XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиНовостиEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
 
       

 

  
klik na plavite linkovi The Reason The Scene The Movie
денеска е: - СЕ НАОЃАТЕ ВО АРХИВАТА НА XMKD
xmkd AARON SUSKI - Tailslide
_____________________________________
xmkd plagijat На Таксират и Tribute to Azra!!!
Кога веќе се организира Tribute to.. вечер, нормално беше покрај EKV да се остави простор и за Azra. Морам да признаам дека не знам многу за времето на новиот вал.. Не знам за односите помеѓу членовите на бендовите, за односите помеѓу различните бендови, за популарноста на истите.. Целото мое знаење за новиот вал се заснова на филмот Sretno dijete, неколку книги и текстови кои сум ги наоѓал на Интернет. Но, тоа не ме спречува да го промовирам моето мислење дека Azra е предводникот на новиот вал и дека ако не се појавеше Branimir Dzoni Stulic немаше да се развие рокенролот во бившата ни земја.
Повеќе...
_________________________________________
xmkd plagijat plagij.at ви ги претставува учесниците на Таксират 7: Goldie
На голема радост на македонските џанглисти(драм енд бејзери) Литиум букира и драмендбејз диџеј за овогодинашниот Таксират. Последната днб журка во Скопје со гостин диџеј беше тек во април 2005та, пред цели 10000 месеци, така да веста за доаѓањето на Goldie ќе ја прифатам, исто како кога на металците во Македонија ќе им каже некој дека им организира нив свирка(кутрите се погреота - имаат концерт па можеби и до еднаш годишно). Логин како општо познат дизелаш, со овој букинг цели на поширока таргет група (како дечишта навлечени на искршениот ритам, постари “103ka” клабери што им бил на времето омилен Roni Size и Ltj Bukem, така и дизелаши што го глеале Snatch (Guy Ritchie)), но изборот е и повеќе од одличен!
Повеќе...
_________________________________________
xmkd Fallen news
fallen galleryBaby boom во тимот на fallen!
Jаmmie Thomas че стане татко. Он и неговата жена Joanne очекуваат бебе на почетоткот на 2006. Исто така и Chris Cole и девојка му очекуваат бебе. А JOEY SHIEGO & MIKE GILBERT идат кај Cole за викенд да соберат нешто фото и видео материјал. А Billy Marks стаи у џеб 2500$ кои ги доби како награда од последователното позиционирање на 1 место на актив билингфест контестот. И не само 2500$ туку и мобиљка и бандаши и гуми за неговата „кола“ по избор. A Џош Хармони се врати дома од кампување во NAPA Valley. А Томми Сандовал фрли око на една корвета stingray и сеа ќе се покажуе со неа навака натака.
И сеа ние што да праиме? Да одиме на нивната видео галерија со клипови од турнеите на Fallen од ваму и од онаму... и да уживаме во удобноста на нашето комјутерско столче. Нормално под услов да иаме инсталирано квик тајм плеер.
_____________________________________
xmkd plagijat Интервју: Пеце фром Суперхикс
pece
Армијата на фанови на Суперхикс со огромна радост ја прими веста дека популарната банда инструментале повторно ќе свири во Скопје. Помина една година од големиот концерт на Саем, па редно време беше повторно да скокаме и да се журкаме на песните глупави лесни. Уште еден интересен податок е тоа дека Суперхикс ќе се појават на сцената во МКЦ после цели седум години. За концертот, новиот албум и се што случува кај Суперхикс.. на нашите прашања одговара Пеце.
Повеќе...
_________________________________________
xmkd Vertigo members from US kiting in the Big Aple
liberty kite
klik ovde za uste fotki... Photographers: Marko Georgiev & Carol Cho
_____________________________
xmkd Среќен празник!
Мало потсетување: На денешен ден пред 62 години на второто заседание на АВНОЈ во малото босанско градче Јајце беше формирана Југославија. Првото име на Југославија била Федеративна Народна Република Југославија - ФНРЈ, која подоцна во шеесетите ги добива наставките Социјалистичка Федеративна Република Југославија - СФРЈ.
Повеќе...
Pozdrav, Jimmy.
_________________________________________
xmkd LIFE RADIO ROCK PARTY

 

CLUB ESCAPE

Vtornik na polnok

Luda zurka so ekipata na Life Radio: Mra, Buki, Dj Sax koi vi pripremaat mnogu iznenaduvanja.

