XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиНовостиЗа Xmkd.comEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
 

 

  

денеска е:
-
СЕ НАОЃАТЕ ВО АРХИВАТА НА XMKD
XMKD.com Pannonian Challenge 6

challenge

pannonian
у склоп на контестот има и изложба од Јака Бабник и некои други X sports фотографи
exhibition
Од 18 до 21 Август во Осјек веќе по којзнае кој пат ( ова 6 бројката е само официјално) традиционално се одржува SKATE-BMX-INLINE-MOUNTAIN BIKE контест, кој од година во година зафаќа се поголем замав односно се повеќе интернационални скејтери и бајкери доаѓаат да си напраат муабет, наградите растат (прва награда годинава е 700 евра), и така накратко кажано PANNONIAN CHALLENGE станува најзначајниот X настан на просторот на такозвана бивша Југославија а и пошироко, уште по бивша коа била:)
Е сеа, Мики Крстески, со својот BMX, после турнејата низ Македонија (која ќе започне за недела дена отприлика) иде у Осјек да види што се дешава таму. Од скатерите кај нас сеа за сеа неаме информации дали ќе иде некој. Ја би рекол ич да не му ја мислите, сите у Осјек!
http://www.pannonian.org
______________________________
XMKD.com Svirka - 02.08.2005 - vo Veles na amfiteatarot vo Mladinskiot park

svirkava i regeto nema da se odrzat na velesko ezero poradi toa sto nema kabel za vlecenje struja kopijacite od distribucija vo Veles go prodale kabelot da im ibam toa opafite i taka da rege zurkata otpaga no svirkata ke se odrzi vo Veles na amfiteatarot vo Mladinskiot park ve pokanuvam mozete da dojdete i da se svirkame :) VLEZOT E BESPLATEN!
______________________________________
XMKD.com Galeriya - Madzari Sk8 Crew!

juhuuu!!!

Site fotki se by Pedzo... Kl ik o v de!
______________________________________
XMKD.com Szilard Janko
LOL i finally learned to grind!!!!! Клик на сликата за видео клип.
PozXdraF!
_______________________________
XMKD.com DVS - SKATE MORE Premiere - London 

klik za po use nekoja fotka...

Поздрав, Блажо!
_________________________
XMKD.com Ova e za onie u Amerika!

PLAN B хараат по америка со пуна пара! Кој е таму треба да е лууууд да не отиде да ги види... :-)
ПозXдрав
_____________________
XMKD.com Аце од Кочани
ace
Ја го Аце од Кочани...
PozXdraF!
_________________________
XMKD.com CLIMB portal e u priprema!
zdravo decki-prvo edno bravo sto i kaj nas na nekoj mu teknalo da napravi vakov sajt(a ja samo sto doznav za nego-nesakajki go najdov) kako i da e da ne mrcam nego da vi se pretstavam-ja sum Bojan imam 20 i sum clen na MAA-Makedonska Alpinisticka Asocijacija i bi mi bilo merak vo sto poskoro vreme megu prozorcinjata za snowboard,skate idr da se najde edna za alpinizam posto stvarno imame so da vi ponudime od fotografii od nasi iskacuvanja(karpi,mrazevi,visoki vrvovi itn) epa evevi i 2 sliki od mene(iskacuvanje vo bg).
pozdrav Bojan
_______________________________________
XMKD.com Bulgarian Inline Street Team in Macedonia
Here They Come Again!
Еј, yo yo, бугарите склопиле филмче од контестот еве го овде за даунлоуд. ДВД-то од контестот во продукција на XMKD ќе излезе негде при крај на август или почеток на септември или октомври... ваљда.:) А до тогаш гледајте го бугарското. Ви треба Xvid codec и малце побрз интернет пошо тежи 200мега!
PozXdraF!
______________________________
Мачка у ранец!
Уште едно клипче од дружината... Што ли ќе донесат сега од Охрид! Клик овде за даулоуд!
Pozdraf, aLIENKa!
__________________
XMKD.com Поздрав за XМКД!
Бићу вам захвалан ако ми пошаљете Златкову е-mail адресу, пошто незнам из ког је клуба.Био је у Сићеву сада за време Светског купа. Сајт вам је супер,10 пута бољи од yupg.com. Само тако наставите... А умало да заборавим да се представим, ја сам Дејан из Параглајдинг клуба "Јастребац" Алексинац иначе "lunch boy" у Сићеву.
gagas71$yahoo.com

