XMKD ShopВИДЕО ГАЛЕРИЈАЕ-маилГлупостиНаградна ИграЗа Xmkd.comEnglish Version
 
acid wear
Velofest
alpinizam.org
plagij.at
paragliding club Vertigo
blog za skiroli
Skopje WiFi
SkopjeClubbing
Нека Xmkd.com биде моја почетна страна! Нека Xmkd.com биде една од моите омилени вебстрани!
       

 

   Испрати Новост
денеска е:
- СЕГА СТЕ ВО АРХИВАТА ЗА ФЕВРУАРИ2 2006
xmkd Кој ве е*а сите, ја сакам вакa да изглеа скејтпаркот!
„Незнам што да речам, кој го проектирал алал нека му е, по булшит неможеше... еве еден пример горе за добар скејтпарк.“ - прати маил еден скејтер откако ги виде сликите од „то бе“ скејтпаркот кој почна да се гради во Карпош. Од овие коментари можеме да забежиме дека има и скејтери кои не се сосема задоволни од тоа што се нуди, а уште повеќе од тоа што при проектирањето не се консултирани неколку различни мислења на оние кои најповеќе ги засега скејтпаркот. Како и да е, денес добивме информација дека двајца наши истакнати скејтери деновиве лично ќе се сретнат со одгворните лица и ќе изнесат конкретни сугестии што да се смени, додаде, извади и сл. Што е до мене, само нека го направат и нека биде цел односно довршен до крај.
Поздрав!
____________________________
xmkd Диви!
_________________________________________
xmkd Свирка у лајф
Поздрав!
_________________________________
xmkd Како ќе изгледа скејтпаркот...
Еве ви некои слики на скејтпаркот гледан од различни агли... Сликиве се земени од главниот раководител на овој проект Роберт Јанковски и да се надеваме дека стварно вака ќе го изградат иако треба да се напраат мали исправки... нема везе еве ги сликите доле:)
СЛИКА 1
СЛИКА 2
СЛИКА 3
СЛИКА 4
СЛИКА 5
Поздрав!
_________________________________
xmkd Кидс факинг скејтбординг!
Леле леле клипов е лудница... децава растураат еј! Погледнете само како возат... кликнете на сликата за download. Клипов стварно вреди да се види! Ќе ви треба quicktime.
Поздрав!
_________________________________
xmkd Клипче
Pobednickiot trik za Bitter Cold Showdown 2006, disaster 360 sweatstance!! Клик на сликата за download.
Земено од www.rollernews.com
_________________________________________
xmkd bike kings
________________________________________
xmkd Лектира - крек генерација
РОМЕО И ЈУЛИЈА

Ромео и Јулија се жабари од Верона кои се смувале. Ама старците им биле скроз заебани и уопште не се поднесуеле пошто биле у ист бизнис ама у различни фирми. На овие им било посер да не ги фатат и да им го скинат џепарацот па се глеале тајно. И така на 50 страни они као нешто се кријат и серат како се сакаат али никако да се поебат. И на крај, улетуваат у лош трип и се рокнуваат.

ЗЛОСТОРСТВО И КАЗНА

Некојси студент бил стално сјебан пошто морал да плаќа за стан пошто пред тоа ваљда го попушил за у Студентски. У една прилика коа бил скроз даун, улетал кај некоја баба пуна ко брод и ја оверил. После упаднал у фрка со сам себе, као се плашел дека пандурите ќе го провалат. У ствари, он не бил некоја фаца туку обична пичка па на крај сам се пријавил у мурија.

ИЛИЈАДА

Илијада трае до бесвес. Главниот манга на едно друштво ја смувал рибата на главниот манга на другото друштво. Онда овој првиов за да не испадне шупак ги собрал ортаците ама после го попушиле пошто другиве имале муда ко бикови. Онда еден тип смислил фора како да ги заебат другиве. Као, ги боли курац за рибава, битно бизнисот да иде. И онда на овие другиве им оставиле шлепер цигари у кој сокриле дел од бандата. Овие првиве мислеле дека ги сјебале првиве и почнале да слават. Коа се изначукале, овие излегле од шлеперот и им ја ебале мајката. Ко у Мортал комбат.

ВОЈНА И МИР
Французиве тргнале у Русија и стигнале до Москва. Онда дошла зима и Французиве се смрзнале ко пички и го попиле од другиве ко мајмуни. Има тука и некои журки, риби и цело време нешто серат. Тешко срање.