_____________________________________
xmkd plagijat Ајде да ја пораснеме сцената....
плакат
ифо
Во последно време се дешаваат се повеќе и повеќе прави DIY свирки во градов, и тоа е супер... па дај мајко му стара редно време е и ние да се издигнеме на некое ниво,, и да можеме да се пофалиме дека и кај нас се дешаваат барем по 2-3 свирки неделно... треба уште малку да поработиме на тоа, но како што сме тргнале на прав пат сме да ги постигнеме сите цели... Значи како што веќе знаете на 12.12.2005 во Вулкан ќе се дешава една одлична свирка... Повеќе...
_________________________________________
xmkd bs heel by stefan
bs heel
klik na animacijata za video klip.
_____________________________________
xmkd plagijat plagij.at ви ги претставува учесниците на Таксират 7: Mooger Fooger
Што е Mooger Fooger? Тоа е заштитен знак на серија од аналогни педали за електрични гитари Постојат 5 различни видови на педали кои се произведени, но една од нив е вистинско ремек дело и е произведена да процесира т.н. control voltages, а не аудио сигнали!! Интересното што 6-тиот модел the Analog Delay, е излезен во ограничен број од 1000 парчиња, кои станува нормално дел на колекционери? Можностите на moogerfoogers-ите, нивната флексибилност и непредвидвливост неможат да се постигнат со било која дигитална направа! Затоа наоѓаат примена кај музичари кои сакаат да бидат уникатни во својот звук!!
Повеќе...
_________________________________________
xmkd Е-маил: Во потрага по баба Олга

APEL ZA POMOSH DO SITE SHTO KE GO DOBIJAT OVOJ MAIL...
ISCHEZNATA E BABA OLGA , EVE VEKE VTOR DEN...I POSLE INTENZIVNO PREBARUVANJE NA GRADOT , SEUSHTE NEMAME NIKAKVI SOZNANIJA ZA TOA KADE BI MOZHELA DA BIDE...BIDEJKI FIZICHKI NE SME VO MOZHNOST DA GI PREGLEDAME SITE VLEZOVI (A PO NEKOJA LOGIKA MOZHEBI BASH TAMU NASHLA SKRIVALISHTE OD VREMETO), MOLBA DO SITE VAS DA GO PROVERITE BAREM VASHIOT VLEZ I DA GO PROSLEDITE OVOJ MAIL .

