарко Тасевски и Ронит Бергман од OneOfUs го отворија долгоочекуваниот AcouSunStic. Темница, две пригушени лилави светла и многу многу многу свеќи на подот! Ронин насмеана и видно расположена за ова нешто. За мене прилично непознати нешта, за прв пат во Р.Македонија вистински бенд кој во последно време е во мода во инди светот. Настап кој може да се спореди со настапите на Cat Power, Jeff Buckley, Apostle of Hustle... Појќе на њњњ.плагиј.ат...
_____________________________________
xmkd FORT MINOR ON TOUR
Сакате ХИП ХОП? Слушнете ги Fort Minor. Едни од најиновативните хип хопери моментално. А кој е во УСА или Канада може и да ги фати на турнеја во текот на Јануари и Фебруари. За повеќе инфо чек дер сајт ет www.fortminor.com
_____________________________________
xmkd KALIS IN MONO
Josh Kalis
Погледнете го скртениот делот на Josh Calis во новото видео излезено од Sovereign Sect со наслов Habitat "Regal Road" / Alien Workshop "Kalis In Mono." На клипот ќе видите снимки кои Кали ги средил во последниве 2 години, а воедно и ќе ѕирнете парче од целиот дел на Калис во новото Alien Воркшоп видео. Епа клик овде...
_____________________________
xmkd Mike Laird Profile >>>
MIKE LAIRD

Nickname: None
Hometown: Virginia Beach, VA
Lives: Greenville, NC
Years Riding: 16
Years Pro: 4
Height: 5'10"
Weight: 150 lbs.
Birthdate: July 1, 1974
Knows For: Going Big
Injuries: Broken jaw, broken wrist
Hobbies: Writing Ride BMX music reviews
Qoute: "Keep it real"
Favourite Tricks: No Handed 360, 360 Tailwhip
Favourite Trrain: Ramp Park
Best Ride sport: Greenville City Park
Sponsors: Nirve Bikes, Fox Racing, Useless

Фото глаерија овде>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
_____________________________________
xmkd plagijat Трач со Киро Трачер
Нов албум, нови членови во бендот, нов спот, свирки, концерти се само дел од причините зошто се решивме да направиме интервју со една од култните фаци во македонскиот рокенрол и општо во урбаниот и културен живот на Македонија! Доказ дека Трачери сеуште творат и опстојуваат во македонскиот музички хумус полн со пир и кртови е следново интервју кое Киро го даде ексклузивно за сите плагијатџии! Појќе на њњњ.плагиј.ат...
_____________________________________
Proudly hosted by POWWEB! Powweb Announcements:
Changes to Greylisting
We've implemented some changes to greylisting of email messages and I wanted to explain how it will work from now on. We have run into cases where accounts are being flooded with spam or being email bombed and it causes the greylist to become too full to display in ops. Most of these greylisted mails are for recipients that don't even exist on the account.

Starting today, only mail that is addressed to a valid, active recipient on your account will be subject to greylisting. Any mail addressed to non-valid or inactive recipients, will be handled by the appropriate whitelist, blacklist, bit-bucket, or catchall addresses.

What this change means is that you should see a huge decrease in the number of greylisted items in ops since you will no longer have the items addressed to bogus addresses.

There is one case you need to be aware of. If you have a catchall email address that does not go to the bit-bucket, then the recipient account of that catchall will receive all the mail addressed to non-valid recipient addresses and those mails will not be greylisted. If the mail is not caught by some other blacklisting, this could result in more spam ending up in that one account.

For instance, if I have a pop account on my package called bruceh and in the SMTP tab, I have the following maps:

[email protected] ------> bruceh
@bogus.com --------> bruceh

Mail that is addressed to [email protected] will be greylisted as normal. However, mail addressed to any other invalid recipient address @bogus.com will be sent to the bruceh mailbox and not greylisted.

These changes should improve the overall experience for greylist users as it should reduce the number of items to display which should give better performance in ops.

Because greylist items are held for a certain number of days before being purged, you should see this change take effect over the next week or so.
__________________
Bruce H.
PowWeb Development Team

Internal Server Error - SquirrelMail
Our administrators are aware of the internal server error issue that is generated when trying to login to squirrel mail. We are working diligently to resolve this issue as soon as possible. Sorry for any inconvenience this may have caused.

