skateboarding
English VersionCan't read those crazy Macedonian letters?
skateboarding

Форум

Бесплатна е-пошта ime@sk8mkd.com:

Корисничко име:

Лозинка:


Нов Корисник?

Зачлени се!

#Sk8MKD on UNDERNET!
Анкета
Кое ви е омилено место за возење ролери во Скопје?

Кеј под камениот мост.
Спменикот на мајка Тереза.
Влае.
Пошта.
Споменик „Гоце Делчев“.
Г.Т.Ц.
М.Н.Т.
Гелендарот на Машински.
Аеродром.
Кај полицијата.
На кинеска.
Google

 

skateboarding

skateboarding

skateboarding

vertigo

NVO INFO CENTAR

AEGEE


Испрати Новост

Новости и Занимливости:


Aaaaaaaaaaa..

_________________________________________


U mojoj gajbi..

_________________________________________


MISC 2010 Official Video Edit

_________________________________________


Yellow.

click to get yellow

_________________________________________


МИСЦ 2010 Trailer.

Results:
PRO
1. Slavisa Zivkovic
2. Julian Arsov
3. Vlatko Nikolov
AM
1. Filip Sulevski
2. Bojan Veleski
3. Stefan Milevski
_________________________________________


МИСЦ 2010 Gallery.

Click Me!

Click me!

Results:
PRO
1. Slavisa Zivkovic
2. Julian Arsov
3. Vlatko Nikolov
AM
1. Filip Sulevski
2. Bojan Veleski
3. Stefan Milevski
_________________________________________МИСЦ 2010

MISC 2010
Here we go again...
_________________________________________

МИСЦ на БРС

Од 2010 година натпреварот MISC кој долго време го организираме во Скопје, влезе во листата на WRS како натпревар кој следи. Тоа значи дека MISC е на светска листа на натпревари!
На останатите натрпевари кои се на списокот, од Скопје ке се оди организирано со комбе.

http://www.roleri.mk
_________________________________________

МИСЦ 2009 / резултати

Am:
1. Андреј Јаневски
2. Бојан Секуловски
3. Ниџо (Куманово)
PR:
1. Ренато Мишколци
2. Влатко Николов
3. Дарко Бачлија
4. Предраг Поповиќ

http://www.roleri.mk
_________________________________________

МИСЦ 2009 / 03.10.2009 / Кеј

MISC 2009 – Македонскиот интернационален натпревар за „агресивно“ возење ролери ке се оддржува на 3ти октомври, на три места во градот Скопје. Смештајот ке биде обезбеден за тие кои доаѓаат од странство.
Повеќе инфо на:
http://www.roleri.mk

_________________________________________

Roleri.com.mk - Нов Портал за Инлајн Скејт

http://www.roleri.mk/ - Check it out!
_________________________________________

MISC 2008

_________________________________________

fotogalerija by; tijan jazadzievski

klik to enter
_________________________________________

Натпревар во Белград

Besplatno spienje vo hosteli za tie sto ke ucestvuvaat vo natprevarot, sendvici i organiziran prevos od mesto do mesto.
Mozete da se prijavite na http://www.belgraderolling.com/
Поздрав, Пеџа
_________________________________________

Pannonian Challenge 9

Pannonian 9
http://www.pannonian.org/
http://www.myspace.com/pannonian
http://www.youtube.com/pannonianchallenge
Gremo!
_________________________________________

Peppers Jam - Belgrad - 24 Maj 2008 - http://www.peppersjam.com/

клик да клик

Belgrad natprevar koj saka moze da odi, poveke informacii kaj Pedja
Pozdrav Pedja
_________________________________________

Куманово Трип 14.10.2007

Куманово Трип

Klik to download... монтинг бај Pedja. Youtube link

Поздрав


Ново Clip video

clip magazine

backslide

http://clipeurope.com/downloads

Поздрав


Aleksandar Kikirkovski_BT - video klip

Click for your life!

Поздрав


Misc Video EDIT! by Zayac.

play

Golemo fala do Zayac za videovo! Klik & enjoi...