BLAGODARAM
Seizova Dr.Sanja

_____________________________________
xmkd Клипчиња
Еве неколку нови клипчиња од Виктор. Уствари не се баш нови, од пред некој месец се али нема везе нели:)
Клик на бројчињата за клиповите: 01, 02, 03, 04
_____________________________________
xmkd POGO - Flybar!
andy
Верт скатерот енди мекдоналдс уште од мал сакал да рипа наоколу. Почнал со разни пого играчки и банџи јажиња кои неможеле да го издржат анди како што он растел и ги кршел под нозе. Но сега веќе проблемот на едни е решен. Тука е FLYBAR 1200 - пого стикот кој ќе го однесе овој нов екстремен спорт во нови димензии. Па така сега се прави грајнд, флип, разни грабови, и тоа се со она горе на сликана шо му виси меѓу нозе. Епа клик на сликата за поопширно да ја простудирате оваа тематика преку видео клипчиња, слики и објаснувања. Флајбар-от кошта околу 250 долари.
___________________________
xmkd Видео клип - cocacola rival.
rival
___________________________
xmkd Life Radio Klub programa
Nedelna programa :
Ponedelnik: 21.11.2005 pocetok 21:30 h
Live on Life:
Beer Show 24/7
Vtornik : 22.11.2005
Filmska vecer -proekcija
Record Records Day
Lenny Kravitz – pocetok 21:00 h
Sreda: 23.11.2005
Retro Zurka so Mac pocetok 21:00 h
Sponzorirano od Stella Artois
Cetvrtok: 24.11.2005
Live on Life:
Ladies Night pocetok 21:00 h
Petok 25.11.05
Karaoke Dance night
So Buki & Dj Sax pocetok 21:30 h
Sabota 26.11.05
koncert
pocetok 21:30 h
Nedela 27.11.05
Long Play Night+ so Rubens Muratovski
pocetok 21:00 h
Podetalni informacii mozete da dobiete na telefonskiot broj: 309 20 20 ili na email: [email protected]
_________________________________________
xmkd plagijat Интервју: Koja од Disciplin A Kitschme
kichme
Човекот кој ја пишува историјата на r'n'r на просторите на поранешна Југославија одговараше на нашите прашања. Да не должам:
Повеќе...
_________________________________________
xmkd The NSS Crew video
Еве конечно бидна и ова видео... Го праевме кај Гого дома веќе неколку недели, и конечно го завршивме. Најголема заслуга за монтажата на ова видео има Гого, а Јоци за снимањето. Инаку видеово е снимано со тапа Sony апаратче, но сега имаме КАМЕРА така да очекувајте ни го следното видео на DVD :-) Па тоа е тоа... типците од NSS се тие горе на сликата уствари Роко, Жоро, Јоци, Дац и Гого. Ајде сеа одма клик на сликата за download на ова видео, тежи 55 mb и трае околу 14 мин. ENJOY!
_________________________________________
xmkd The snow is all around...
_________________________________________
xmkd НЕ заборавајте да ГЛАСАТЕ денес до 12 вечер!
гласање!Пред вас се петте бенда кои се во конкуренција да го пополнат празното место на овогодинешниот плакат за ЛУЗЕР ФЕСТОТ (за кој никогаш не дознавме дали на англиско се пишува со едно или две “о“)
http://www.lithiumrecords.com.mk

п.с. ја гласав за промашена инвестиција!
_________________________________________
xmkd Го знаете ли Renee Renee?
renee renee
Тој е музичар, поет, сликар и каубој. Тој е скијач од осумдесетите и тексашки нафташ. Рене е сите тие работи но највише од се он е тип што влегува во соба и моментално праи забавна и возбудлива атмосфера. Рене е канаѓанец кој израснал возејќи скејтборд, сноуборд, правење уметност и висејќи наоколу со другарите. Неговите слики се потрага по нешто, он дизајнира облека, он е ди џеј во Ванкувер, Тајланд и Л.А., а се појавува и во ТВ емисии. Тој е ол-араунд ренесансен младич, кој што и да прави, луѓето уживаат да бидат дел од тоа. Покрај тоа е и пејач во групата Black Lip, која ја тераат заедно со Danny Way, работат и на акустичен проект во стилот на Симон и Гарфангел. Рене е еден човек со повеќе личности. Невозможно е прецизно да се опише таков човек. Рене е урбана легенда. Него може да го сретнете на екстрим спортс ивенти и видеа, филмски премиери, уметнички изложби и холивудски забави. Едно е јасно, ако некогаш го сретнете овој човек, бидете спремни на најнеочекувното затоа што нема да имате можност да ја видите истата личност двапати, а стомакот ќе ве боли од смеење. Рене од неодамна има и своја вебстраница па повелете посетете ја и обавезно погледнете ги видео клиповите! :) Каков човек ејјјјј!
_________________________________________
xmkd plagijat Casual Elvis д интервју
Casual Elvis, нeobaveznite mladici од Загреб свират заедно уште од средношколските денови, но под името Casual Elvis функционираат од 2003 година. Свират музика инспирирана од американскиот независен рок од почетокот на 90те години и фолкот. Имаат свирено со Archie Bronson Outfit кои издаваат за Domino Records и со side проектот на Dana Bejar од канадската The New Pornographers и Spencer King, клавијатуристот на генијалните Wolf Parade. plagij.at контактираше со Vatroslav Milos и Vladimir Basic од Casual Elvis, па еве што ни одговорија на нашите прашања. Повеќе...
_________________________________________
XMKD.com Google Fight!
internet fighterСноубордингот го скрши скејтбордингот на гугл фајт, една од поновите заебанции на гугл каде можете да ја проверите популарноста на било кој збор во однос на било кој друг збор. Интересен тоол!
skateboarding v.s. snowboarding
____________________
xmkd Hawk helps Costello
Кога разбра за смртта на Еric Costello и за синот кој го оставил позади себе, скејт легендата Tony Hawk се реши да се вмеша. После неколку кратки телефонски разговори, муабетот почна да се шири насекаде. Во недела 20ти ноември, Tony Hawk и уше некои професионални скејтери како Corey Duffel, Ron Whaley и Wade Speyer ќе одржат демо со почеток у 1:00 pm во Tim Brauch Memorial скејтпаркот во Scotts Valley, CA. Парите од ова демо ќе идат кај синот на Ерик и + ќе има некои награди.