Anyone getting this error while checking your webmail should access webmail by going to http://webmail.xmkd.com. We are noticing that the people who are getting the internal server errors are logging into the old powweb webmail instead of squirrelmail because they had the powweb webmail address bookmarked.
_____________________________________
xmkd Нови шитој во шопо!
HTCA + HTC!
htcaКој сака сега може да си ги земе и кецот и двојката заедно за 372ден. + поштенски трошоци од 112.84ден. А ако го има веќе кецот, што е поверојатно, може да си ја земе само двојката за 249.86ден. + 112.84ден. за праќање. Трошоциве за пракање може да се избегнат ако дојдете и си ги подигнете од кај нас. За тоа наведете во „коментари за вашата нарачка“ при правењето на нарачката дека сакате да го подигнете место да го ви го праќаме и ќе ве известиме дополнително каде и кога. Само оставете телефонски број за таа намена. Епа така. Ај со здравје и многу успех понатака! Воздра!
_____________________________________
xmkd Кили и Ана во живо во Лајф Радио
Од 26 декември, актерите и музичари Ана Костовска и Кирил Поп-Христов со кабаре во живо во Лајф Радио! Музичко-сценските перформанси на овие мултиталентирани и реномирани уметници ќе се изведуваат секој понеделник во клубот на Лајф Радио, а ќе бидат пренесувани и во живо преку брановите 89.1 MHz.
"Ана & Кили Кабаре" ќе стартува во 21 часот и 30 минути, а ќе трае се до полноќ. Цена на билетот ќе биде 100 денари.
Ова преставува заеднички напор на Кили и Ана и екипата на Лајф да се врати кабаретската традиција на градот. А посоодветен дена за кабаре од понеделник, здравје!
_____________________________________
xmkd Ајде дечки и девојки сите на промоција во 9ипол во лајф радио!
За време на промоцијата ќе може да се купи двд-то по промотивна цена од 150денари како и ХМКД маички по промотивна цена од 400денари. Па навалете народе!
_____________________________________
xmkd Hahahahahahaha!
klik
Koj saka da se gazi od smeenje 25 minuti neka go vidi klipov od Borat (t.e. Sasha Baron ili poznat kako Ali G)
_____________________________________
xmkd News in general
- New Cliche video, Hello Jojo, premiering in January.
- New Alien Workshop/Habitat promo video featuring the Habitat Regal Road tour and a full-length Josh Kalis part.
- New enjoi trailer for their forthcoming video, Bag Of Suck.
- Matix Rack A Few pro rail contest coming in January at ASR. Ten thousand dollar first place prize.
Поздрав!
_____________________________________
xmkd Сакаме да ве видиме НАСМЕАНИ!!!
sunsplagij.at и SunS сакаат да ве видат вас најнасмеани на 23.12.2005 во МКЦ. Ѓоле изјави дека опремен со новите Elixir жици и куп трзалици ќе биде звонливо, и дека негово е да направи добар концерт!!!
За таа прилика plagij.at ви доделува 2 пара по 2 влезници плус 2 цд-а Мојот Сон Е Само Мој.

Во непосреден муабет со Ѓоле SunS се договоривме и како да ги доделиме овие награди! Значи вака: За да добиеш пар влезници плус цд-то ќе треба да ја исполниш следнава задача:

1. Спушти ги џинглот (клик тука) за најава на концертот кој веќе се врти по македонските радија!!!

2. Гласот до даска и слушни го повеќе пати!!!

3. Кликни тука и запеј ни ја песната за која што мислиш дека се работи!!!


Сакамe да ве видиме насмеани сите!!! а може и слика да ни пратите каде што сте најнасмеани на светот!!!
_____________________________________
xmkd Nogu jak rap!
Klik na winampo za download na najdobrata makedonska rap pesna!
____________________
xmkd 411 Volume 13 Issue #4
Еве излезе и најновото видео од 411... клик на сликата да го ѕирнете трејлерот!
Поздрав!
________________________________
xmkd Гласовите од The Simpsons
клик на сликичката да ги чуете гласовите од The Simpsons. wmv file 6.31 mb
_____________________________________
XMKD.com Klipcinja
Еве ви две нови клипчиња од Роко..онака колку за освежување:) клипчињава се од пред 2 месеца снимени така да не се и баш нови.. ама за вас се нови:) клик доле на бројчињата за download.

download 01, 02

_________________________________________
XMKD.com Hardflips with Alex Schmidt
Еве едно клипче за сите шо сакаат да научат како да праат hardflip. Името на флипот кажува се, затоа и ви го прикажуваме ова клипче кај шо овој дечково горе (Alex Schmidt) ни покажува како се праи овој трик (демек он многу добро го знаел:-)) клик на сликата да го видите клипчето или тука.
Поздрав!!
____________________________________
XMKD.com Скијачки центар КОЖУФ - Сент Мориц на Балканот!