Поздрав


Fotki od MISCO!

klik

1. Slavisa Zivkovic (Serbia)
2. Militaru Mihai (Romania)
3. Rusen Minchev (Bulgaria)
Hero of the day: Moise Valentin - Balu (Romania)
Galarija... ima mnogu fotki taka da pocekajte da se loadiraat :)

Поздрав


MISC 2007 - нов грајндбокс

Новиот грајндбокс е готов и го чека денот на својата слава. 29 Септември 2007. Оваа година најавени се 20-сетина бугари и 10-сетина срби. Сосе нашите 20-30 би требало да падне добра вожња и дружба. Бидете таму!

Поздрав


MISC 2007

Prvo mesto za vozenje Grindbox na kej
Vtoro mesto za vozenje prava sipka (naskoro informacii)
Treto mesto za vozenje gelendar (naskoro informcii)
Na 29 septemvri 2007 pocetok vo 12:30h
Sponzori: XMKD , Extreme Organization , Vertigo-skates , UCON , Ignition Skateshop , Hedonskate , Plagijat , Delta ice cream.
Naskoro povekje informacii.

Поздрав


XMKD na LAZY Black See Tour!

Nasiot tim od skopje koj se sostoi od haker, pedjo, divi, roko, viktor, i gorkas e na tura niz dobrich, varna, burgas, stara zagora, sofia, use 2 3 dena. Na natrprevarot vo Dobrich se postignati slednive rezultati:

1 Rusen
2 Pedjo
3 Viktor
hero of the day : Divi

Inaku tamu se celi 2 avtobusi i se vozi so pro skejteri kako Adam Zurawiecki, Piotrek Combrzynski, Nick Lomax i mnogu drugi..
Naskoro klipce...

Поздрав


Wanna be sedated

Divi

Foto galerija 12-07-2007 na kej. Povelete...

Поздрав


Нови слики од Кирца

Сликнати на кеј пред некој ден... клик на сликата за останатите :)

Поздрав


Polno novosti na sajtot na UCON

Novosti od Winterclash spakuvani so sliki i klip od Jochen Smuda kako vozi vo parkot vo Munich, intervjua, sekcii i uste polno drugi raboti. Se e servirano vie samo srkajte :)

Хak


Remz 07two

Koj saka da napravi Preorder na Remz 0702 rolerite (koi imaat nov sistem na soulplates) neka pise kaj Haker na x(at)xmkd.com. Cenata na rolerite e 300 evra, na tie sto kje ostavat 50% kapar dobivaat 10% popust.
Eve nekolku sliki: 01 . 02 . 03 . 04

Хak


Јукон кика асови со нови шмеки пасови!!!

Mnogu dobri UCON posteri, avatari i "potpisi" za na forumi i email sega besplatni za download na stranata na Ucon. Cheers with tities & beer!
Link: http://www.ucon-acrobatics.com/index.php/downloads

Хеки Сек


Слики од Варна, Бугарија.

Еве некој скејтери од Варна во соседна Бугарија... од Borislav Chenkov и Ivailo Dobrev. Слики

Диви


One day in skatepark - video clip

klik to daunloud

Локација: Скејтпаркот во Карпош
На ролери: Гого, Диви и Жути
Јадат бурек од страна: Нино и Јоци
Kамера: Jоци
Монтажа: Гого
Колор корекција: Јоци
Музика: Peaches - Fuck the Pain Away
Се заедно: Перверзија

____________________________________


Time - video-edit by Divi

Старите времиња во поново издание, од гледна точка на Диви... Клик на сликата за донлод...

____________________________________


Someone is taking care of us !

Artwork by cues_mx. www.rollernews.com

____________________________________


Тазе фотки од Мимс.

Tanx to Bobi & XBT - новото здружение за екстемни спортови во Битола. Наскоро повеќе инфо...

____________________________________


Епа вкаа сеа: клик - шит пантс, клик - шит пантс, клик - шит пантс ...

Eve go Chris Haffey bolesnikot so disaster 720 perfekten soulgrind! Click to your shit pants!

____________________________________


Клипчиња од натпреварот што беше во Софија...