erricInstructor Eric Costello demos some moves for his students at the Scotts Valley Skate Park. Photo: Shmuel Thaler, Santa Cruz Sentinel

КЛИК ТУКА ДА ПРОЧИТАТЕ НЕШТО ПОВЕЌЕ ЗА СМРТТА НА ERIC COSTELLO
_____________________________________
xmkd History of skateboarding
Скејтбордингот првпат се појави во раните 50ти години од минатиот век, кога на сурферите од Калифорнија им текна да пробаат да сурфаат на улиците... ПОВЕЌЕ

Прочитајте го текстот убаво за да дознаете нешо поише за историјата на скејтбордингот! Не за друго...:)

_____________________________________
xmkd DAVE MIRRA freestyle BMX!
ват да фак?!
Не сте ја играле Dave Mirra freestyle BMX? Епа погледнете го клипов и ќе ви се приигра. Кликер на сликата за данлод!
_________________________________________
Сите на избори!!!
Пред неколку денови Литиумци објавија седум групи кои ќе бидат дел од годинашниов Лузер фест! И тогаш најавија дека осмата група ќе биде објавена во понеделник. Ама думаа, думаа.. и никако не можеа да одлучат кој да биде последниот учесник на Лузер фест.
Затоа на својот сајт го поставија следното известување:

Драги читатели,
Звучи бесмислено, но стварно е тешко да го одредиме осмиот учесник на Loser Фестот.
Затоа ве покануваме во сабота на 19.11.2005 да го посетите нашиот web сајт, да слушнете 5 кандидати (кои влегоа во најтесен избор) и го изберете сами последниот лузерманец со кликање на вашето глувче. Гласањето ќе трае 24 часа и нормално дека ќе биде јавно. Ние избравме седум, ВИЕ ќе БИРАТЕ еден.

ИЗБОРИ!!!
19.11.2005 – 00:00

Измијте се, исчешлајте се, облечете го новото одело.. и СИТЕ на избори!
_________________________________________
xmkd Места за возење во Тетово!
Erzana
Еве и три места за возење во Тетово брендирани како Ерзана, Ајдучко и Пошта. Клик на сликата за фотки.
_________________________________________
xmkd World Profiles >>> Adrian Lopez
Клик на сликата за повеќе...
_____________________________________
xmkd ТЕТОВО Sk8 Crew на Xmkd.com
Laci
И тетовските скетери добија свое место под сонц... овај на xmkd. Во инлајн секторот ќе можете да видите фотки и клипчиња од Јован, Лаци, Влатко, Алек, Бојан, Иван, итн... А наскоро и места за возење во Тетово. Епа бујрум клик на сликата.
_________________________________________
xmkd GALLERY - "Skopska" mountain, Skopje 12.11.2005
Skopska mountain!
12th of November! Kasna esen, sezonata za cross country letanje e odamana zvarshena I edistveno shto ni preostanuva e da se nadevame deka vremevo ke izdzi ushte malku za da napravime po ushte nekoj let I ushte malku da povezbame na slaba termika. Da ovoj den e eden od tie denovi. Se budish, istrcuvash do prozorecot, sednuvash pred kompjuter razocaran shto nadvor nishto ne se gleda od magla I se nadevash deka barem vremenskata prognoza na internet ke veti neshto poveke. I tamu nishto, slab veter od pravec koj ne odgovara za nieden okolen teren. Dobro, prodolzuvash da se spremash za na planina so ubeduvanje deka I parawaiting na start e podobro od bilo koja aktivnost vo gradov obvitkan vo magla. Nekolku telefoni I odlukata e donesena "Ideme na Skopska Crna Gora!". Eve nekolku slikicki od denot shto ne vetuvashe mnogu :)
_____________________________
xmkd Еве го и ХТЦ1 за даунлоуд!
click to download
Kој не успеал да го набави или рипува двд-то после година дена, алал му вера! Ако има некој таков, веројатно и не го интересира многу па може и да ја прескокне оваа новост. Ова е за новите посетители на сајтов кои допрва влегуваат во авантурите и доживувањата на дружината X. Клик на сликата за даунолуд, а за понатака ќе го има во видео галеријата. Поздрав!
_________________________________________
xmkd Tiesto
tiesto
_________________________________________
xmkd Вести од Fallen Footwear
The Reason The Movie The Scene Tony Cervantes е новиот аматер во тимот на Fallen Footwear.