Најавената изградба на новиот ски центар на Кожув, или како што го викаат во новините Сент Мориц на Балканот е во тек. Според најавите тоа ќе биде најмодернот ски центар на балканот. Проектот вреден 72 милиони евра е подржан од Владата на Р.Македонија. Ски центарот е лоциран на околу 30км западно од Гевгелија на планината Кожуф, на границата со Грција и е подеднакво одаелечен (100км) од Скопје и од Солун. За оваа сезона веќе е набавен еден ски лифт и поставување на истиот на локацијата „Зелен Брег“, како и еден ратрак. Изградбата на ски центарот и околната викенд населба во најголем дел е финансирана од приватен македонско-грчки капитал. Проектот би требало да биде реализиран во текот на наредните 3 години. Свечена промоција, во присуство на нашиот премиер и преставник од Doppelmayer (водечки светски производител на ски инсталации), беше одржана на 24 април и медиумски пропратена од бројни припадници на 7 сила.

Еве и слики од монтажата на првиот четворосед „Зелен Брег“ на 12.12.2005:
Оваа година ќе има промотивно скијање за викендите, а продажбата на викенд куќички по поволни цени веќе е започната!
_____________________________________
XMKD.com Утре почиња скијачката сезона во Маврово! - дека не знаете ;)
Hej, hej utre na Mavrovo e gaga!!! Progonoza iamte ovde: http://www.snow-forecast.com/resorts/Zare-Lazarevski.0to3mid.php
Оваа година уште поскапа карта! Ајде за година две ваљда ќе се отвори и ски центарот на Кожуф па ќе имаме повеќе избор и ќе паднат цените. Еве во Време што викаат:

Скијачката сезона за оваа зима центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе ја отвори в сабота. Скијањето утре ќе биде бесплатно, најавија од центарот.

Жичниците и лифтовите кон скијачките патеки веќе биле подготвени за посетителите.

- Подготвени се и нашите угостителски објекти „Бистра“, „Ски-школа“ и „Мавровки“, а посетителите ќе можат да се освежат со безалкохолни пијалаци и во Старо бачило, Трифкова колиба и Галичко бачило - рече Дарко Стојановски, менаџер на хотелот „Бистра“.

Дневниот ски-билет за возрасните ќе чини 850, а за децата до 12 години - 600 денари. Скијачите ќе можат да купат и неделен ски-билет по цена од 4.250 за возрасни и 3.000 денари за деца. За 10-дневниот билет возрасните ќе плаќаат 6.000, а за викенд ски-билетот 2.100 денари. Десетдневниот билет за децата чини 4.250, а викенд-билетот 1.500 денари. Редовните скијачи ќе можат да си купат и сезонски билет по цена од 17.000 денари за возрасни и 12.000 денари за деца.

Стојановски најави дека патеките се подготвени и за ноќно скијање, кое чини 500 денари, а за возење со жичница посетителите ќе плаќаат по 200 денари.

_____________________________________
XMKD.com ACTION PARK VO SKOPJE!
ACTION PARK е покриен парк за забавни спортови кој е несекојдневен и единствен во цела југоисточна европа! Мешавината од возбудливите атракции, услугата полна со живост, чистотата и безбедната околина ќе го направат Вашиот престој незаборавен. ACTION PARK работи 365 дена во годината. Погоден е за сите возрасни групи, за училишта, семејства, роденденски забави, свечености на фирми и презентации и преставувања на проиводи. - вака го преставуваат парков на нивниот вебсајт: www.actionpark.com.mk
А мене ме интересира зошто нема скејтпарк или барем еден мал дел кај што ќе може да се вози скејт, ролери, бмх...? На сајтот го имате емаилот, па бујрум прашајте ги и вие! Што повеќе прашања стигнат на нивната адреса толку подобо.
_____________________________________
XMKD.com World Profiles >>> Andrew Reynolds
Name: Andrew Reynolds
Date of Birth:: Jun 06, 1978
Birth Place:: Lakeland, Florida USA
Current Residence:: Hollywood, California USA
Skating Since:: Age 9
Hobbies:: Pile stylin' it till late afternoon, watching the Simpsons
Favorite Trick:: Frontside kickflips
Favorite Video:: This Is Skateboarding, Mouse, Sorry, The End

Клик тука да го погледнеш целиот негов profile!