Да, да.. тоа се две клипчиња од натпреварот што беше летово во Софија... Клик овде за едното а овде за другото... Лотс оф даунлоудинг!!

____________________________________


Втората HEDONSKATE роденденска забава...

Втората HEDONSKATE роденденска забава ќе се одржи на 04.11.2006.0000 Повеќе инфо овде.

____________________________________


Greisha Theory

Крејзи рашн'с видео клип!!! Клик ' ем!!!
____________________________________


Denny Te Chuva на ДРУМ турнеја - станица Кичево
Се откажува дешавкава денес пошто истура дожд у Кочани. Останува за идниот викенд да видиме дали ќе не изненади времево :)
klik
the face of the place
On the road again! Во Недела идеме за Кичево да ги подржиме со скејт и инлајн вожња нашите другарчиња Denny Te Chuva на нивната турнеја низ Македонија. Значи вожња во скејтпарк на халф пајп и останати ствари што има таму.. може да видите тука. Заебанции во комбе, шлепери на граница, само да не завршиме во станица :). Од дешавката ќе објавиме фотки и видео едит. Епа кој е за ајмо...
_____________________________

HTCA 2005 Video for download!

ХТЦА 2005 видеото одсега достапно и за превземање од видео галеријата на хмкд. 75 мега. А започна и средувањето на видео материјалот од овогодинешниот натпревар МИСЦ 2006. Да се надеваме дека ќе биде готов брзо :)
____________________________________


MISC 2006 Photo Gallery

misc 2006 Photo Gallery

510 фотки... Повелете. А еве и линк до бугарските фотки... :)
____________________________________


MISC 2006 Results

Наскоро повеќе инфо со галерија и видео...

Поздрав
____________________________________


Balkan Tour 2006

Традиционалната балканска турнеја продолжи и оваа година. Балкан Турнејата е идеја на Samo Bajec и Bruno Loewe од Минхен, кои оваа турнеја ја започнале пред 3 години со цел повеќе да го приближат инлајн скејтингот до балканските земји. Значи на турнејата 20-сетина европски топ инлајн скејтери одат од град во град низ балканските земји и организираат натпревари, сесии, дружба со локалците и сл... Турнејата трае 20 дена и оваа година ги опфати градовите Љубљана, Загреб, Белград, Букурешт, Софија и Сарево. Хак, Пеџо и Диви ја пресретнаа оваа турнеја во Белград и во Софија и наскоро ги очекуваме нивните импресии од прва рака. А до тогаш можете да погледнете слики и видеа на официјалниот сајт: http://www.balkan-tour.eu/
____________________________________

HTC 2004 >>> HTCA 2005 >>> MISC 2006!

MISC 2006 Badarian Vertigo Skateshop Kandit UCON speak up

Дојде време за третиот натпревар организиран од страна на XMKD кој од оваа година стартува со името MISC (Macedonian Inline Skate Contest) наместо досегашните HTC (Here They Come) и HTCA (Here They Come Again). Собирно место Skate Park Карпош во 13:30 na 23.9.2006 (сабота). Ке се вози на 3 места, првото ке биде grindbox, второто ке биде шипка права и третото ќе биде гелендар. И оваа година ќе доаѓаат Бугарите и тоа во поглем број од лани. Значи покрај домашните ќе има и учесници од Софија, Стара Загора, Пловдив... а може ќе се појави и некој од Србија и Хрватска.

Спонзори и Награди:

1. Место = 150евра ваучер од VERTIGO SKATESHOP
2. Место = 100евра ваучер од VERTIGO SKATESHOP
3. Место = 50евра ваучер од VERTIGO SKATESHOP

- UCON Clothing ќе додели облека во форма на блузони, панталони и такви работи за победниците.

- Extreme Sports обезбеди шипка долга 8м, висока 55цм so fi 6цм која ќе биде поставена во скејтпаркот и на неа ќе се вози втората рунда.

- COSMOFON ќе изработи грајнд бокс 6м на 60цм на 60цм кој ќе биде поставен во скејтпаркот.

- Кандит ќе се погрижи на натпреварувачите да им обезбеди енергија со доволна количина КАНДИ ЕКСТРА чоколатца.