Terell Robinson е сега во крвотокот на Fallen.
Jamie Thomas има цел дел во "Reason to Believe", независно видео од Joel Dembowski & Faith Skate Supply кое треба да се појави во светските скејтшопови во Декември 2005.
_____________________________________
xmkd УЛТРА екслузивно и бомбастично! - С.К.И.Р.О.Л.2 download на xmkd.com
The Reason The Movie The Scene
Од денеска на XMKD имате можност да си го симнете С.К.И.Р.О.Л.2 филмот. Како што знаете составен е од три дела и тоа: The Reason (7.75mb), The Movie (66.75mb) и The Scene (27.79mb). Видео клиповите се со стандарден wmv квалитет со битрејт 256кбпс и резолуција 320х240. Епа навалете народе!
__________________________
xmkd GALLERY - Olu Deniz Turkey October 2005
Turkey
_____________________________
xmkd BS Tailslide by Jamie Thomas!
Клик на сликата за уште поголема:)
Ајт поздравинела!
_____________________________________
xmkd Lost Greco part
Ова е обработка на делот на Jim Greco од Baker 3 видеото, верзијата што тој сакаше да биде место неговиот сегашен дел во видеото... но беше завршена малце покасно од шо требаше...епа тоа е:) клик на сликата да го видите "the lost greco part"
Ајт поздравинела!
_____________________________________
xmkd Ride BMX or DIE trying!
Malo potsetuvanje zosto ovie sportovi se vikaat ekstremni niz nekolku bmx fotki sto dame gi iskopa za vas... klik na slikata za poveke... pazete sto praite luge, kaciga ne e na odmet!
________________________________
xmkd Damn Am Contest 2005

Викендот кога беше Halloween, во отворениот скејтпарк на Volcom во Costa Mesa, аматерите направија растур, некои возеа дури и со костуми:) Ова беше контест на кој возеа само аматери, и паднаа многу гадни трикови како 360 flip over the pyramid to boardslide!! Ајде сеа одма клик на линкот доле да ѕирнете фотки и да ги видите резултатите:)

Клик тука за фотки и резултати!

 

________________________________

Што ли бидна со XMKD? - www.aber.net.mk

Интервју со Едо Мајка? Па добро, ок, секогаш има Едо што дa каже, ама па тоа да е на страната на XMDK? Чек, подоле, видео клип,дрн-дрн, музички, јесте , да! Па една две вести кои едино имаат врска со основната тема на  сајтот( читај екстремни спортови) и после тоа најави за концерти, музика и незнам што уште не. Марко Шарко и Дарко, ОДМА да се врати XMKD на топикот! ;))) Или одма да кажете кој ви ја направи оваа девијација;)
П.С. Сем најавата, кај ви интервјуто со Едо?:)