_____________________________________
XMKD.com Неделна програма на Life Radio Club

Понеделник - 19.12.2005:
Beer Show 24/7
почеток 21:30 h

Вторник - 20.12.2005:
Филмска вечер-проекција
Blondie
почеток 17:00h

Седмо сетило
Од Ambient до Hard Core
почеток 21:30 h

Среда - 21.12.2005:
XMKD
Xtreme sports-
Промоција на новиот видео материјал
почеток 21:30

Четврток - 22.12.2005:
Концерт:
Fun House
Таратур
почеток 21:30 h

Петок - 23.12.2005:
Караоке Dance night
Со Buki & Dj Sax
почеток 21:30 h

Сабота - 24.12.2005:
Концерт
Adrenalin
почеток 22:00 h

Недела - 25.12.2005
Long Play Night+
со Рубенс Муратовски
почеток 21:00 h

_________________________________________
XMKD.com Pokana na promocijata na novoto inline skate video Here They Come Again!
Zdravo nashi prijateli, chitateli i mediumi,

So ovaa objava sakame da ve pokanime na promocijata na novoto inline skate video Here They Come Again (HTCA). Proekcijata ke se odrzhi vo prostoriite na Life Radio klubot vo Sreda na 21.12.2005 so pochetok vo 21:30 chasot.

Na ova video e dokumentiran vtoriot inline skate natprevar odrzhan vo Skopje vo juli ovaa godina na koj za prvpat zemaa uchestvo i inline skateri od nashite sosedni zemji.

So zadovolstvo ve pokanuvame i vie da bidete del od ovaa promocija!

Pozdrav,
XMKD Crew!
_________________________________________

ќе објавиме на сајт! Е да, на фисклната сметка отпозади напишете си го името и кажете му на чичкото таму да ве запише во списокот.

Поздрав и многу среќа!
______________________________
XMKD.com www.hedonskate.com
Hedonskate.Com – дали е само уште една интернет продавница од европска Европа? Кога ќе ја посетите странава за прв пат ќе видите дека можете истото да го најдете и во други продавници; ролери, облека, мултимедиа, тркалца, се што е потребно за возење. Кога ќе разгледате повеќе на страна ќе приметите што ја прави Hedonskate.Com уникатна. Најпрво ќе приметите дека цените се поевтини него во другите продавници – како е тоа возможно? Со тоа што сме лоцирани во Источна Европа ни овозможува да понудиме продукти на таков начин. Кога ќе погледнете пак, ќе приметите дека не употребуваме цени како супермаркетите со смешни завршетоци (199.99 – 199.95). Ние не сакаме да ве измамиме или да направиме илузија на евтино. И на крај кога ќе одлучите да купите, не заборавајте да проверите колку пари е поштарина. Сигурни сме дека ќе ве израдува. И ние самите сме блејдери и сакаме спортот да се развие насекаде дури и во земјите коие се сметаат за економски понеразвиени. Затоа Hedonskate.Com нуди продукти по подостапни цени.
Mirek Ragan – Сопственик на www.Hedonskate.Com

Еве три линка од тимот на Hedonskate.Com:
Hedonskate натпревар на годишнината на Hedonskate.com
Zero346 видеото на тимот на Hedonskate
Adam Zurawiecki како истура трансфери на шипка

_________________________________________
XMKD.com Nothing to lose videoclip by XMKDvideo
klik na slikata za download na klipcevo... enjoy:)
_____________________________________
XMKD.com Liberal animation - Open yor mind - give 'em the boot!
klik for liberation click to liberate your self.
Клик на сликите за два многу добри трикови! Треба да имате флеш за да може да ги гледате... кој нема може да го доживее на www.macromedia.com
_____________________________________
Мор њуз фром Литиум..
dza ili bu
Последниот њузлетер од Литиум Рекордс ни носи уште три вести за и околу Таксират. Епа да почнеме од почеток..

Вест број еден:
Акција: Горско и Cosmofon ве наградуваат...

Од понеделник 12.12. во Југотон, 500 најбрзи фанови што ќе купат влезница ќе добијат гратис Таксират маица со логото на својот фаворит од овогодинашниот фестивал!!!
Бирајте сами: Destruction, Фолтин, Edo Maajka, Disciplin A Kitschme, Кирил, Суперхикс, Goldie, Нов Бран 103, Tribute to EKV, Таксират (оригинална верзија) и Tribute to AZRA.
Со Таксират секогаш добивате повеќе од што очекувате!!!