- Бадаријан ќе обезбеди вода за натпреварувачите.

- Делта сладоледи ќе ги освежат натпреварувачите со производите од својата програма.

- Медиа кавериџ: xmkd.com и plagij.at

Сега за сега толку, во потрага сме по уште спонзори така да може ќе има уште нешто...
Е да, ако се готови хмкд маичките ќе доделиме и неколку маички.

Како беше лани и преклани?
Потсетете се:

Фото: HTC 2004, HTCA 2005
Видео: HTC 2004, HTCA 2005

Наскоро повеќе информации и слики од местата и се гледаме во Skate Park на 23ти септември во 13:30.

Поздрав
____________________________________


REMZ Franky Morales

Get jor new frankies!. за нарачкa може да се обратиш овде...
____________________________________

Pannonian Challenge 7
_________________________________

Скејтспот: Игралиштето во Ново Лисиче
Ги заредивме скејтспотовиве... Клик за повеќе фотки...
_________________________________

Скејтспот: Фонтана, Битола
Фонтанта во Битола е едно од најдобрите скејт спотови во Македонија. Располага со мермерни ѕитчиња на секоја висина има добри гапови со огромни дропови, подлогата е од мермерни плочки онакви како во гтц во Скопје, не бркаат, и има грајнд бокс долг 2.5 метра висок до колена со округли шипки на рабовите направен од Мимсо, Слаткаро, Марушо и компанија. Што повеќе да се објаснува, лиги до колена, наскоро и повеќе фотки и видео од возење на ова место. Клик за повеќе фотки...
_________________________________

IMYTA BULGARIA QUALIFIERS!

Вечерва на 18 август дел од нашата екипа што вози ролери тргаат на натпревар за Софиа. Во Софиа ке има гости од цела европа и пошироко.. ке гостуваат големи имиња како што се Samo Bajec, Bruno Lowe, Mathious Silhan и други. За Софиа тргаат Виктор и Марко од Велес , Педјо , Роко и Диви од Скопје и се надеваме дека Битолчаните Мимс и Слаткар ке бидат таму дека не сме оствариле контакт со нив. Хакер ке и се придружи покасно на екипата поради здрасвени проблеми.

Наградите са както следва:
1во Място - 300 евро
2ро Място - 200 евро
3то Място - 100 евро
4то Място - 50 евро
5то Място - 50 евро
6то Място - 50 евро
7мо Място - 50 евро
8мо Място - 50 евро
9то Място - 50 евро
10то Място - 50 евро
Hero of the Day - 50 евро

За повеке инфо на следнива страни:
http://www.aisa-roots.com/bg/index.php?page=news&id=23
http://www.team-disaster.com/bg/index.php?page=news&id=132

Поздрав Диви
____________________

DRUM TOUR VIDEO!

Еве го видео клипот од турнејата по децентрализирана Македонија - станица Охрид што пишавме дека ќе биде наскоро. Заебанција до заебанција.. Клик на сликата, даунлоуд 40 мега, и гледај 15мин, и смеј се!

____________________

Турнеја по децентрализирана Макеоднија! - Станица Охрид.
klik za fotki

Саботно сабајле, сонце пече а комбето каснеше веќе еден саат. Конечно пристигна комбето во 8 часот сабајле во Влае, не собраа мене и Жути и тргнавме на пат! Веќе окезени до уши, во комбето не чекаа Роко, Ана, Хакер, Џими и нашиот возач на денот Грга (Литиум рекордс) со девојка му. Патот ни помина доста брзо, имаше смеење, спиење, мекици, кикирики и такви заебанции. После пола саат спиење застанавме на Стража на Pee break и на уше некоја мекица.:) Време беше да тргнеме и од таму, касневме скоро еден саат на дешавката. Стигнавме у Охридот накај 12 саат, таму сонце пече, жива душа немаше доено уште за свирката која требаше да почне во 11. Иначе свиреа охридскиот hc состав Hardfaced. Наместивме појачалата, банерите, шипката за возење и сл. По пола саат пауза почнавме да возиме, почнаа да се собираат луѓе на дешавката. Се снимавме, сликавме итн... Али набрзо се насобра гужва за свирката и стана тесно за возење, а и убиени бевме од сонцето. Дешавката се дешаваше кај киното (тука одма кај КИМ) До кај 2 саат заврши скејт демото, дадовме и изјава за а1 телевизија која не се прикажа во етерот (фала богу дека нема коа поврзале микрофон за најмалата камера у светот и ај ќе праиме интервју). После тоа отидовме да се избањаме и да јадеме. Беше време да тргаме за Скопје но некој талентиран тип или девојка не е битно ни го имаше заглавено комбето со својата незнам каква кола. Окапавме уше саат време и конечно се ослободивме некако од таму, кога ни изгоре ламелата од комбето по охридските угорници. Јеби га, ај некако се извадивме и од таа фрка, но целиот пат накај Скопје го возевме никако над 80 kmh ради ламелата. Стигнавме у 10 саат вечерта у Скопје и правац на спиење. Ламела r.i.p.