ПРОЦЕС
Типов ко фаќаат цајкани за крив кур и у цела книга го дркаат се дур не го сјебат до коска.
Џими
________________________________
xmkd plagijat SKA Point + Лоши Деца во Вулкан, 12.03.2006
- Ска и пого лудило! Уште една свирка од која ќе се вратите со мокри маици!
Свират: Домашните oi/punk херои Лоши Деца заедно со деветчлениот полски reggae/ska состав SkaPoint....
Mесто: Вулкан
Датум: 12 Март (недела)
Влез: 100 денари
mp3:
Ska Point - Let's Go.mp3
Ska Point - Stop(Live In Lowicz 2004).mp3

Повеќе...
__________________________________________
xmkd Уште една фотка од старите залихи...
Поздрав!
_________________________________
xmkd News

Videos|
Fully Flared
Trailer

The first video from Lakai. Coming soon.
Neighbors Trailer
New European vid dropping in April
Streets Melbourne Trailer.
Produced by Satva Leung.

News|
• Farewell Party for Harold, Wed Woe Update

• Ben Gilley On Zero
• The Birdhouse Video
• Spring Break Yo'self, Vans Signing, & other news
• Brent Atchley Video Download
Enjoi!
_______________________________________
xmkd Fishgrind
_________________________________________
xmkd Eve go i plakatot...
_________________________________________
xmkd Торино 2006
Редно беше и ние да пишеме нешто за олимпијадава... Епа еве овде линк до резултатите. А еве овде и фотки. А овој овде горе што се дере е Shawn White кој ко од шала зема прво место без да се замара многу... Епа многу пишавме, доста е :) http://www.torino2006.org
_____________________________
xmkd Skateboard.co.yu - Нов српски скејт портал!
Од пред десетина дена на српскиот интернет се појави новиот скејтборд портал кој засега е прилично оскуден во информации но се надеваме дека ќе се среди тоа у брзо време. Како интересна вест го издвојуваме доаѓањето на Quiksilver скејт тимот во Белград во март. Исто така има фотки од места за возење во Белград како например Хајат - што е гром, и скејтпаркот во АДА што е прилично тапа, односно нешто ко што беше нашиот порано...Има и видео клипчиња. У секој случај добро е да се види нова иницијатива за развој на скејтот во Србија со оглед на тоа што доста заостанува, заедно со нас, во однос на скејт сцената во Хрватска или Словенија. WWW: www.skateboard.co.yu
Jou!
___________________________________
xmkd Dwindle Video Clips
Еден тон клипој од филмовите на dwindle. Епа кликајте, има што да се види:
Almost - http://files.dwindle.com/Almostresin.mov
Blind - http://files.dwindle.com/BlindAm-Jam.mov
Darkstar - http://files.dwindle.com/DRKArmor.mov
Lighting Cores - http://files.dwindle.com/DRKLightning.mov
World Industries - http://files.dwindle.com/WorldKCandGB.mov
5x Enjoi:
http://files.dwindle.com/enjoibagofsuck.mov
http://files.dwindle.com/enjoipeanuts.mov
http://files.dwindle.com/enjoitechno.mov
http://files.dwindle.com/enjoiapple.mov
http://files.dwindle.com/enjoiPuzzle.mov
Enjoi!
_______________________________
xmkd Ноќен Хајк по 4-ти пат до врв на Водно ...лудо, екстремно и забавно.....

Малку со доцнење информацијава ама имаше проблем да се најдат фотки од настанов...инаку беше екстра 120 извидници  се качија по повод светскиот ден на извидниците ...имаше падови, лизгање, смеење и да екстремно качување на кола до врвот и успеавме со тешки маки до самиот врв да качиме една Тојота – џип со малку гурање малку на рака носење ама успеавме да ја однесеме до горе, а внатре 3 девојки –тимот кој го снимаше целиов овој настан, џандарите се чудеаа како тоа ние успеавне а ти не..ама упорност... Повеќе...
Поздрав од екстремните хајкерите во градов.....
________________________________
xmkd plagijat Noviot Pochetok, Taratur, Fun House
Slucajno iskoci svirkava, nema bash reklama niz grad.
Znachi:
Noviot Pochetok, Taratur, Fun House.
Vulkan 26.02.06 (nedela). pochetok: 20:30
cena: 100 marki

plakat ke ima tek u petok izgleda...
__________________________________________

xmkd plagijat Паркети, live and naked!
- Попај морнарот
- Шампон за вошки

- Супермен
- На месечина те заборавив
- повеќе...
__________________________________________
xmkd Еве го пак Перо!
фото бај Филип Матески
Го прогласуваме за мк скејтер со најголема медиумска изложеност во 2005 и му доделуваме гратис скејт даска, маички и налепници. Заслужено нема што! Браво за Перо! Перо, се слушаме деновиве за наградиве да ги земеш. Поздрав!
_____________________________________________
xmkd Најдолгиот лет во историјата на летањето....