_________________________________________
xmkd ЕКСКЛУЗИВНО: Интервју со Edo Maajka
EDO Care!
Staaa se tooo? Sta? Sta? Sta? Sta se to ljudi? Sta se to dogada? Doogadaaa? ЕКСКЛУЗИВНО и за првпат во Македонија - интервју со најголемиот фраер на музичката сцена на поранешна Југославија, Edo Maajka!!! Повеќе...
_________________________________________
xmkd Видео клип - Дени те Чува - Збророви!
___________________________
xmkd Една недела Rock & Roll во Скопје низ звук, слика и зборови!!!
Бог да го прости дедо ми, но одозгора или одоздола гарант ме гледа и како што ме сакаше полно, си рекол гарант, еве внучко недела дена уживај во твојот роден град, врати се во деновите кога МКЦ беше полно, оди до местото каде што стоеше на твојот прв концерт и уживај!!! Тоа и се случи! 6 месечен помен на мојот дедо! Откажување на сите мои планирани патувања по белиот свет, авионска карта за Скопје и доаѓам! Во меѓувреме нормално дознав за сите спектакуларности, кои ете дедо ми индиректно ми ги овозможи!!! Повеќе...
_________________________________________
xmkd Фото галерија од собирот за возење што се одржа во Сабота!
just click and have fun!
_________________________________________
Piece of art - who are we kidding by aLIENKa
they are just two angels edited in photoshop
_________________________
xmkd Новиот сајт на пг Вертиго! - http://www.vertigo.org.mk/
pg Vertigo
Од неодамна е пуштен во погон новиот сајт на параглајдерскиот клуб ВЕРТИГО. Клубот е основан 2002 година од страна на пилоти кои делат заедничка страст за летање формирајќи отворен клуб за сите, кој постјоно се шири и прераснува во меѓународна мрежа на членови кои секогаш се навраќаат кон „магијата на Вертиго“ која ја осетиле членувајќи во овој клуб. Слободно може да се каже дека дизајнот на сајтот е одличен, а и содржи се што е потребно за еден ваков клуб. Па така, на сајтот ќе можете да дознаете се што е ново во врска со овој клуб како и параглајдингот во мк и во светот. Ќе прочитате за активностите на клубот, за опремата за летање, за параглајдинг школата и слично. Еве на пример во Септември 2005 се започнати новите параглајдинг курсеви и како што викаат, никогаш не е касно да се започне, а заинтересираните може да ги контактираат одговорните лица во клубот овде. Има и галерија со фотки, а и фимчиња. Сајтот е на англиски јазик.
Ова преставување на пг клубот Вертиго е првото од серијата презентации на македонските параглајдинг клубови кои планираме да ги изнесеме пред вас наскоро, а се со цел заинтересираните да можат брзо и лесно да изберат како да започнат со овој спорт. Сите заинтересирани клубови се добредојдени да не контактираат за што побрзо остварување на гореспоменатата цел. Воедно и го активираме делот „КЛУБОВИ“ од параглајдинг порталот на XMKD.com!
Поздраф!
_____________________________
xmkd Сешн у сабота!
_________________________________________
Само за Таксиратлии!
Поради седумгодишни болни игри околу фестивалот Таксират 7, можеме само со радост да ви соопштиме дека тој дефинитивно ќе се случи од 10 до 17 декември, наместо предвидениот термин од 3 до 12 декември. Сега сме пред огромни нови проблеми, ако се знае дека цела година договаравме учесници за терминот од 3 до 12 декември, но како и секогаш веруваме дека ќе победи омилената изрека на Трендо "не јебе леп, него упоран". Дел од досега потврдените учесници, ни пропаѓаат поради промената на датумот.
До нашиот dead line - 11.11. или точно месец дена пред фестивалот ќе можете на истите овие страници да го најдете и прочитате и комплетниот распоред на фестивалот, како и учесниците на Loser Фестот.
Што се однесува до Loser-от, резултатите се задоволителни за нас со досега пристигнати околу 30 цедеа. Но, жалосни пошто точно 40% од досегашните материјали се снимки на изведувачи од Балканот. Поради одложување на фестивалот, дадена е уште една недела шанса за сите успиени млади уметници.
Традиционално: Наградата е снимање на албум, а победникот го бира публиката.