Фотки: 01/02/03/04/05
Видео Клип: Наскоро...
____________________

Remz for sale
Shitkam remedyz chris haffey one 43 broj 130 euro so novi mid plejtovi dobro socuvani. Klik na slikata za pogolema. Site zainteresirani neka pisat mail na joci@xmkd.com pozdrav, gogo
____________________

Zuti - BS Royale .
_____________________________

Hak - Royale .
_____________________________

The history of it all.
махатма
Ако помисливте дека овој спорт кај нас започнува во Скопје ќе бидете само делумно во право. АИС започнува во Скопје, Битола и Охрид.
- историјата на агресив инлајн скејтонгот во Македонија, онаква каква што малкумина ја познаваат... бај Виктор Ефремов фор Махатма. Клик 'd пикчр!
_____________________________

Hak - .
_____________________________

Divi - Royale .
_____________________________

Uste desavki vo Polska.
Rollfest i Polski RFCC Championships! Rollfest od 24 do 28 juli, a RFCC na 29 juli vo Skateplaza.
_____________________________

WTF?? - alleyoop mizou..
klik za pogolema slika
клик на сликата за поголема..
_____________________________

Hedonskate East Tour
klik za pogolema slika
East Tour zastanuva vo Polska, Colin Kelso, Sean Kelso i Chino . Koj moze da otide blaze si mu!
_____________________________

Old school forever!
Еве некои фотки стари околу 7 до 10 години... главно се вози у Влае а на сликите е Буцо. ПОВЕЌЕ
_____________________________

Rexona инлајн контест видео...
Клик на сликата за даунлоад.
_____________________________

Инлајн фотки од отварањето на скејтпаркот во Карпош
stis
кликензи
_____________________________

Две нови фотки од Гого!
_____________________________

Work almost done (Состојба на 11 Јуни 2006)

Екстремните спортисти од општина Карпош.
Недела, 11 Јуни 2006. Тркнавме да видиме до каде се припремите за отварањето што треба да се случи за 2 дена. Иако е Недела на скејтпаркот се работи со полна пареа се со цел да биде спремен како што треба за отварањето. Очигледни се подобрувањата на мааните кои ги спомнавме предходниот пат. Транзициите на базенот се израмнети, односно без агол при преминот во вертикала. Додадени се одлични џамп бенкс кај трибините, спојот на шипката горе на базенот со бетонот исто така е одличен. Остана уште да се вметнат гелендарите, да се дотера амбиентот и да се зачисти малце. Клик на сликата за повеќе фотки од скејтпаркот каков што го затекнавме денес, па се гледаме на 13!
_____________________________

Contest photo by D.Panovski
Мислам дека Пеџа е на сликата нели? :)
_____________________________

13 Јуни 2006 - Натпревар и отварање на скејтпаркот во Карпош!
На 13 уште еден контест по повод отварањето на скејтпаркот во Карпош! И скејт и инлајн најверојатно а и нешто свирки... Спонзори повторно Рексона, а и Јунити скејтшоп, а се бараат и уште. Сега за сега толку па како дознаваме повеќе инфомрации ќе ве информираме. Воздра!
_____________________________