Стив Фосет познат авантурист, пилот, извидник и што уште не ,  а богами и парајлија го изведе најдолгиот лет во историјата на летањето. Тој  изведе лет од 42.470 километри без застанување и долевање гориво и  го соборил стариот рекорд од 1986 година. Инаку типов кој јас го имам лично запознаено, бидејќи е член на Светкскиот комитет на Извидници е навистина тежок авантуриста и во текот на секоја година  се обидува да изведе по некој ваков потег...повеќе информации може да најдете на следниве два сајта и тоа....тука и тука....
…и така типов си лета......

Поздрав, Никша!
________________________________
xmkd plagijat SMUT koncert
На 25 Февруари-Сабота во Младинскиот Културен Центар-М.К.Ц. во 21:00 македонскиот hard-core состав SMUT ќе одржи концерт по повод 10 годишнината од нивното постоење. Атмосферата пред настапот на SMUT ќе ја вжештат нивните гости Hardfaced -Охрид и Victim Yield - Куманово. По многубројните настапи на SMUT надвор од нашата држава момците се одлучија да го прослават својот роденден на еден поинаков начин со тоа што ќе поканат гости кои ќе земат учество во изведувањето на некои песни од репертоарот на SMUT.
Еден од почесните гости ќе биде и Ago-Temnata Strana со кого SMUT ја направија hard-core рап верзијата на добро познатата “Во името на народот”. На дел од песните ќе настапи новиот член Златко, па публиката ќе има можност да чуе и дел од песните за новиот албум. Покрај hard-core шоуто на SMUT и пријателите може само да ви ветиме една добра hard-core забава по која се препознатливи концертите на SMUT! На нивните настапи публиката и бендот функционираат како едно!
_____________________________
xmkd Еве го и видеоклипот!
klip
_____________________________________________
xmkd plagijat Паркетс лајв рокенролл!

"...не ми го враќај мојот прамен од коса што ми рече дека ти се допаѓа, но чувај го стално чувај го стално, тој ти припаѓа..."
Нешто вакво искрено можевте да слушнете и доживеете доколку бевте во саботата во холот на МКЦ, а доколку не бевте, останете со нас до крајот за да пробате да го доживеете испуштеното.
Повеќе...

_____________________________
xmkd plagijat MOOGER FOOGER во LIFE RADIO CLUB

Сецко, Вили, Дојчин, Огнен, Мио тоа е составот на MOOGER FOOGER (МУГЕР ФУГЕР) кои настапија со целовечерна свирка вчера (сабота) 18 – 02 – 2006 година во LIFE RADIO CLUBот. Одличен настап, па како и да не биде кога се предводени под диригенската палка на Сецко кој веќе е Х години на македонската рок сцена.
Повеќе...

_____________________________
xmkd Клипче
Клипче од гужвата на патот кон солунска глава и неколку скокови на кеј... клик за даунлоад!
_____________________________
Ready?
xmkd plagijat Клипови од петокот во МКЦ
Овде за Флукс, а овде за ВЕП! А текст овде.
Pozdrav!
__________________________________________
xmkd Фото сесија со Перо и Иле - Сабота, 18.02.2006
patikata na pero
Набрзо и видео клип! Сеа клик на сликата...
_____________________________________________
xmkd 4 години LIFE RADIO 89.1 mHz
На 14 – 02 – 2006 година по православниот калентар св. Трифун, а католичкиот св. Валентајн во LIFE RADIO CLUBот се прослави 4 годишното постоење на LIFE RADIO 89.1. Како и секоја година така и оваа се собра народ за да го прослави тој ден. За самото радио многу нема што да се каже едноставно се е кажано и прикажано. Можам само да пробам да ви ја опишам атмосверата во клубот за време на прославата. ВЕСЕЛООООО Целата прослава почна уштe по сабајлина каде што сите емисии се емитуваа во роденденска атмосвера. Повеќе...
Димитар Лазаревски – Џими
________________________________
Литиумски њузлетер број 0206
Литиумци се разбудија од таксиратскиот сон и се јавуваат со нов њузлетер, број 0206.