_______________________
XMKD.com ХИР ДЕЈ КАМ АГЕН!
И сеа што е финтата. Значи што се деси уствари. Се собравме пак на кеј и откога Диви се раздра дека сите треба да идат позади Коле, сите отидоа позади Коле. Таму се изведе првиот дел од натпреварот на кој еден куп луѓе се собраа и гледаа како другарите им рипаат на една шипка која пак беше таму специјално поставена за рипање. Е сеа некои рипаа подобро некои полошо, сепак и едните и другите, откога се изнарипаа на таа шипка, веројатно им здосади, па отидоа пак на кеј, а и целата група луѓе заедно со нив. И сеа тука контестот веќе беше друга приказна иако во главно пак се состоеше од рипање. Но имаше една битна разлика! Сеа се рипаше на такозвано вештачко ѕитче или бокс кој беше поставен косо, по скалите надоле. Освен тоа се рипаше и од скалите, онака чисто во воздух при што Виктор направи салто и некои почнаа да викаат „фронт флип, јеее!“ или така нешто. И значи тука пак сите се изнарипаа и тоа квалитетно и пошто вече стана касно Диви пак се развика дека контестот ќе продолжи утре со финалното возење на кинеска. И сите си отидоа дома а кејот остана слободен за користење на другите луѓе кои со нетрпение чекаа и они да почнат да рипаат навака натака...
И дојде утрее. Утре во 5 саат пак сите се собраа на кеј. Понатака се течеше како што се развика Диви се до моментот кога се деси нешто неочекувано. Пак се развика! И повторно сите го послушаа и отидоа накај ѕидот кај мнт (овој пат вистински, од глава до пети од бетон). Тука рипањето ја достигна својата највисока точка односно кулминација по што наеднаш се спласна, диви престана да вика и почна да дели некои работи на оние што највише рипаа, а толпата околу него ко по навика плескаше и викаше и се така радосно се заврши.
Е да, тие што рипаа имаа тркалца на нозете а имаше и едни што цело време нешо ги сликаа и ги снимаа ко кузнај шо да прават овие... мада по фаците што ги правеа изгледаш
е дека праат нешто многу важно.
Спонзори на контестот беја:
„Јунити“ се погрижи за најголемиот, односно највредниот дел од наградите и на победниците им обезбеди патики, панталони, маици и слични работи од својата палета и со тоа го заслужи местото на главен спонзор на натпреварот, „Маестро Митров„ се погрижи за жедните усти за време на контестот, „Иксмкд“ фрли по некоја маичка и двд од предходниот контест и среди работа и овој вториов да биде убаво исликан и снимен за да после излезе уште едно двд и сите весело да го гледаат, и најпосле, но не и најмалце, „Ацид Вер“ дае пар панталони или бермуди за некој од наградените...
А контестот го организираше:


овојпат на чело со Диви, Хакер, Пеџо и компанија кои може да ги истакнеме како најзаслужни за одржувањето на овој натпревар!

Победници беа:
1. Милен (Пловдив, Бугарија)
2. Горан (Бушав, Скопје, Македонија)
3. Тодор (Џош, Софија, Бугарија)
Херои на денот: Роко (Скопје) и Тошко (Бугарија)

то е то...

Ја ги фотките од контестот: клик овде!
______________________
XMKD.com Pozdrav iz Dimitrovgrada
Ja sam Mikan Andreev iz Dimitrovgrada, sekretar sam planinarskog drustva "Caribrod". Krajem avgusta planiramo da organizujemo MTB trku (planinski biciklizma). Pokusao sam da nadjem mail nekog kluba iz Makedonije, kako bi kontaktirao, da li je, mozda, neko zainteresovan da nam se pridruzi... zasto da ne? Mozda mi mozete pomoci. O nasem drustvo mozete pogledati na sajtu www.pdcaribrod.8m.com, a o Dimitrovgradu na www.dimitrovgrad.org.yu.
Nadam se da mi mozete pomoci i dati mi neki kontakt...

Pozdrav
Mikan Andreev [[email protected]]
Dimitrovgrad
________________________
XMKD.com Nov broj na spisanieto SPIRIT
Izleze noviot broj na spisanieto SPIRIT. Sodrzinata e glavno za muzickite zanrovi metal,hard-core & punk. Ova e dvobroj so sodrzina od 80 stranici so intervjua, biografii i eden kup recenzii na domasni i stranski muzicki izdanija. So sekoe kupeno spisanie sleduva i cd koe gi sodrzi bendovite od ovoj broj na SPIRIT. Ovoj dvobroj so poklon cd moze da go nabavite vo prodavnicite Jugoton,Rekord rekords, Svet po cena od 100 denari!
________________________

 

муабети box
Chat Forum
EMAIL box

usernamepassword
WEATHER Box