Rexona contest gallery
klik
Face party! Клик за повеќе слики...
Поздрав!!
___________________________________

Rexona - contests results
1. Марко Даиловски
2. Виктор Ефремов
3. Марко Јовчевски
4. Горан Велески
5. Предраг Поповиќ
5. Александар Нешковски
6. Благој Цилаков
7. Методија Трајковски
8. Игор Николовски
9. Даме Јовановски
10. Влатко Николов
10. Антонио Фрањевски
11. Бојан Велески
12. Симон Кипровски
klik za pogolema slika
Рексона контестот вчера помина одлично и може да се каже дека е најдобар контест до сега што сме имале во МК. Натпреварот за скејт до 15 години го судеа Иво и Мало, над 15 судеа Мики, Мате и Марко, а инлајн Хакер, Бојан и Јован. До 15 скејт се возеше една рунда во која натпреварувачите имаа 1 минута да ги имрпесионираат судиите, во скејт над 15 се возеа 3 рунди од кои првата 1 минута, втората 1ипол минута и третата бест трик рунда. Првата рунда беше квалификациона по која останаа 5 натпрварувачи. Во инлајн се возеа 2 рунди од кои првата беше квалификациона по која во втората останаа 6 инлајн скејтери од кои се одлучија победниците според вкупните бодови. Победниците во скејт до 15 и инлајн се одлучуваа со собирање на бодовите, а во скејт над 15 одлучна беше последната рунда во која се оценуваше најдобриот трик кој ќе го направи скејтерот, во при што Зифи направи кикфлип бексајд 50-50, Ријат 180 фронтсајд нос грајнд, а Пуци кикфлип трансфер.
За натпреварувачите во скејт до 15 години награди земаа 1. место 1500ден., 2. место 1000ден. и трето место 500ден., а за скејт над 15 и за инлајн, 1. место зема 9000ден.+ медаљон, 2. место зема 6000ден. + медаљон, 3. место зема 3000ден. + медаља.
Наскоро слики и видео.
_____________________________

Work in progress (Состојба на 25 Мај 2006)
Го фрлија бетонот! Клик за повеќе слики...
Поздрав!!
___________________________________

Work in progress (Состојба на 21 Мај 2006)
Поздраф!!

Inline Video Clip, Happy Guys!
Возат Роко, Диви, Пеџа, Жути, Гого, Хакер... клик на сликата за да го гледаш!
Поздраф!!

Тазе клипче од Диви и фотка од Пеџа!
klik za daunload
Поздраф!!

Новата шипка на кеј!
Еве неколку фотки од новата шипка на кеј... Повеќе...
Поздраф!!

Скејтпарк Карпош - work in progress (Состојба на 10 Мај 2006)
Еј луѓе, топ е скејтпарков бе не заебаајте. Мислам рано е да се каже и подобро е радоста да почека додека не го видиме и пробаме комплетно готов, али ова што го видов денес е добро направено до сега. Барем така изглеа сеа за сеа. Океј точно е дека на скицата изглеа поголем али не е лош и вака. Повеќе...
Поздраф!!

Изградба на новиот скејтпарк кај Имес
pocnaa
Epa denes zapocna i izgradbata na skate parkot. Proektot e planiran da zavrsi do 1 Juni. Sega za sega ima iskopano dva bazeni (kako sto se gleda na slikata) koi prvo mislevme deka kje bidat samo dva obicni bazeni i od okolu kje bide ostanatiot del od skate parkot no otkako ja vidovme shemata na edna tabla sto e postavena kaj sto se gradi skate parkot ispadna deka tie dva bazeni se celiot skate park i deka se sto kje se napravi (elementi, handraili, sipki itn.) kje bidat vnatre vo niv sto ne e bas dobra rabota. Bazenite ne se ni priblizno tolku golemi za da moze vo niv da se postavi se toa. Koga se zapocna proektot bev premnogu pozitivno vozbuden i mislev deka konecno kje izleze nesto asalno od ovaa drzava, kje se napravi nesto kako sto treba no izgleda ne bev vo pravo... Se sto ostanuva e da cekame i da vidime... Х
Klik ovde za poveke fotki...
ПОЗДРАВ!!
___________________________________________