Вест број два:
Таксират од самрак до зори...

Таксират 007, преку своите проверено-непроверени доушнички канали од високите државни кругови успеа да ја дознае веста која вели вака:
Доколку на 15.12.2005 Советот на Европа и додели статус на земја кандидат за Европската Унија на Република Македонија, тогаш можно е да се објави општонародна веселба на 17.12.2005 или во превод: Таксират до раните утрински часови. Таксират 007 до 07:00 наутро!!!
И бидејќи Таксират би бил првиот чекор кон Европа, ние веднаш се дадовме во потрага по збогатување на понудата за 17.12.2005 односно главната вечер на Таксират 007, што пак значи нови, дополнителни бендови и артисти. Но нивното објавување сепак ќе почека до моментот на официјалното објавување на оваа убава вест за сите нас.
Таксират е одамна спремен за Европа, а тие?
Вест број три:
Живео Стаљин и светска револуција...

Уште еден бонус за Таксират 007. На 15.12.2005 покрај Глоријан и Летечите Пекинезери, The Tscheberrwooky и Суперхикс на стејџот во МКЦ ќе се искачат и култните Џа или Бу од СиЦГ!!!
Сигурно се сеќавате на ултимативниот хит на деведесетите: Живео Стаљин и светска револуција...
Џа или Бу и се познати и на македонската јавност преку концертите во Скопје, кон крајот на деведесетите години од минатиот век.. или пак по Краљица Пица Парка..
Својата мисија тие ја започнуваат во далечната 1986 година. Прв пат во Скопје доаѓаат во 1991 година. Веќе наредната година го објавуваат и својот деби албум Хеј морнари. После 5 албуми и неколку персонални промени во 1999 година накратко прекинуваат со работа и секој се занимава со свои соло проекти. Во 2004 повторно се собираат и работат на нов материјал. Истата година ПГП РТБ им објавува компилација со најголемите хитови Ретровизор. Новиот материјал ќе биде објавен во почетокот на 2006та.
Пред 10-11 години концертот на Џа или Бу во Скопје беше деби за Литиум Рекордс.
____________________________
XMKD.com BALKAN BEAT BOX - Сите сме цигани!
Цел свет лудува по фолклорната музика! Еве што викаат дечкиве кога ќе кликнете на About Us на нивниот сајт : BALKAN BEAT BOX се Tamir Muskat и Ori Kaplan здружени со талентираните музичари и изведувачи Itamar Ziegler, Dana Leong, MC Tommer Yosef, Eyal Talmudi, Uri Kinrot, Ben Handler, Jeremiah Lockwood, Peter Hess и одлични вокалисти од цел свет кои се појавуваат како гости. Тамир и Ори се активни на њујоршката андергроунд сцена во бендови како Firewater, Gogol Bordello, Big Lazy, Shot'nez, Victoria Hanna... Исто така се појавуваат и како диџеи на различни журки. BBB e шоу кое произлезе од соработката помеѓу овие двајцава со еден од најдобрите израелски Vj-и Vj Alma Har'el, употребувајќи снимки од разни изведувачи во живо. Повеќе...
____________________________
xmkd HERE THEY COME AGAIN Contest video PREMIERA!!!
Ајмо народе! Се договоривме. Идната среда (21.12.2005) во 21:00 праиме премиера на HTCA во Лајф Радио клубот.
_________________________________________
xmkd ROKO
Novi fotki od roko... Inace toa gore e roko i ako kliknete na nego ke mozete da gi vidite fotkite za koi vi zboram:)
_________________________________________
xmkd KOTR05 Updates!
Интервјуа со Fred Gall, Mike Vallely, Geoff Rowley, и MVP Chris Cole.
КОТР05 заврши одамна но кој не глеал на екстрим каналот или на видео еве му овде што како било. Зеро тимот се покажа како најуспешен. Имаше многу вожња и зезање. Имаше повреди, драми, кулминации, перипетии... Се на се одлична журка и еден нов начин на дружба меѓу различните тимови. Еве и неколку фотки...
_____________________________________
xmkd Mark Gutterman, nosegrind.
_____________________________________
xmkd Od ucenje mnogu grb boli :D

Posledica od table top za vreme na 4m drop! Naskoro i filmce :D
_________________________
муабети box
Chat Forum
email box

usernamepassword
snow box