Почитувани,
Новиот newsletter на Литиум Рекордс е пред Вас. Читајте и уживајте!!!
Повеќе...
_____________________________
xmkd plagijat У 9 сите кај швицарска амбасада.
Што е Градизам? Зошто е Градизам? Денес петок 17.02.2006 година се одржува фантастична изложба, проекција т.е. се случува Градизам. Задолжителна е за сите оние што сакаат да влијаат на Градот, и обратно Градот да влијае на нив, за оние што ги копка што е тоа Градизам? Градизам, Градизам, Градизам...
Повеќе...
_____________________________
life radio Мартовски музички десант во LIFE Радио
two sides
Секоја сабота свирки во LIFE Радио и во живо на 89.1 и тоа на:
4 Март 21:30 – TWO SIDES (aooo)
11 Март 21:30 – PANACEJA (Hrvatska) (jaooo)
18 Март 21:30 - ФУСНОТА (aooo)
25 Март 21:30 – БЕНЕВЕНТАН ТРИО (а,aooo)
(Фантастичен бенд, мора да ги чуете : Кисел, Џоле и Дино, само ... Дино ќе се врати од Африка до тогаш?!)

За во Април веќе се потврдени EMBRIOTHOMY и FPO, како и на хеви-рокерите GRANULOM од Бугарија.

Па невероватно ej, почело је почело. Идам да се шишам!
_____________________________
xmkd plagijat Петочно издание во холот!!! - еј па тоа е денес уствари! јеееее!
Како што веќе сите знаете денсинг салата во МКЦ е пломбирана, и така и ќе остане уште еден месец. Причините за ова се наводно недозволено точење на пијалоци во денсинг салата, иако години уназад тоа не било никаков проблем, али ете сега почнало тоа на некој да му смета, па решил да ја затвори, и со тоа да ни наштети на сите нас... Но се зафркнал. Свирка ќе има... Значи не се откажувајте и не правете планови, холот во Мкц во петок ќе дрма, дел од добра музика, а дел од добри шутки и рипање/скокање.
Повеќе...
_____________________________

xmkd Фотка од старите залихи...
_____________________________________________
xmkd Жути
Нови клипчиња од Жути за download. Еве ги тука 01, 02, 03, 04, 05
_________________________________________
xmkd ГАЛЕРИЈА - Ретроспектива 2005 број 1 - mk bike
klik na slikata!
_____________________________
xmkd plagijat Во петок 17.02 Таратур и Fun House во Браво
Во локалот Браво Сојузот на Извидници на Македонија по повод светскиот ден 22.02 на извидниците и роденденот на основачот на извидничкото движење Sir Lord Robert Baden Powell организираат свирка на која ќе настапат два бенда. Членовите на овие два бенда се од редовите на извидниците. Извидниците ќе се погрижат за добра доза на Ska, можеби Џоновача, а никогаш не се знае може ќе има и таратур. Во Браво, петок 17.02. Таратур и Fun House. Ју чуз!
Повеќе...
_____________________________

xmkd Skijanje u Bugarskoj - Last minute ponuda

Dobar dan!

Skijanje u Bugarskoj (Bansko) - last minute ponuda!
03.03.2006 - 11.03.2006
Prevoz (polazak iz Beograda), smestaj i hrana = 139e
+
Ski pas i ski oprema = 140e
Ukupno = 279e!! za 7 dana !!!

Kontaktirajte nas SAMO i ISKLJUCIVO ako se nadjete u prici sa sajta http://skijanje.atspace.com

Pozdrav iz Srbije i Crne Gore,
Beograd

___________________________
xmkd plagijat Паркетско изненадување - Видео Спот за даунлоад!
Parketi
Како мал стално сум се прашувал што уствари е тоа дрвото на подот дома, и како се вика. Стално сум го добивал одговорот дека тоа е тука за да не топли, а се вика паркет. Среќен со таа информација растев се додека не се запознав со уште едно значење на зборот. Хм... Паркети... колку тоа добро звучи... панк! Почнав да ги слушам на мади години и никогаш не престанав. Повеќе... / Спот: Топ квалитет, Среден квалитет, Тиња квалитет
Pozdrav,
Shroomie
__________________________________________

xmkd Brent Meyer - Quantum leap double sided darkslide.

Каков трик еј лудница!!! Одма кликај на сликата. Воздра!
___________________________
муабети box
Chat Forum
email box

username


password

сакам XMKD email!

Проблеми со логирање?
Пробај од овде!
radio box
snow box де
срч box


xmkd