Утре почиња изградбата на скејтпаркот!!
Идам вчера вечер на семафори да купам весник и по пут накај дома случајно заглеав една сликичка поточно таа сликата горе... Нема везе тоа, не очекував да почнат волку брзо со градењето иако беше најавено дека скејтпаркот ќе бил готов до крај на месецов... изглеа мислеле дека тогаш ќе почне да се гради:) имав неколку забелешки околу сликата горе, вака како прво сите знаеме дека не е првиот скејтпарк у мкд... веќе у мкд иаме два скејтпарка еден у велес и еден у кочани а порано имаше и на кале и на просторот каде шо е сеа рамстор. Друго, скејтпаркот не е за сите скејтери!! Скејтпаркот е за сите скејтери, блејдери, бајкери, тротинетџии и све шо е екстремно и интересно да се вози на рампи. Значи утре почиња изградбата у 11 саат сабајле. Веќе контактиравме со раководителот на овој проект и се договоривме шипките да ги ставаме накнадно да одговараат за сите спортови т.е. да можат да возат сите! Значи шипки со различни висини итн итн итн... Епа сеа остана да се надеваме дека скејтпаркот ќе биде готов у брзо време и летоска да се истуриме од возење!!!
ПОЗДРАВ!!
___________________________________________

Ново место за возење - Капиштец кај Домот!
Перфект реил, солиден залет од уздолничка, прилично океј лендинг, тамам висина. Единствено што може да смета се урбан инвест плочките доле. Ах тие плочки... Клик на фотката за повеќе фотки.
ПОЗДРАВ!

New Polish inline vid!!

???

Пољациве крш праат. Најновото полско видео ќе искочи наскоро... погледнете го траилерот!!! Проверете го и сајтот: http://www.inmag.pl/
Pozdrav

12.04.2006 - Видео Рецензии! - KFC Members Only Zombie Comatose

???

Значи вака:
Пред некое време излезе новото inline видео на KFC Members Only Zombie Comatose. Седнав пред ком и решив да го симнам. Нетов вака така за два дена,се изнамучи кутриот, го симна. Се собравме кај Гого дома и решивме да го погледнеме онака премиерно. Уште од почетокот почнаа да се вртат добри траки во позадина али не беа изоставени и “гадните” падови, а траеше прилично долго. Сепак да не го
тупиме, има добра селекција на возачи, добро музиче, кое и да ти стане досадно сепак ке продолжиш да го гледаш барем да
ја дослушаш песната;)
Деловите или секциите заедно со траките и возачите во видеото одат по овој редослед:

Intro: The Kills- No wow
Michael Part 1: The Only Ones - Castles Build on Sand
Michael Part 2: Richard Hell - Blank Generation
Alex Broskow: Shocking Blue - Send me a Postcard
Joseph Shull: Gorillaz - M1-A1
Brandon Mateer/Yuri Z: Yuri Z - Ctrl
Todd Blubaugh: Gorillaz - 5-4
KC Roche: Joy Division - Shadow Play
Jeromy Morris: Beck - Farewell Ride
Brenton Wheeler: Danzig - Long way back from hell
Family section: The Doors - When the Music's over
Thanks and Shit: Michael Jackson - Thriller
Not so Secret Section: Shocking Blue - Railroad Man / Shocking You
Photo Section: Modest Mouse - The World at Large


Превземи.


Епа ај сеа сите отварајте емуле и одма доунлоад:)
Pozdrav Unique!

Zuti - Bs full torque
Bs full torque на шипката кај коле. Photo by nino!
ПОЗДРАВ!

Хакер - 270 BS Full Torque To Royale
Мадафака еј... сликава уствари треба да ја глеате од доле па нагоре:) Малце е тешко за следење али ќе сфатите... клик тука ако сакате да ја видите сликата у поголемо издание!
ПОЗДРАВ!

Диви во Викенд!
Divi vo Vikend
Клик на сликата за поголема читлива слика...
_________________________________________

Роко на цевка!
_________________________________________


skateboarding

copyright © INLINE.XMKD.com 2003-2008
a division of XMKD.com