Lithium Records crew

_________________________
xmkd plagijatАрхангел на Скопски саем, 29.10.2005
Поминувам од раскрсницата кај стара рампа, на ќошот едно големо пано со рекламата за Архангел концертот. Од спротива поминуваат двајца другари, меѓу 17 и 19 години, грицкаат семки, во моментот на исплукувањето едниот му се обраќа на другиот:
"Абе, што е ова Архангел?"
Повеќе... / Видео клип: $1.000.000
___________________________
xmkd plagijat Главна вечер на PEACE UNLIMITED FESTIVAL (МКЦ, 28.10.2005)
Уште една одлична рокенрол забава во организација на Civil. Во петокот во рамките на главната вечер на фестивалот Peace Unlimited на бината на Младинскиот културен центар се појавија два скопски и два битолски бендови. Паркети, Д.Н.О., Two Sides и Фолтин. Повеќе...
Тхт: Филип / Фото: Сања и Џими
___________________________
xmkd 5-0 by Igor!

________________________________

xmkd plagijat Рок ми бејби!!!!
Под мо­то­то: Го­лем рок спе­ктакл – Live in Life, след­на­та са­бо­та (на 5. но­ем­ври), во клу­бот на Life ра­дио (со по­че­ток во 21 ча­сот), сто про­цен­ти во жи­во ќе на­ста­пи скоп­ска­та су­пер-кул­тур­на ме­га-хит гру­па Кул­тур­но Умет­нич­ки Ра­бот­ни­ци, на­га­ле­но на­ре­че­на КУР. Си­те за­ин­те­ре­си­ра­ни да го ви­дат овој из­во­нре­ден со­став во сво­ја­та нај­но­ва по­ста­ва ќе тре­ба да под­го­тват сим­бо­лич­ни 100 де­на­ри, кол­ку што чи­ни влез­ни­ца за кон­цер­тот. Па­тем, по спе­кта­ку­лар­ни­от на­стап на за­је­чар­ска­та Ги­та­ри­ја­да ова ле­то, овој кон­церт всуш­ност ќе би­де ог­не­на кр­ште­вка на но­ва­та по­ста­ва на Кул­тур­но... Повеќе...
Поздрав,
Shroomie
___________________________
xmkd Архангелееее!!!
Еве го и последното соопштение од Lithium Records пред спектакуларниот концерт на Архангел:
Се е подготвено за почетокот на големото славеничко шоу на АРХАНГЕЛ. Дури 38 песни се подготвени да бидат изведени на овој концерт. Или попрецизно кажано, само трите инструментали кои се наоѓаат на четирите изданија на АРХАНГЕЛ, нема да бидат изведувани вечерва. Изразено во минути или народски кажано, повеќе од три часа ќе трае овој своевиден спектакл на АРХАНГЕЛ. Секој ќе има можност да ја слушне својата песна фаворит.
За самиот концерт се подготвени и неколку други изненадувања кои ќе бидат видени на лице место. За крај, само останува да напоменеме, бидете спремни и дојдете на време.
Започнуваме по протокол. Влез од 20 часот, почеток на концертот во 21 часот.
________________________________
xmkd ПОТСЕТУВАЊЕ!
Мало потсетување до сите, дека денес во 18:00 часот во Детскиот театарски центар ќе има уште една проекција на СКИРОЛ 2 видеото, и трибина за екстремните спортови! Значи неколку дечки ќе зборуваат за спортот со кој тие се занимаваат, пред водител, публика... Сеуште не се знае што ќе тера прво, дали трибината или видеото, али сигурно е тоа дека ќе почнеме точно во 18:00 часот и ќе завршиме во 19:30. И од тука право на свирка у MKC. Епа бидете таму!:) Се глеаме..

________________________________

xmkd plagijat Ден трети, на фестивалот Неограничен Мир.

Уффф... прв пат од кога тргнавме со сајтчево да не можам да склопам текст. Едноставно не можам да најдам зборови со кои ќе го опишам тоа што се дешаваше вечерва во Детскиот театарски центар. Тоа можеше само да се доживее. Ама ај некако да почнам.Повеќе...
Поздрав,
Џими  
..
___________________________

муабети box
Chat Forum
email box

usernamepassword
превод box